Jump to content
FAS Goran
aleksa_indjija

Lancia Lybra 1.8 SW - Inđija

Recommended Posts

Da se predstavimo! :thumbsup:

Lancia Lybra 1.8 SW 2001. god. na satu (gledajuci opste stanje i uredno pecatiranu servisnu knjizicu) pravih 155.000km

Pored opreme koju imaju sve Lybre,ova dodatno ima: kozni volan sa funkcijama,kozna rucica menjaca,bose ozvucenje,velur sedista i 4 elektricna prozora.

Sto se tice ulaganja: cim sam je kupio uradjen je mali servis plus gumice balans stangle,stabilizatori i desno rame. Uz to zamenjene 2,3 sijalice,kupljeni krovni nosaci i 4 zimske gume.Da napomenem da sam uz auto dobio bukvalno 4 nove miselin letnje gume,uradjen veliki servis,dobre diskove,plocice,napunjen freon,cak i metlice brisaca.

Pored toga bilo je i jedno malo vece ulaganje (oko 300 evra),sve zahvaljujuci "iber turi" :thumbup: ,malo smo preterali sa obrtajima tako da je otisao lezaj radilice. Tako da se Lybra obradovala novim lezajevima,semerinzima,dihtunzima,cubika je sredio radilicu... i sad je ko nova! :thumbsup:

Sto se tice utisaka posle 3 meseca voznje,ja sam prezadovoljan! :thumbsup: Udoban,tih,kvalitetan,prostran,motor se lepo vozi i vrti,jedinstven :thumbup:! Presao sam oko 5.000km sa uzivanjem i prosecnom potrosnjom oko 9 litara!

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

l10.jpg l11.jpg l12.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajna! - ista ko moja samo sa vagonom odpozadi!. Sjajno vozilo i strašan je to motor! Praktično bezšuman. Da troši - troši...(medjutim) Indjija sa ravničarskom okolinom ne zahtevaju neke posebne restrikcije oko potrošnje, tako da se nadam da kada vam auto "udje pod kožu" (kad potpuno ovladate njim), sigurno da vam "8" neće prelaziti, a da pri tom imate ubrzanja kakva se poželeti mogu, da nećete osetiti nikakve vibracije...možete da šapućete dok vozite - svi će vas čuti! U svakom slučaju, perfektan primerak i lepo da se navozate. thumbup.gif

-----------------------------------------------------------------------------------------

Svaka čast za profi fotografije, balansirano svetlo, kompoziciju, pozadinu....unworthy.gif

sugestija: Fotošop odlično ispravlja sfernu aberaciju na širokougaonim objektivima, jeste da je zemlja okrugla, ali horizonti bi ipak trebalo da budu u ravni - ne u sferi. (pogledajte levi i deni kraj horizonta u odnosu na osovinu slike, primetićete da je zemlja "baš" okrugla, kao iz aviona!!

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

tuj sto lepa :thumbup:

Sjajna!

Hvala,hvala! :thumbsup:

Praktično bezšuman. a da pri tom imate ubrzanja kakva se poželeti mogu, da nećete osetiti nikakve vibracije

Potpuno tacno! :thumbup:

kada vam auto "udje pod kožu" (kad potpuno ovladate njim), sigurno da vam "8" neće prelaziti

Moze on i sad da trosi 8 litara,al je lepse kad trosi 9,mislim lepsa je voznja! :p

sugestija: Fotošop odlično ispravlja sfernu aberaciju na širokougaonim objektivima, jeste da je zemlja okrugla, ali horizonti bi ipak trebalo da budu u ravni - ne u sferi. (pogledajte levi i deni kraj horizonta u odnosu na osovinu slike, primetićete da je zemlja "baš" okrugla, kao iz aviona!!

WTF!!!??? :blink::D Ovo je bre islikano za 2 minuta,sa aparatom od jedva 3 megapixela(nikon coolpix 3500),kakav crni fotosop... :lol:

Svaka čast za profi fotografije, balansirano svetlo, kompoziciju, pozadinu....%7Boption%7Dhttp://www.fiat-lancia.org.rs/forum/public/style_emoticons/default/unworthy.gif[/img

Izgleda da imam talenta i osecaj za lepo,pa ustalom Lancia je za umetnicke duse! :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlooooogo lepa krstarica :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu, lep primerak, lep zaista... :thumbsup:

