Jump to content
FAS Goran
LiquidSnake

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - varira ler, slabo vuče / problem sa snagom

Recommended Posts

23 minutes ago, Alki said:

imao sam jednu flashu gde je bilo 2 3 kapice antifriza i tu sam sipao gorivo a nisam znao pa sam sipao u rezervoar .jel moguce da zbog toga sve ovo radi ,gusi

,ne vuce .

Ne.

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Sve je bilo ok kad sam kupio auto pre mese dana isao bas dobro moglo se voziti i do 160 mzd i vise ali nisam ja hteo da mucim puntica.od kad sam ostao bez goriva isao sam do pumpe i sipao u jednu flasu gorivo sipao sam mu i nastavio da vozim .posle dva dana pojavila mi se lampica za ubrizgavanje goriva.auto pali na pola kljuca da znate.otiso sam kod majstora i uklonio je gresku .ali u pocetku sam osetio da ne vuce bas lepo ali reko ajd mozda da mu sipam gorivo .isao i sipao sam mu nekih 3 hiljade .svremena na vreme pocele da se malo gusi .zamenui sam mu svecice  i jeste je bolje ali opet.ne vuce skoro uopste bukvalno naprazno.nece vise od 120 da ide i treba mu bas dosta vremena da stigne tu brzinu .pre sam probavao da startujem malo   ali sad ni to nece da slajfuje kako se vec kaze .imao sam problema sa dihtung glave i majstor mi stavio neku mast tako da mi sad ne kaplje nista .ne verujem da bi zbog kablova ili bombine nece da vuce kao pre .za nekih 5 dana evo sad auto nece skoro uopste da vuce.sad da li je lamela to ne znam ali cudim se da je lamela ne bi mogao 120 da vozim .hvala unapred ljudi  ali ako neko imao takav problem ako moze da mi kaze sta je uradio.punto 1.2 16 v 2002 godiste benzin cist-+

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povukao nečistoće iz tanka i verovatno začepio ceo sistem ubrizgavanja ili se negde u transportu goriva nešto desilo pa ne stigne dovoljno goriva do motora.

Očisti brizgalice proveri pumpu za gorivo u tanku jel čista,itd

Uvek moraš da imaš bar trećinu tanka jer ćeš imati puno komplikacija,mogla pumpa goriva visokog pritiska da ti zvekne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubrizgavanje goriva 

sad ne znam sta tacno posto bio sam kod druga jednog on nema neki komp koji valja samo mi reko da je pise ta greska .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš si ga lepo sredio...
Motori sa ubrizgavanjem uglavnom ne smeju da ostanu bez goriva.Uvek imaj bar trećinu tanka.
Moraš kod ozbiljnog majstora

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znam ja da moram nego uglavno majstori ovi moji iz borce  nemaju vremena posto imaju bass dosta zakazanih .biiip li ga haha krivo mi je zato sto sam hteo da proverim koliko trosi pa reko dok se ne isprazni .on sve lepo radi ne trza na leru ne secka sta znam ni ja sve je odlicno .ali eto nece vise od 110 120 haha  i to jedva 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi smeo da dozvolis da ostanes bez goriva.... Uvek se trudi da ga drzis na pola, jer ne daj Boze ostanes u nekoj guzvi, moras negde hitno da odes...Uvek mora biti goriva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/20/2019 at 4:25 PM, Alki said:

moze  neko da mi pokaze kako to da ocistim dizne 

ako moze to sam da se ocisti 

Kao što je rečeno, samo u servisu jer se koristi ultrazvučna kadica, testiraju se pre i posle da se vidi kako rade.

Nije skupo za benzinske dizne, evo možeš pogledati npr. od ovog posta koliko su ljudi plaćali za sve 4:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44077-čišćenje-dizni-kod-dizni-kvalitet-dizni/&do=findComment&comment=1354524

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 16v 2002 god .menjao sam mu svecice ,cistio dizne,kupio novu boshovu pumpu u rezervoaru ja stv vise ne znam sta da radim snjim .auto od jednom prestao da  vuce .auto se muci  ali baas jedva ide do 100 110 i nece danje tu staje kao da je to max za njega .ako neko imao ovakav problem ako moze samo da napise kako ga je resio .hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh bratee razumem te potpuno..ja ima 1.2 16v iz kraja 2003 godine..ja sam imao takav slican problem kao da je auto stalno imao ceoni vetar koji ga gura unazad a ti dodajes gas...kod mene je bio problem sa diznama i svecicama i sa nekim brizgaljkama i sa sredjivanjem preko dijagnostike pumpe za gorivo i auto je prodisao ..e sad sta je tacno pomoglo ne znam bilo je to 2015te...nadam se da ces da resis problem
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brizgalice, dizne i svećice(i kablovi) ili da se zamene ili da se temeljno provere

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi nekako najlogicnije i jos u najgorem slucaju zapusen katalizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

veceras idem kod elektricara da vidi kablove ,a svecice ,dizne i pumpu sam menjao . Tacno se oseca po zvuku da je nekako zapusen  .auto ne secka uoste samo eto to jednostavno nece da ide vise od 110 i to mu treba vremena da dodje do te brzine haha .auto sam kupio pre 3 meseca   i ono ne znam sta da radim snjim .ja pocetnik i sad taj auto me jebe ahhhhh,

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne mogu da budu kablovi sigurno. Oni kad probiju auto radi kao na 3 klipa pa popusti i tako u nedogled, pritom krene da blinka check engine tako da oni otpadaju iz price.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostavio sam auto kod majstora i majstor me zvao sad i rekao da je najverovartnije problem do usisne grane mora da se ocisti . sad ne znam sta da radim posto ceka da mu kazem ja da li da uzme da ocisti .jel moze zvog toga da bude to da ne vuce . ali bas sa provalio kad je u leru on se cuje bas dobbro onaj zvuk .a u brzini sve ono mutno gusno i zatvoreno .sta kazete ljudi jel moze zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Punto 1.2 16v 2001.hlx.Inace odradjen je veliki servis,zamenio sam lmbda sondu(gornju),ocistio klapnu i sipao aditiv u rezervoar(za ciscenje dizni). Iz razloga jer je malo nemiran u leru i ne prelazi 120h. Kada stisnem papucu gasa,posle 10mm. stiska dobija gas.Da li mozda to ima veze sa senzorom papuce gasa? gde se nalazi taj senzor? probao bih ga ocistiti.Ne znam zasto slabo vuce,zvuk mu je ok.Komp ne pokazuje nikakvu gresku,sem abs-a.Ali to znam da je senzor na prednjem tocku riknuo.Moze li neko pomoci?

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...