Jump to content
FAS Goran
LiquidSnake

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - varira ler, slabo vuče / problem sa snagom

Recommended Posts

Imas celu temu o tome malo pretrazi forum. Sumnjam da je bobina a nov kom je misaona imenica. Imaju neki likovi na tosinom bunaru koji to sredjuju. Problem je u losim lemovima na kompu. Al ko sto rekoh procesalj forum ima vec

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37364-Punto-mk.2-1.2-8v---rešenje-ECU-problema

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa kompjuterom kod Punta je cest ali mislim da ne treba donositi zakljucke pre provere svecica, kablova i bobina.

Meni su kolege sa foruma sugerisale da je komp uzrok problema ali se ispostavilo da nisu bili u pravu (na moju srecu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, otici cu na dijagnostiku pa da vidim sta se desava, iskreno se nadam da su kablovi i svecice, jer ima smisla, po proizvodjacu vec je vreme za zamenu istih... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se da variraju obratiju u leru. U voznji nekad vuce kao na 3 cilindra a nekad super

Edited by Trifke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod 1.2 16v obicno su problem.kablovi,svecice,bobina a redje ECU. 

Ispravite me ako gresim..ja sam isto pretrnuo pre 2 meseca..sva sreca bili su samo kablovi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je uspesno resen ciscenjem klapne a uspust sam ocistio i map senzor. Auto je prodisao ler je stabilian kod mene je 850rpm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem se ponovo pojavio, sada je mnogo gore bio samkod majstora cela Klapna skinuta i ociscena, map zamenjnjen, Kablovi zamenjeni, ali se auto mnogo gore ponasa. Da li je moguce da je lambda sonda.auto u voznji trokira kada dam gas kao da krene da guta knedlu i samo probije.

 

 

 

Edited by Trifke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo struja (kablovi,svećice i bobina).
U Autodati postoje podaci koji su otpori na kalemima bobine. Proverite i nakon rešavanja problema kalibrirajte klapnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen lambada sonda je brljavila i pokazivala cas 45 cas 750. Stavljena nova problem Nestao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva do motora.auto je brljavio i nalivao previse benzina. posle ostre voznje se ocecao miris benzina i dimio je na auspuhu. Sada sve sve normalizovalo 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problema sa svojim puntom. Problem je sporo ubrzavanje. Ipak je to 1.2 motor i nije mu ubrzanje neko, al je 16v tako da mislim da bi trebao bolje ic nego trenutno. Zamijeno sam kablove i svjecice te pumpu goriva, jer je pritisak goriva bio los. Ali stanje je isto.

Ne svijetli niti jedna lampica tako da mi dijagnostika nece pomoc.

Nekad imam osjecaj na 4000 da ga koci nesto, naglo ga zablokira/zagusi na 2 sekunde i pusti opet

Ako netko zna u cemo moze bit problem bio bi zahvalan

Jer ako odem na bezveze u servis rec ce mi da trebam boga oca zamjenit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde zivis ali se meni slicno desilo. Sipao sam na drugoj pumpi gorivo i razvukao ga na autoputu do Malog Pozarevca i nazad za Beograd. Problem mi je nestao..isto sam sve to sto si nabrojao menjao...posle te voznje na autoputu auto je poceo da se ponasa kako treba.

Neka jos neko nesto doda ako ima..mozda je drugi problem kod tebe. A da ne zaboravim..cistio sam dizne,radio mali servis tad i cistio klapnu.

Tek posle autoputa mi se stanje normalizovalo.

Pozdrav :)

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

probat cu sam tim makar sumnjam, jer ga uvijek razvlacim gdje god krenem

tocim gorivo na ini, a ina kolko sam cuo nije bas pouzdana al ajd, kad druge nema u krugu od 50km

Ne bitno bilo uzbrdo, ravno ili nizbrdo

auto krene kocit sam od sebe

stuca na leru, nemiran ler gas takoder

I sad pogledam onako slucajno potrosnju, skoro me fraz pogodio, 15.3l

nisam mogo vjerovat ocima

ako netko ima kakvu ideju kako pomoc bio bih zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti bas na bordu tako pise? 15.3l? Ili si preracunao tj 100 podelio sa cifrom na bordu :) ako ti stvarno toliko trosi onda moze i lambda sonda da bude...ja sam je menjao ali nisam tad imao gore navedeni problem...vec mi je trosio kao sumanut sa check engine lampicom u paketu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma na bordu pise

nisam skuzio na prvi pogled da je km/l

tako da je oke, znaci nekih 6.5l po otvorenoj

znaci potrosnja je oke

eh sad, koji je uzrok lose vuce

leptir gasa cu ocistit, ali tu necu dobit nista osim mirnijeg ler gasa, bar sam tako procito na dosta forumova

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat punto 1.2 16v 2002 sporting .kad je hladan uglavnom na nekih 2 3 min ume ponekad da  kako da objasnim nista on ne trese ili trza nego jednostavno 200 300rpm .cuje se neki mali gas kako sam dok je hladan samo malo daje gas na 200 300 rpm.kao sto sam do sada pita jel nesto sve to ozbiljno .imao sam jednu flashu gde je bilo 2 3 kapice antifriza i tu sam sipao gorivo a nisam znao pa sam sipao u rezervoar .jel moguce da zbog toga sve ovo radi ,gusi

,ne vuce .

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...