Jump to content
FAS Goran
dr.AgOlO

Ljušti se lak

Recommended Posts

On 6/19/2019 at 7:05 AM, totti said:

Izuzetno mi je teško da poverujem da je ovo uopšte moguće.

Nemaju svi isti kriterijum, to je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slažem. Hiljadu puta sam se čudio šta ljudi nahvale, a ono em šalovano, em kao da je jarcem farbano.
Zna se šta je perfektno i tu nema pogrešnog tumačenja - kad ne možeš da napraviš razliku od fabrike ni po kojoj osnovi. Zato i kažem da mi je teško da poverujem da je to moguće uraditi sprejom. Taj majstor bi morao da bude Mikelanđelo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze sprejem Totti, samo sto je mnogo vece dr**nje. Na kraju ispadne skuplja dara nego mera. Mora da se ide u vise prelaza, neretko da se koriguje povrsina izmedju prelaza (vodeno) i na kraju obavezno poliranje. Ja sam svakako posle puno iskustva sa sprejevima u fazonu da je kompresor i dobar pistolj mama, ali ako je farbar pedantan i temeljan moze i sprejem.

Apropo teme, pola auta bih radije kompresorom nego sprejem jer znam koliki je posao da bi izaslo kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/19/2019 at 8:19 AM, marko.jovanovic said:
On 6/19/2019 at 7:05 AM, totti said:

Izuzetno mi je teško da poverujem da je ovo uopšte moguće.

Nemaju svi isti kriterijum, to je problem.

 

ovaj rad zadovoljava stroge kriterijume.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti majstor mi je 2009-te zakrpio rupu na zadnjem rubu sestrinog Yuga i ofarbao sprejem. Ispalo je savršeno. A savršeno je kad ne možeš da nađeš na kom mestu je zakrpljen i zafarban. Taj rub nije zamenjen nego zakrpljen, a eno ni danas se tu ništa ne primećuje.
Možda niste imali prilike da sretnete pravog majstora pa zato ne verujete. Ovaj je na daleko poznat a Yuga je primio da radi samo zato što smo komšije i baš dobri od deteta. Ako niste videli takav rad, nećete ni videti jer danas taj majstor radi u Nemačku
U svakom poslu postoje ljudi koji rade, radnici, i oni koji su talentovani za svoj posao, čarobnjaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao. Desilo mi se da mi je na mom Fiat Bravu otpao lak sa haube. Da li to mogu ja sam da popravim i na koji nacin ili moram da idem kod farbara da mi to sredi. Evo u slici vidite sta je problem.

 

20200820_141703.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes sam da probas i da uk*njas. Bez uvrede, ne podcenjujem te ali ako nemas bas dosta iskustva sa farbanjem neces imati dobar rezultat a za malo vise love nego sto bi te kostao dobar lak, odneses farbaru i coek zavrsi posao.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na ženinom puntu počeo lak da se skida :( 

Generalno, lak im je nikakav, tj ta neka boja, šta li je.

Ja kapiram da nekako zaustavim skidanje tog laka, ali ne znam kako. Razmišljao sam da po ivicama, gde je počeo da se skida, namažem malo bezbojnog laka za nokte, pošto su relativno male "fleke" čisto da probam, da vidim da li će dalje da se šire !? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Z10 2007, mi se skida lak, crn auto, krov ima nekoliko mesta gde se lak skida. Ne bih da radim kod majstora, ceh je oko 150eur, ceo krov da se farba.

 

Može li da se lagano skine lak, barem na tim tj oko tih mesta, pa da se prelakira, sprejem ili slično. Da li raditi lokalno, tj samo gde je popucao lak, ili ceo krov. Estetika krova mi nije toliko važna. Samo da ovo sredim, i da se ne širi dalje...

 

Ako ima saveta, recite... ipak je napredovalo DIY od kad je tema otvorena...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/9/2021 at 9:26 AM, shuxx said:

Može li da se lagano skine lak, barem na tim tj oko tih mesta, pa da se prelakira, sprejem ili slično. Da li raditi lokalno, tj samo gde je popucao lak, ili ceo krov. Estetika krova mi nije toliko važna. Samo da ovo sredim, i da se ne širi dalje...

Nema od tih sprejeva ništa, posebno ne na krovu (ili haubi), tj. na najizloženijim delovima auta kada je u pitanju Sunce.

Možda možeš da presvučeš ceo krov u foliju po izboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citajuci forum vidim da folija je min 50 e, a nije dugog veka, komplet farbanje je oko 150 e.

Videcu dal je moguce skidanje laka, bez skidanja farbe, i lakiranje, raspitacu se. Fakat je da cu to raditi sa min para. A kako...videcu. Jednostavno mi se ne ulaze u estetiku kola.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, shuxx said:

Citajuci forum vidim da folija je min 50 e, a nije dugog veka...

Najskuplje što znam je oko 100 evra za foliju samo na krovu (10 evra manje ili više), ali to ovde u Beogradu u Black Glass-u, sa garancijom od 5 godina. Na drugim mestima po Beogradu je jeftinije, ide oko 70 evra za krov, isto 5 godina garancije. Kontam da je u drugim mestima po Srbiji još malo jeftinije od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, shuxx said:
Citajuci forum vidim da folija je min 50 e, a nije dugog veka, komplet farbanje je oko 150 e.

Videcu dal je moguce skidanje laka, bez skidanja farbe, i lakiranje, raspitacu se. Fakat je da cu to raditi sa min para. A kako...videcu. Jednostavno mi se ne ulaze u estetiku kola.

Jel ti smeta što se ljušti, ono ne možeš mirno da spavaš.
Ako ti ne smeta, pusti lak i farbu, vodi računa da je ispravan, da nema rđe oko točkova i ispod vrata, a na oko da li je, pa kad voziš ne vidiš .
A ako preživi još 6-7g onda ga odradi celog ako ti i dalje vredi. To je neki moj stav koji volim da podelim . Pusti auto ima i on neki svoj život, boru, ožiljak .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ono, ič mi ne smeta, i kao što kažeš, samo me ispravnost interesuje. Estetika ne naročito. Ali, ako se raspitam, vidim da mogu, i da ne košta puno, pokušaću da saniram. Nauči čovek nešto...vredi....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...