Jump to content
FAS Goran
pile_sale

Punto mk.2 - matirali / požuteli farovi

Recommended Posts

Drugari , matirali su mi farovi na puntu 1.2 8v 2003 god, siroki farovi, kao da su sa peskom izgrebani negde manje negde vise. Pitanje kako da sam probam da ispoliram far, i da li moze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Molimo vas da koristite pretragu foruma kako nebi duplirali postojece teme

2. Poliranje farova je opsta tema koja nije vezana za odredjeni model automobila (da, svi automobili imaju farove!), pa je besmisleno stavljati je u forum za odredjeni model i samim tim sebe uskracivati za odgovore ljudi koje ne interesuje ovaj deo foruma!

Nije tesko, samo se treba malo angazovati.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem sa farovima, nocu nista živo nevidim. Mislio sam da su problem sijalice, i kupio osram H1 50% jace. Al nista , sve je isto. Sta da radim?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moje farove na puntu mk2 polirao pre dva dana. Desni far je pozuteo u gornjem delu, od pola pa do haube i bio je izgreban u desnom cosku( gde je sijalica za maglu) od cesanja na parkingu, a levi far je bio extra, verovatno da je bio nekad menjan. Oba fara su marke Depo, cisto da kazem. Hteo sam ceo postupak sam da uradim, jer sam video da nije nikakav problem. Planirao sam samo desni da ispoliram i da krenem prvo sa smirglom 500, pa 800. pa 2000. Mislio sam da od komsije pozajmim masinu i malo paste( koliko bi se stavilo na cetkici za zube). Medjutim njemu nestalo paste, i mrzelo me da ga cekam i odem do poznanika koji drzi perionicu, da sve sam odradim samo da se posluzim na min. masinom. Ubedi me on da odmah krenem smirglom 1000 dok neskinem svu gledj, pa onda 2000 da smirglam dok neprestane da se beli voda, i zapne da odradim i ovaj dobar odmah sa 2000 kao da ga osvezim. Zavrsim ja, on uzme masinu, stavi malo paste i za 2min odradi sve. Onda je namazao neki vosak( koliko videh obican Turtle, plava boca) sacekao da se osusi i prebrisao suvom krpom. Rezultat- desni koji je bio los je sada perfektan, kao nov, a levi (koji je bio odlican) nekeko se kao zamutio malo, nije strasno ali bio je bolji pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na puntu mk2a koji imam su bili matirani farovi skroz. svasta sam probao dok nisam nasio na ABRO pastu za farove koju sam platio 800 dinara. Sa suvom krpom u dva poteza sam skinuo sve sa fara. Sad su kristalno cisti! Preporucujem ABRO pastu za one koji imaju problem koji sam ja imao. Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za ABRO Headlight polish and restorer.

Koriscen na dva Fiata, VW i Opelu, sa istim rezultatima.

Dovoljno je i rucno poliranje, ali je neophodna obrada vodenim

brusnim papirom 2000 za farove glatke na dodir, 1000 pa 2000

za farove koji su hrapavi i zuti po celoj povrsini.

Far oprati.

Papir potopiti u vodu da bude potpuno vlazan i tokom brusenja non-stop

prskati far i papir vodom.Brusiti horizontalno, pa vertikalno, dok ceo far ne bude

ravnomerno matiran.

Oprati sredstvom za staklo i osusiti.

Naneti pastu (kolicina kao za pranje zuba za trecinu fara) pa trljati kruznim pokretima.

Trljati dok se far ne osusi.

Ponovo oprati tecnoscu za staklo.

U Krusevcu ABRO ima poslednji otvoreni supermarket na posebnom odeljenju

tehnike po ceni od 500 din. za 237 ml, sto je dovoljno za oko 4-5 automobila.

Kad se vec poliraju farovi, nije na odmet polirati i zadnja svetla, bez brusenja.

Na Stilu sa troja vrata ovo je narocito efektno na prozirnoj plastici.

Inace, od iste firme je uspesno koriscena i pasta za zaptivanje hladnjaka koji cure na

sastavu plastike i metala.

Za odmascivanje motora i ciscenje usisnog grla ubrizgavanja uspesno koriscen MOTIP

sprej za elektrokontakte.

Za ciscenje saca hladnjaka klime i vode dobre rezultate postize AXEL Sgrasso za rerne.

Edited by d key

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Necete verovati sta mi se desava.Prosle godine u ovo vreme sam kupio nove farove(naravno kineske,posto se za bolje nema), i primetim pre 2 nedelje da polako pocinje da zuti levi far.Pogledam desni on providno beo,a levi poceo da zuti.Da li neko zna sta to moze da bude,posto je bas vidljivo i nervira me?Da li je to mozda pocetak matiranja,ili tako nesto slicno? :) Da li to mogu nekako da sredim ili da ostavim tako?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodena smirgla 2000 pa trljas dok skroz ne izmatira, kupis pastu za poliranje farova, ispoliras i bice kao novi, ne znam koliko ce da traje ali ja sam to radio pre nekih godinu dana i skoro sam radio, mada nije bilo potrebe

citao sam u novinama da moze i pastom za zube da se ispolira ali nisam probao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao si i odgovor sam sebi "kineski farovi"....Poceli su da matiraju, probaj da poliras, mada je pitanje kakvi ce biti rezultati jer je losa plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati ti se da kupujes pastu za jedan far, svrati kod nekoga sto to radi profesionalno nece ti uzeti valda vise od 500din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kolega ima problema sa oba fara.Njemu odavno matirali.Dacemo po pola para za sve.Mene sad zanima gde uzeti ovu abra pastu?

Zvao sam ove likove sa sajta,kazu da rade veleprodaju samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi su mi kao da im se uhvatio kamenac kako da mi budu ko novi?neko kaze vodena smirgla a neko kaze cetkicu za zube i pastu pa da trljam 3 sata 1 far?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako samo osmirglas to nece biti potpun posao jer ti treba i polir pasta, sa njom da ispoliras far na kraju

 

mozes da probas pastom za zube, ali bez cetkice, nisi u vojsci, nego lepo operes far pa namazes pastu i trljas krpom i dobijes nesto posle nekih 10-15 minuta trljanja ... samo ne znam koji auto imas, kakvi su farovi i koliko ce da traje to sa pastom za zube

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ispolirao farove kod coveka u vinogradskoj,i zaista je super odradio posao,uzeo 900 dinara za oba fara,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poliram moje bukvalno na 6 meseci, jel postoji neki far da nema tih problema ?
Navodno sa ksenonskim tih problema nema, ali bas sam pricao sa covekom sa tehnickog, kaze da uskoro to nece biti dozvoljeno ?!

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moje za 4 godine polirao 2 puta, imas ovde na forumu ljude koji sredjuju farove, ugradjuju ksenone, projektore i sve po zelji. Jel treba da ti kazem i da ne zivimo u eu? Taj sa tehnickog pojma nema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...