Jump to content
FAS Goran
LiquidSnake

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - varira ler, slabo vuče / problem sa snagom

Recommended Posts

Dante kad sam rekao pegla mislio sam na to da ne pokazuje variranje +-50 do 100obrtaja kad je na leru, znaci kazaljka zakucana a on varira toliko. Sto je i nebitno, al eto cisto zanimljivo, dijagnostika pokazuje, oseca se po malo, al tabla ne pokazuje :) Valjda sad objasnih dobro sta je pisac hteo reci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ume da se ljulljuska kazaljka obrtomera na leru. Da ocistim klapnu gasa sa svih strana, tj kad je skinem. pa ce valjda da prestane to ljuljuskanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se požalim, nadam se da ću da dočaram svoj problem. U pitanju je Punto 1.2 8v 2001 godište

 

Juče sam primetio da kada izbacim iz brzine i stanem, broj obrtaja u leru krene da pada, zadrži se sekundu-dve na 1.500 obrtaja i spadne na normalno i tako ostane. Jutros skinem leptir gasa, očistim ga lepo, izduvam vazduhom, pa još jednom to ponovim, vratim sve nazad, problem i dalje postoji, sve isto. Zakačim ga na dijagnostiku, i jedini problem je vreme ubrizgavanja ako se dobro sećam 2,4ms, a piše da je idealno od 2,7 do 4ms. Kolega koji je radio sa dijagnostikom predloži da uradi kalibraciju step motora ako sam dobro razumeo, resetuje ga, ali odbija da se uradi kalibracija. U pitanju je dijagnostika AutoCom. Tu se upali Check Engine i počne da treperi, do sada se palio samo kada se potera u obrtaje. Uzmemo drugu dijagnostiku, u pitanju je Texa i tu konstatujemo da druga lambda sonda čita neravnomerne vrednosti, čas 53, čas 750 i Check Engine i dalje svetli. Vratio sam sve nazad, poterao ga malo brže u nadi da će da ugasi Check, ali ništa.

Evo snimka kako radi auto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon resetovanja klapne, dijag. se isključi pa se radi kalibrisanje papučicom... Ali, mislim da ste to znali...

Nego, ovde tako i deluje da ima problem te vrste.

Može da se očisti MAP, svećice i proveri senzor radilice.

Mada sam imao prilike da vidim da struja visokog napona negde probija pa buni računar.

Znači, kablovi, svećice i bobina.

Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svećice sam uzeo nove pre možda 4 meseca NGK, kablovi su stari oko 2,5-3 godine, ali kada su oni tada pravili problem, izbacivalo je grešku na bobinama.

 

Što se kalibracije tiče, pisalo je da se da kontakt i izbaci iz brzine, pratili smo korake, to uradimo, nije pisalo ništa oko papučice, mi pustimo da to odradi, i piše da je neuspešno odrađeno i od onda mi treperi Check Engine i sad neće da ugasi, a do tada je radilo sve normalno, nije se palila nijedna lampica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi...eo nije me bilo neko vreme obaveze itd.na 3 str.sam opisao problem pa da vam pisem...bobina koju su sam pazario za FIAT PUNTA 2 1.2 16V je bila losa trajala je citavih mesec i nesto jace - ali sam uspeo posle silne papirologije sto podrazumeva izvestaj majstora/servisa sta nije u redu sa potpisom i pecatom naravno.Hteli su da mi odloze to na razmatranje dok provere - sto bi potrajalo 4/5 dana_moj cvrsti stav ih je ubedio u suprotno jer kupac je uvek u pravu i stiglo je novo nakon 4 sata :) .Posle promenjene bobine je svakako vukao bolje ali i dalje nedovoljno problem isti lepo vuce do dve k obrtaja zatim kao da ga ugusi i posle naravno sa zakasnelom reakcijom daje gas tj.dobije ubrzanje sto je nezgodno zbog preticanja itd.E sad kvacilo je bilo podignuto vec sam ga jednom stelovao mislim da je vec pri kraju i mislim da je to uticalo na sveukupnu snagu zbog prenosa-kada je doslo na red nov set dosla je i zima a zatim i dve nove zimske gume + nov akumulator tako da je set kvacila morao da saceka...Sve do jucerasnjeg dana kada sam imao nezgodu na putu i naravno uz puno srece uspeo da prodjem uz minimalnu stetu i bez zdravstvenih posledica.Kupljen dobar polovni zadnji lonac za 20 eurica kao i celicna felna 20eurica,treba jos zadnji branik(zapravo)pukla plastika kod tablice 15cm i plastika u delu gde su mrezice ... da li variti koliko kosta?+farbanje ili kupiti citav branik?Ostala steta  se tek procenjuje tj.kod majstora je tako da ne znam sta ce jos trebati,nadam se sitnicama.Izvinite sto sam prosirio temu...i strasno mi je zao sto opet skorije necu moci resiti ovaj moj problem i podeliti to sa vama iz razloga novonastalog stanja/ulaganja u sad vec dr.stvari.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio sam problem treperenja Check Engine lampice kalibracijom, 3x gas izmedju 5k i 6k obrtaja. Step motor i dalje pravi problem. Sad postavljam pitanje, da li je moguće zameniti samo step motor ili se menja ceo leptir gasa? Pošto mi deluju spojeno, kao da ne može da se razdvoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio sam problem treperenja Check Engine lampice kalibracijom, 3x gas izmedju 5k i 6k obrtaja. Step motor i dalje pravi problem. Sad postavljam pitanje, da li je moguće zameniti samo step motor ili se menja ceo leptir gasa? Pošto mi deluju spojeno, kao da ne može da se razdvoji.

