Jump to content
FAS Goran
dri

Fiat Stilo 1.6 - gasi se na leru, vožnji / problem sa radom motora na leru

Recommended Posts

Naime, primetio sam da mi se desava sledece: kada mi automobil radi u leru, i izbacen je iz brzine, onako kratko i odsecno dam mali gas (recimo do 1500-1600 rpm) auto odreaguje ocekivano i kad treba da padnu obrtaji, umesto da se zaustave na ~800, oni propadnu skroz do ~500, auto onako skoro se ugasi pa se dignu i onda se tek posle stabilizuju. Desilo se i da se ugasi u ovakvom scenariju...

 

Da napomene, dizne su ciscene pre 1500 km, svecice su menjanje pre 5.000 km, nije do goriva jer je probano sa razlicitih pumpi. Dijagnostika ne ocitava nikakve greske...

 

EDIT: inace kada ga ne cackam, ler je skroz normalan i stabilan. Mozda malko osecam vibracije dok radi u leru (tipa vec na 850-900 rpm nema) ali ne bih rekao da je to nesto bitno...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovo desava na 1.6 16v.ne cesto al se desava.namprimer pre neki dan,vozim oko 100 kmh,treba da skrenem na nekoj lakat krivini,oduzmem gas i auto ide usporava i samo odjednom se ugasi,popali kao asr failure i ta sranja...okrenem kljuc na ugasenodam kontakt,zaverglam,upali i odem kuci bez problema.jel zna neko sta moze biti?
Nema gresaka na tabli,nista ne sija,motor radi najnormalnije,vuce dobro i sve to.molim za savet ili pomoc.hvala unapred

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bulmil

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu o 1.6 Stilu. Mozes da pogledas i dosadasnja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi danas sam menjao dizne posle 10000km jer su se zapusile iz nekog razloga, stavio sam nove danas, kalibrisao plin i auto ide kao nevreme, ali problem je sto mi se i desavalo sa starim diznama, auto se gasi pri odvajajlnju od motora samo padne kazaljka... E sad izvalio sam da nece da se ugasi ako recimo iz cetvrte brzine cekam zadnji momenat da prebacim u drugu ili prvu, kontam da je do mape i da to treba opeglati... Na benzinu radi normalno naravno, sve sam ocisti i klapnu, stavio nove lambda sonde obe i nove bobine i svecice... Stag 4+ naravno uredjaj... Pocinjem da ludim polako :D

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo odjednom poceo da u leru bude bucan radi na 1100 u toku voznje dodaje obrtaje kao da dajem gas uz to na plinu radi pa prkine pa opet radi ako neko ima savjet za pomoc.

kod palenja sam doda gas ima turazu kao da ja dodam gas .

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo!

Od skoro sam vlasnik Fiat Stila 1.6 16v, benzin/gas, 2006. godište, i imam problem. 

Auto je već neko vreme u porodici, pa mu znam istoriju, ali je sad prešao u moje vlasništvo. 

Prošlog leta je osvežen motor - skidanje glave, mašinska obrada, karike, dihtunzi, oprane dizne, zamenjena pimpa goriva dva puta, ali problem nije rešen.  Usput i gori check engine lampica. 

Kad se malo ugreje, smiri se, ali i onda ume da se uguši pri stiskanju gasa. Na plinu radi normalno. 

Da li je neko imao sličnu situaciju, i zna kako je rešiti?

Pretražio sam forum, googlao, ali nisam naišao na slične simptome, posle polu-generalne i sveg ostalog što sam napisao gore. 

A sve mi smrdi da je nešto oko struje. 

Svaka sugestija ili preporuka je dobrodošla, hvala unapred!

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam nešto slično na 1.4. Nejednak rad na leru i povremena detonacija kada je hladan

Kombinacija dve stvari je rešila problem. Lepljenje trake preko rupe na usisnoj grani za crevo oduška ulja i krpljenje rupe na auspuhu. Sada je ler gas prva liga - još da skapiram šta mu pali check engine kad je vlažno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Downstroy

Novootvorena tema je spojena sa postojecom, sa identicnim naslovom. Mozes da pogledas i ovu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...