Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
pubps

Punto mk.2 1.2 16v - P1135 code

Recommended Posts

Pozdrav, imam jedan (za mene veliki) problem. Naime, upalila se engine lampica i ja normalno odmah u servis, jer ne zelim da cekam. U servisu su ga stavili na dijagnostiku i pokazalo je sledece: P1135 Heated oxygen sensor (HO2S) Bank 1, Sensor 1, circuit malfunction - heater. Odmah su mi rekli da je u pitanju grejac lambda sonde ali onaj pre katalizatora. Uzgred, imam Punta 1.2 16v ELX 2002 godiste. MEDJUTIM, testiranjem same sonde i njenog grejaca ispostavilo se da je ona potpuno ispravna, zatim su provereni osiguraci, releji itd, itd i sve je ispravno. Na kraju su mi rekli da sonda prima masu direktno iz kompjutera i da je moguce da on ne daje dovoljno ili je negde prekid pa zbog toga prijavljuje gresku. I jos mi je receno da to ne rade oni vec samo ovlasceni sertvisi, jer oni to ne znaju i ne bi zeleli da nesto zaseru (posteno od njih).

ELEM, sa onom lampicom koja ima zicu od oko pola metra i na kraju stipaljkicu koja se prikaci na + na akumulatoru (neki instrument koj ne znam kako se zove, samo znam da je siljat kao hemiska i ima siljak na vrhu koj se ugura izmedju zica i zasvetli ako ima struje), dakle, sa tom spravicom su napravili mali test. Posto lambda sonda ima 4 zice, od kojih su 2 bele (prva i druga sa desne strane), oni su ugurali taj aparat izmedju prve bele zice i konektora i lampa je svetlela konstantno bez trepkanja-kazu to je ok. Medjutim, kada su tu istu stvar ugurali u drugu belu zicu, pojavio se problem. Naime, lampica trepce istim intenzitetom 10 sekundi, a onda se desi zaslepljujuci bljesak u delicu sekunde i onda opet nastavlja da trepce jednoobrazno, i tako na svakih 10-15 sekundi bljesne....tog momenta kada bljesne, meni se upali engine lampica i prijavi gore pomenutu gresku (koja je inace pre testiranja obrisana).

Kazu da ovo ne bi smelo da se desava i da je problem negde u struji (bar oni tako misle, ali kazu da nisu previse strucni). Jedino sto su mi rekli da ne bih trebao da cekam sa popravkom jer voznja sa takvim kvarom moze da sj...be katalizator, a onda sam ga ugasio.

Huh...zabole me ruka od pisanja.....molim za pomoc i savet sta da radim....ako je to stvarno do kompjutera....kuku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sve je to ok sto oni pricaju ali sve sto kazu, vec je odradjeno, a i sonda je stara svega 4 meseca.....i nije fus sonda vec originalna...dao sam za nju 7500 tako da ne verujem da je problem u njoj jer je 2 puta na dva razlicita mesta testirana....ne znam sta cu da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji roditelji voze punta i s vremena na vreme im se upali lampica za check engine.

Npr danas se upalila bar tri puta tokom dana. Proverio sam dijagnostikom:

1) Missfire detected (1)

2) O2 sensor heater circuit malfunction (bank1 Sensor 2).

Ovo prvo znam da ima veze sa svecicama, gorivom, bobinama...

A ovo drugo je problem opisan gore.

U slucaju da je problem sa sondom i ako lampica pocne stalno da svetli da li to moze da utice da auto ne moze da se vozi?

Samo da im izdrzi do ponedeljka... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...