Rešio sam problem treperenja Check Engine lampice kalibracijom, 3x gas izmedju 5k i 6k obrtaja. Step motor i dalje pravi problem. Sad postavljam pitanje, da li je moguće zameniti samo step motor ili se menja ceo leptir gasa? Pošto mi deluju spojeno, kao da ne može da se razdvoji.

Pojasni bolje šta se tačno dešava.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada na leru dam gas i pustim, zadrži se na 1500 obrtaja, pa posle sekundu-dve spadne na normalu, vidi se na klipu u jednom od prethodnih postova

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je moguće razdvojiti step motor od kućišta leptira gasa? POstavio sam isto pitanje u još jednoj sličnoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su skidali ali je valjda zapertlovano pa mora da se razvali i posle zalepi. Pregledaj da ti pancir sajle nije spao iz lezista ili da leptir nije dobio neki luft pa zaglavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega koji radi u prodaji delova kod nas, kaže da postoji posebno da se kupi kao deo step motor, zato mi je nelogično da ne može da se skine, a deluje tako kao da ne može, pa ako ima neka fora, voleo bih da je znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega koji radi u prodaji delova kod nas, kaže da postoji posebno da se kupi kao deo step motor, zato mi je nelogično da ne može da se skine, a deluje tako kao da ne može, pa ako ima neka fora, voleo bih da je znam...

Imaš li nešto poput zubarske igle. Ako imaš očisti kontakte od step motora i malo ih sabi.Može sa spajalicom.Ako ti ovo zvuči nerazumljivo ti me nazovi.065/2554757

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada na leru dam gas i pustim, zadrži se na 1500 obrtaja, pa posle sekundu-dve spadne na normalu, vidi se na klipu u jednom od prethodnih postova

Kako si resio problem?

Da li ti se to samo desavalo na leru ili i u voznji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada na leru dam gas i pustim, zadrži se na 1500 obrtaja, pa posle sekundu-dve spadne na normalu, vidi se na klipu u jednom od prethodnih postova

Kako si resio problem?

Da li ti se to samo desavalo na leru ili i u voznji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze neko da mi kaze gdje se nalazi map senzor na Puntu 1.2 8v? da li je to ovo oznaceno na slici?  

 

IMG_0807.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo.

Imam jedan kvarcic na fiat puntu 1.2. 16v.

Naime ler gas i na plinu i na benzinu oscilira dok je auto u pokretu a na leru, ponekad se ugasi... Menjao kablove, svecice, klapnu, sve sto su mi rekli ali problem je ostao... znaci ode na oko 500 obrtaja pa se vrati u normalu i kada idem nizbrdo u leru kazaljka oscilira...

Problem sam delimicno resio otkacinanjem map senzora... Auto se vise ne gasi ali opet obrtaji padaju do nekih 600 pa se vrate u normalu a u voznji u leru nizbrdo ne osciliraju vec su normalni oko 850... Probao novi MAP ali sve isto kao sa starim tako da vozim i dalje sa iskljucenim MAP.

Da li ima neki elektricar da se pozabavi ovim...?

Ne znam sta je problem... Ok vuce i pali...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi. Imam nekoliko problema sa autom  :D ali da Vas pitam za jedan od tih... S'vremena na vreme mi se desava da auto u toku voznje ili na leru odjednom upali lampicu check engine, i kada se to desi auto nece uopste da vuce, pa onda kada ugasim auto, on ide normalno neki kilometar a lampica stoji upaljena, pa onda opet nece da vuce i tako po nekoliko dana i onda odjednom ugasi lampicu i normalno ide neko vreme, pa tako opet, i na benzin i na plin se desava isto, s'tim da mi na benzin nikako ne ide normalno i sa upaljenom i sa ugasenom lampicom, jedva vuce, ali to je vec drugi problem... A za ovaj prvi jel ima neko neku ideju sta bi moglo da bude? Hvala unapred! :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...