Bolje ocuvana od moje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

l10.jpg l11.jpg l12.jpg

Autic ti je extra!Vidis kako sad kola mogu da se redovno peru i ciste,a ne ko pre kad si vozio ladu :yes

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites
Autic ti je extra!Vidis kako sad kola mogu da se redovno peru i ciste,a ne ko pre kad si vozio ladu :yes

Autic ti je extra!Vidis kako sad kola mogu da se redovno peru i ciste,a ne ko pre kad si vozio ladu :yes

Dok mi bude zanimljiv bice i cist,znaci 3,4 meseca i to je to :lol: ,pozdrav za kolegu sa LKS! :thumbup:

Inace pre neki dan mi propiskio cilindar kvacila,ode 20 evrica. :(

yu2.jpg

A ulje u menjacu... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje u menjaču pogledaj izmedju motora i protivpožarnog zida (zid izmedju kabine i motora)...Postoji mali metalni umetak sa malim rukohvatom koji se izvlači i tu kontroliše. Potrebna je mala, jaka baterijska lampa i dobro da se nagneš preko krila i motora da bi dosegao pogledom i snopom lampe do vrlo mračnog dela iza motora. Pisano je o tome već. Pogledaj malo, čovek je i prikazao postupak dosipavanja ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bacio pogled i nigde nisam nasao sipkicu za ulje. :unsure:

Nasao sam tu temu o dolivanju ulja,ali to je za JTD,a i tamo sam pre dva meseca pitao za moj slucaj,ali odogovora nema... :no

Znaci da zasucem rukave i baterisku u ruke,probacemo i tako! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zima moze da pocne :harhar:

DSCN4776.jpg

DSCN4780.jpg

Kao sto vidite namontirane 4 zimske Savine gume :thumbup: ,proveren antifriz (-30 stepeni) :ice: ,jedino malo termostat zeza! :wallbash:

Pored toga sredjen i suvozacev podizac (jbn. klizac) i doliveno pola litre ulja u menjac! :rolleyes:

Sipku za merenje ulja nisam ni nasao,nego smo proveru i dolizavnje radili iz kanala! :rolleyes:

Lybra uskoro dobija i LPG! :w00t:

Autic ti je extra!Vidis kako sad kola mogu da se redovno peru i ciste,a ne ko pre kad si vozio ladu :yes

Dok mi bude zanimljiv bice i cist,znaci 3,4 meseca i to je to :lol: ,pozdrav za kolegu sa LKS! :thumbup:

Lepo ja rekao,evo Lybra se vec usvinjila,a pranje je zakazano tek na prolece :lol:

DSCN4781.jpg

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam par pitanja. :p

Gledam ovu listu delova za veliki servis (http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43677),i nesto ne kontam! :blink:

Sta je zupcasti BALANS kais :blink: ,i sto bre SONDA da se menja na velikom servisu? :blink:

I u vezi felni B) ,jel zna neko nesto o ovim felnama

lybra_felne.jpg

jel su to 16-ke,jel ih neko video na nekoj lybri uzivo ili da se negde prodaju,koliko bi to evrica kostalo!? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi posto sam resio da posle praznika ugradim LPG,zanima me da li preporucujete da nesto unapred "sredjujem" oko motora!? :rolleyes:

Znaci sad sve funkcionise odlicno (da ne ureknem :p ),ali kao sto svi kazu za plin sve mora da je perfektno,pa se mislim da li da uzmem neke "bolje" svecice,koliko sam skontao kablove nemam,da malo ocistim one regulatore ler gasa itd... :rolleyes: Ili da se opustim i samo ugradim LPG! :D

Inace Lybra je ulickana za praznike,pocastio sam je pranjem od 50 dinara :rofl: (jedan zeton),i bas je bljesnula! :clap:.

Prvi put sam prao "na zetone" i mogu reci da je super stvar. :thumbup:

DSCN4784.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod nas je zeton 100tka

odes kod nekog proverenog majstora za plin koji je ujedno i mehanicar i to je to

sve ce se ostalo samo kasti ako covek zna posao

ja licno da sam blize kod martinija bih bez razmisljanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino možda svećice, ali najbolje je da se posavetuješ sa majstorom koji ti bude ugradjivao, ja sam nakon ugradnje stavio nove svećice... Preporodićeš se finansijski kad budeš ugradio plin :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate samo se opusti i ugradi lpg i nista ne diraj. nece biti problema sto posto a svecice su dobre jer radi i na benzin,u nju ide sekvent tako da kako radi na benzu radice i na gasu.

veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...