Jump to content
FAS Goran
LiquidSnake

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - varira ler, slabo vuče / problem sa snagom

Recommended Posts

Desava mi se da mi variraju obrtaji u leru(zalece motor) nekada je to malo primetno a nekada varira i po 200rpm. Ali stalno se oseca.
A u voznji mi se desava da nekada nece da ubrzava kako treba. I ti je velika razlika u snazi kad se desi da nece da ide kako terba. Niko ne zna sta je tacno, samo nagadjanja. Neko kaze da menjam leptir usisa, neko da je CPU u problemu.
Da li je neko imao iskustva sa takvim problemom? Ili mozda zna sta moze da bude? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se i meni desava i isto mi pricaju, pokusao sam da ocistim leptir gasa, ali to nije dalo nikakve rezultate, dosta dugo vec imam taj problem, a bacio sam brdo para na razne delove, da bi se cesto ispostavilo da to nije to kad bih zamenio, tako da sam resio da ne diram nista, dok nesto ne crkne skroz!!! Postoji mogucnost da su ti lose svecice, kablovi ili cak i bobina, kod njih to sve vrlo lepo crkava, onako zajedno, da je to neverovatno! Kazi mi, je l' ti uglavnom varira nekih 50 R.P.M. na leru?? Kakva ti je potrosnja, jer moj ubija koliko trosi!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam i sondu, bosch stavio i nisam osetio nikakvu promenu... Ponestalo mi je ideja, ne znam sta vise da radim!!! Stalno ubedjujem sebe da ga prodam, jer mi istera svaki dinar iz dzepa, ali mu umesto toga juce kupim Eibach opruge! UH!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne doznajem se mnogo u taj motor ali ja sam imao problema sa ovim mojim od kupovine. U pocetku slabo primetno pa s vremena na vreme odlepi pa opet dobro ... Na kraju konstatacija da minus (-) sa ECU-a ka MAP-u i senzoru bregaste brlja. Jednostavno nema gresku a trokira ko' raga na uzbrdici. Sada je reseno mada je to privremeno ... Nema vise onog stresanja prilikom jutarnjeg starta i mirnije radi a bio sam ubedjen da me zezaju pumpa i vazduh u vodu od rezervoara.

Ne znam koliko ce pomoci ali sigurno nece odmoci! Srecno! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam punta 1.2, 16v, 2000.godiste...kvar slican mnogim izlozenim ovde...motor se gusi i ne prima gas, upali se crvena check engine svjecica. Ovaj elektronicar mi rekao da je zamjena ECUa najbolje rjesenje a da je na dijagnostici prijavilo da rade svega dva cilindra....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sledeci, da napomenem da vozim na plin i da na plinu radi savrseno. Auto dosta lose radi na benzin. Na leru obrtaji variraju i dosta lose prima gas do 2000rpm a preko je dosta lenj. Kad dodajem gas kao da se ugusi i po malo cima. Nove svecice, kablovi, ciscene dizne kod Mikija, kaze da 2 nisu bas sjajne ali ne verujem da bi pravile toliki problem. Dajte neki savet sta bi jos mogao da pogledam? :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Meni se isto desavalo ali je ciscenje kompletnog sistema ubrizgavanja resilo problem (licno sam sve rastavio, lepo ocistio u ultrazucnoj kadici i vratio sve na mesto-skorz drugi auto, kao da je osvezen :) )...probaj od jeftinijih intervencija da zamenis filter za benzin ili da ti neko prekontrolise pritisak pumpe za gorivo...a posto vozis na plin, kao i ja, moguce je i da je benzin izgubio oktansku vrednost pa zeza... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo sistem je ociscen ;) a dvojka nema filter za gorivo :) benzin sipam barem jednom u 3 nedelje posto ga provozam na benzin skoro svako vece po malo ali ocigledno nije dovoljno :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam map i dosta je prljav i mastan, jel moze da bude da zbog njega zeza i cime smem da ga ocistim?

Leptir je cist ali nikad step nisam otvarao, jel moguce da zbog toga zeza na benzin a da nece na gas :wallbash:

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam map i dosta je prljav i mastan, jel moze da bude da zbog njega zeza i cime smem da ga ocistim?

Leptir je cist ali nikad step nisam otvarao, jel moguce da zbog toga zeza na benzin a da nece na gas :wallbash:

ili kako se vec zove to cudo na usisnoj grani, stoji sa leve strane gore kad se gleda spreda i ima malo siri dzek (map, maf . . .) :)

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

druže probaj sa čišćenjem klapne, map, step motor... već je objašnjavano na tu temu. prelistaj malo forum i naćićeš sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problema sa kolima , tacnije je Fiat Punto Sporting 1.2 16v u pitanju , i kad ga upalim on radi normalno i cim mu dam gas njemu obrtaji idu sa 1500 na 2000 pa se vrate i sve tako ili samo stoje na 1500 i kad mu dam jaci gas on ih polako spusta i opet sve tako , sta moze da predstavlja problem ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta ako nije to , ako mi opet bude bilo tako , moze li neko da mi kaze sta da radim tacno a ne da bacam pare bezveze , jer sam ja nosio na dijagnostiku i izbacio je 1001 problem i sve smo pobrisali i on je radio lepo jedno 2 nedelje i opet je tako brkao , sta da radim ljudi spasavajte !!! :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bi drugo moglo biti, mozes da pogledas kakva je ona kao cetkica na iberu, moze biti i do nje ako je zapusena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam ciscenje leptir gasa ali nije uspelo , probao sam da cistim karburator sa sprejom za cistenje karburatora ni to , zna li neko sta da radim jer vise nemam ideja sta da radim , jedino sve da skinem i sve zivo da iscistim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi kod nekoga neka ti pogleda to, verovatno je neka glupost, nemoj cackati nesto sto nisi siguran da znas da sklopis posle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bio sam do majstora i kaze mi da nadjem nekog ko ce mi dati drugi leptir gasa koji valja da probam na moj ako je to da kupim ako nije da ce onda posle da vidi sta moze biti , tako da sad moram da nadjem leptir gasa , a malo ko ce mi dati da vidim , a da kupujem necu pa da posle ne bude to da je nesto drugo da bacam bezveze pare , a koliko para je dijangostika da se kupi ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...