Jump to content
FAS Goran
stavlada

HHO Generator projekat

Recommended Posts

Na limundu naleteh na oglas:

http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Tuning/VoZite-svoj-auto-na-VODONIK-I-STEDITE/1734919

Da li se neko susreo u praksi, video, probao... neki auto sa ovim ili slicnim sistemom za dodavanje vodonika, u automobilima ili drugim vozilima?

Deluje jednostavno, ali ako je moguca samogradnja ovog sistema, zasto ga nema vise da ovim prostorima?

Poteracu po netu sta ima o ovome, pa da vidimo ima li tu necega primenjivog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... ako je moguca samogradnja ovog sistema, zasto ga nema vise da ovim prostorima?

Da je ovo moguće, ne samo kao samogradnja, već uopšte, odavno bi bilo ugrađeno. Ovako - laž za lakoverne.

Uzgred, odavno se zna da za proizvodnju vodonika treba više energije nego što se dobije tokom sagorevanja. (U celom procesu ima dosta gubitaka). A da ne pričam o tome da je produkt sagorevanja vodonika - voda ! I sad, zamislite mnogo vode u cilindrima, izduvu, auspuhu. Pa se onda ta voda, logično, nađe u karteru, ulju, na radici, bregastoj, boš pumpi ...

Lele, al' će se okupamo ! Uživancija !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to uredjaj za elektrolizu vode,pa se dobije hho gas?Imas na jednom drugom forumu temu o tome na 20 strana. Ljudi prave i eksperimentisu sa time.Ne bih se bas slozio da je to prevara i da ne radi....Isuvise je komplikovana da bi se objasnilo u par recenica.Pocelo je kao sprdnja,ali pojedinci ulazu mnogo vremena i novca u ispitivanja kod nas....E sad sto neki hoce da brzo zarade na magnete i ovakav pacerski uredjaj je druga prica,ali stvar je malo ozbiljnija ili malo vise kao "teorija zavere"naftnih kompanija.... :whistle:

Procitajte,ne moze da skodi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja energija se troši za elektrolizu? Iz motora?

Zašto onda ne ugrade elektromotor u termoelektrani da vrti generator i pojačava kapacitet elektrane? Dajte bre ljudi, nemojte me zajebavat'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pricao sam sa caletovim ortakom koji je covek neki veliki dr.mr. fizike i kome je primarna oblast - alternativni izvori energije.

I posle dosta smaranja covek mi ukratko objasni par problema u celoj toj finoj prici. Sem elektrolize koju nije tesko izvesti, vodonik dosta drugacije sagoreva (i po snazi i po samom procesu) u odnosu na goriva, tako da se ne bi moglo tek tako dovesti u klasican motor sa unutrasnjim sagorevanjem. Moralo bi odraditi dosta promena na kompletnom motoru, izduvu i svemu tome.

Prosti odgovor je - da je moguce JESTE, da je ultra komplikovano JESTE, i zato su se okrenuli razvoju H gorivnih celija.

BTW jos odavno je na TV-u bio neki cica (Srbin) koji je ficu pretvorio u auto na vodu, ide fikus pucka trese ali ide do 20-30km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi na tom drugom forumu su se bas ozbiljno raspisali, a izgleda i eksperimentisali.

Jedan od ucesnika na forumu je i lik iz gore navedenog oglasa koji je vec poceo da komercijalizuje ove uredjaje.

Jos da nadjemo nekoga ko je ovo stvarno i platio, pa da vidimo da li je postignut neki efekat.

A tekstovi i sama teorija deluju interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve dok jednog dana ne bude BOOM CIGANI LETE U NEBO

jako zapaljiva i nestabilna varijanta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na sajmu i video da postoji mogucnost ugradnje vodonik generatora koji navodno stedi gorivo i do 30%

pa bi voleo da cujem misljenja drugih clanova....

Inace na flajeru koji sam dobio pise da je masinski fakultet izdao atest

za taj uredjaj!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pred novu godinu sreo deda mraza i on mi obecao audi RS6 ne znam sta se desava jos mi nije stigao!!! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ako na to dodas magnete koji isteruju zle duhove iz goriva,i postrojavaju atome po sistemu tri pa jedna...usteda je daleko veca.Ipak najjeftiniji ce biti Japanski automobili kojima nece trebati ni gorivo ni akumulator,garancija 1.000.000km.whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, nije to bas suplja prica, poput ovog deda mraza... bilo je u novinama nesto skoro, neki 'rvat vozi nekog renoa...

"ZAGREB - Bjelovarčanin Marijan Radanec već tri godine svoj automobil "reno 19" vozi na vodu, piše hrvatska štampa. On je konstruisao generator koji iz vode stvara gas, a struju za hidrolizu uzima iz generatora.

Na 100 kilometara troši otprilike dva litre benzina, a u protekle tri godine sa svojim renoom 19 prešao 100.000 kilometara. "Reč je o Teslinom izumu koji je predvideo kako voziti auto na vodu", tvrdi ovaj šezdesettrogodišnji pronalazač i kaže da mnogi Bjelovarčani voze automobile koje je on modifikovao."

ima i po neki video, opet u 'rvata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica je istina. Moj drugar(clan Bošim) je zastupnik te firme za Šabac. Postoje razlicite varijante generatora i pratece opreme a zavise od zapremine motora. Ono sto je zanimljivo je da na uredjaju za kamion daju varijantu "ako niste zadovoljni ustedom vracamo lovu".Pomenuti drugar vozi na mercedesu 126 300d i zadovoljan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanima me koliko steti motoru takva vrsta gasa?Pretpostavljam da temperatura paljenja nije ista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica je istina. Moj drugar(clan Bošim) je zastupnik te firme za Šabac. Postoje razlicite varijante generatora i pratece opreme a zavise od zapremine motora. Ono sto je zanimljivo je da na uredjaju za kamion daju varijantu "ako niste zadovoljni ustedom vracamo lovu".Pomenuti drugar vozi na mercedesu 126 300d i zadovoljan je.

