Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
beli_Punto

Pojačalo izvlači struju iz akumulatora

Recommended Posts

Imam problem sa pojacalom, vec par puta mi se desi kad ostavim auto nocu da mi ujutru pojacalo izvuce struju iz akomulatora ...

sad sam krenuo u grad i nema sile da upalim auto ... izvadio sam osigurac, ali ne pada mi na pamet da to radim svako vece, ako imate neko resenje pomazite ... mislio sam da ugradim neki prekidac ali ne znam koliko je to moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bi mogao malo da mi objasnis sta je to ... jer ja ne znam o cemu mi pricas sad

plavi kabl ide onaj dupli kabl sa bananicama ide od plejera u pojacalo,

crveni iz akomulatora isto u pojacalo

i jos jedan plavi je usrafljen u zadju klupu ...

toliko vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi je pojačalo uključano u stalni plus tj. uključeno je da stalno radi. Da li je taj kabl sa akumulatora prevezan na pojačalu na dva priključka? Na pojačalu imaš stalni + i sa njega pojačalo vuče struju, ali imaš i poseban signal koji se vuče sa kontakta brave (ili neke druge pobude) koji uključuje/isključuje pojačalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto kaze Dovla.

Proveri da li ti je taj kabal sa akumulatora, pored + vezan i na "rem" (remote) na pojacalu.

Ako jeste, eto uzrok problema, posto ti je pojacalo onda stalno ukljuceno.

Ko ti je to ugradjivao?

Sam ili neki Majstor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ crveni kabl ide iz akomulatora u pojacalo nigde drugde sad pada kisa pa mi se ne izlazi nesto, pogledacu kad prestane kisa pa vam javljam sta sam uradio

ugradjivao sam ga sa drugarom ali kod njega tih problema nema

Tebi je pojačalo uključano u stalni plus tj. uključeno je da stalno radi. Da li je taj kabl sa akumulatora prevezan na pojačalu na dva priključka? Na pojačalu imaš stalni + i sa njega pojačalo vuče struju, ali imaš i poseban signal koji se vuče sa kontakta brave (ili neke druge pobude) koji uključuje/isključuje pojačalo.

na pojacalu je prikljuceno samo na jednom mestu ... tacnije usrafljeno ... izvadio sam mu osigurac da ne isprazni skroz pa kad prodje kisa videcu sta je i kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim. Isprati tu tanku plavu zicu i vidi gde je povezana. Ako ulazi u ove cinc kablove, onda izvadi plejer i vidi gde je povezana na plejeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam da je ona manje bitna ... ako mi kazes da je oko nje problem ubijam se za primer ... ona je povezana na plejer kao sto kazes ... sad mi reci sta da radim sa njom, idem cas da proverim gde je tacno povezana ...

EDIT: Proverio i povezana je na crveno-crnu zicu ... e sad ako moze i objasnjenje sta da radim sa tim ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam ovde semu toga tih zica ali sad ne mogu da nadjem ... neko je detaljno slikama objasnio cemu sluzi koja boja ...

a sta da radim ja sa tim, jel treba da se spoji na neku drugu zicu ili ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da vidiš da li je ta crno-crvena žica ignition tj. da li je to signal sa brave. Ukoliko nije, onda treba da nađeš taj ignition i da prevežeš tu žicu, a ako jeste onda možemo dalje da tražimo problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta znaci taj ignition, ali kod mene pleyer radi nezavisno od kontakta, uvek mogu da ga ukljucim, a neki mogu samo kad daju kontakt ...

jel to ima neke veze sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ignition je signal koji dolazi sa kontakt brave i služi samo za signalizaciju da je kontakt uključen ili nije. Radio u principu može da radi i bez njega jer on ima stalni plus sa kog vuče struju,, ali bi trebalo da bude izvučen taj signal do radija. Takođe, može se desiti da ti je i na radiju prevezan stalni plus i taj ignition da bi ti radio šljakao bez kontakta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci li to da ja treba da otkacim plavu zicu sa crveno-crne i da je ostavim tako

ili da crveno-crna treba da bude povezana na drugom mestu ... sad mi tek nista nije jasno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo nadji na plejeru koja je zica za remote i prikaci taj tanki plavi kablic i gotovo.

edit: pretpostavljam da imas shemu od plejera? slikaj ako mozes pa da vidimo, ili daj oznaku plejera.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

milsim da je standardno da je ta zica iz player-a, na koju treba da povezes ovu tvoju plavu, plavo-bela i na njoj treba da pise nesto kao "remote" na LG-u je plavo-bela, na pioniru je plavo-bela, cak je i na evertonu plavo-bela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

milsim da je standardno da je ta zica iz player-a, na koju treba da povezes ovu tvoju plavu, plavo-bela i na njoj treba da pise nesto kao "remote" na LG-u je plavo-bela, na pioniru je plavo-bela, cak je i na evertonu plavo-bela...

plejer je JVC ... idem da mu uzmem licne podatke pa vam javljam ... i da vidim ima li ta plavo-bela zica ... pa da probam sutra kad osposobim akomulator da prevezem na nju, i ako ne eksplodiram javljam vam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, care!

Vezana ti znaci ta mala zicica na crvenu na plejeru, sto ce reci na + pa stalno radi pojacalo, kao sto su svi i predpostavili.

Iskljuci je odatle, i nakaci na remote zicu. Ona ti je obicno plava sa belom trakicom na sebi, znaci plavo bela.

Sa slike se vidi, da na pojacalu imas 2 lampice. Zelena gori kada je pojacalo ukljuceno.

Kada prevezes zicu kao sto sam ti rekao, proveri obavezno sledece.

Kada je iskljucen plejer, zelena lampica ne treba da sija.

Kada ukljucis plejer, pustis muziku, onda treba da se upali i naravno treba da ti radi bass ili sta si vec vezao na pojacalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i za JVC je plavo-bela (sad sam gledao po netu)

trebalo bi da landara onako slobodna, izolovana na kraju, plavo-bela, nemos' je omasiti :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

plejer je JVC KD-G343 ... a zice ne mogu bas da razlikujem boje nocu sa svetlom iz kabine tako da to ostavljam za sutra da pronadjem plavo belu,

ne vidim bas najbolje u mraku, pa sutra kad uradim sve kako treba javicu vam rezultat

HVALA SVIMA NA POMOCI I NA STRPLJENJU ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...