Bas mi to pricao Danda pre neki dan i da hoce on da ugradi u Ficu. Mislim da je pomenuo cifru od oko 400E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam onaj lik sa sajma je bio i na Tv-u :huh:

i nisam siguran,ali mislim da je pominjao cifru od oko 250 E :yes

za automobile sa savremenim nacinom ubrizgavanja goriva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što vama zvuči kao nemoguće ne znači da je to stvarno nemoguće. Ništa ovo nije novo ni revolucionarno a ni neizvodljivo. Jedino je zanimljivo što je to sve tako reći ručni rad a opet je i pored toga rentabilno za ugradnju. Da se takvim idejama pozabavio neko ko treba bilo bi još rentabilnije. Svaka čast idejnom tvorcu na ovolikom trudu da čitavu stvar približi narodu sa tako pristojnom cenom.

Moje laičko mišljenje je da ne bi trebalo da ovo ostavlja posledice na motoru, stvar je slična ubacivanju gasa u benzince ili još sličnija ubacivanju gasa u dizele. Jedino je diskutabilna ta velika eksplozivnost te smeše kao i proizvod sagorevanja, koliko to šteti motoru. Ostavimo to nekom stručnijem da utvrdi.

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru! !

Nadam se i ja da ce neko strucan videti ovu temu

i pokusati da nam malo vise priblizi ceo sistem rada

vodonika i kolike posledice ostavlja na motor ili ne.....

U svakom slucaju zahvalan sam na sve ozbilljne komentare koji su ostavljeni :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što vama zvuči kao nemoguće ne znači da je to stvarno nemoguće. Ništa ovo nije novo ni revolucionarno a ni neizvodljivo. Jedino je zanimljivo što je to sve tako reći ručni rad a opet je i pored toga rentabilno za ugradnju. Da se takvim idejama pozabavio neko ko treba bilo bi još rentabilnije. Svaka čast idejnom tvorcu na ovolikom trudu da čitavu stvar približi narodu sa tako pristojnom cenom.

Moje laičko mišljenje je da ne bi trebalo da ovo ostavlja posledice na motoru, stvar je slična ubacivanju gasa u benzince ili još sličnija ubacivanju gasa u dizele. Jedino je diskutabilna ta velika eksplozivnost te smeše kao i proizvod sagorevanja, koliko to šteti motoru. Ostavimo to nekom stručnijem da utvrdi.

to je moje misljenje,i ja sam ga napisao...a ti ako verujes,ko ti brani da napises svoje misljenje o ovom proizvodu... ;)

a i jos kada bi malo koristili opciju "pretraga" videli bi da je ovde vec pisano o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i jos kada bi malo koristili opciju "pretraga" videli bi da je ovde vec pisano o tome

onda ti lepo, kao moderator "saseces" temu u startu, postove prebacis tamo, i mi tamo nastavimo da se informisemo kako ce da vozimo na vodu i bole nas usi :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što vama zvuči kao nemoguće ne znači da je to stvarno nemoguće. Ništa ovo nije novo ni revolucionarno a ni neizvodljivo. Jedino je zanimljivo što je to sve tako reći ručni rad a opet je i pored toga rentabilno za ugradnju. Da se takvim idejama pozabavio neko ko treba bilo bi još rentabilnije. Svaka čast idejnom tvorcu na ovolikom trudu da čitavu stvar približi narodu sa tako pristojnom cenom.

Moje laičko mišljenje je da ne bi trebalo da ovo ostavlja posledice na motoru, stvar je slična ubacivanju gasa u benzince ili još sličnija ubacivanju gasa u dizele. Jedino je diskutabilna ta velika eksplozivnost te smeše kao i proizvod sagorevanja, koliko to šteti motoru. Ostavimo to nekom stručnijem da utvrdi.

This post has been edited by boki: Today, 00:30

Kad si već obrisao deo mog odgovora onda bolje da si obrisao ceo, ovako poenta mog komentara nema nikakvog smisla ako i dalje stoji tvoj predhodni post u ovoj temi.

Ubuduće ili obriši moj komentar ili ga ne diraj, neću da se zaključci izvlače iz mojih polovičnih komentara koje si ti cenzurisao u delu koji ti se tebi ne sviđa.

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ xepoj uradjeno :harhar:

@ bravo jtd ja i dalje mislim da je to prevara,tema ostaje otvorena da pisete i dokazete da nije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto i ja rekoh ne verujem dok ne probam. Problem cele ove price sa ovim nasim prizvodjacem je sto sam uredjaj izgleda kao garazni rad, pomalo fuserski. Momci su skupili ustedjevine i poceli da rade ovaj projekat i trude se da to izgleda i vizuelno. Poenta price nije voznja na sam vodonik nego njegovo dodavanje postojecem gorivu. Nesto slicno se desava u kamionima koji su ugradili TNG uredjaje koji dizelu dodaju plin. To postoji, radi i ustede zaista ima. Za vodonik ce se videti jer ponavljam ne verujem dok ne probam. Drugar ubacuje uskoro u ficu, ja takodje planiram pa gledamo rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ xepoj uradjeno :harhar:

@ bravo jtd ja i dalje mislim da je to prevara,tema ostaje otvorena da pisete i dokazete da nije ;)

Ma nije prevara,al mislim da efikasnost proizvodnje i gabariti uredjaja jos uvek ne odgovaraju standardima za siroku primenu.Naravno tu je i cena....rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...