Jump to content
FAS Goran
delakroa

Fruška Gora

Recommended Posts

Opasne su to neke "planinarke"... Mirno sam sedeo i uživao uz Nes kafu, kad one pridjoše i upitaše "Da li je slobodno ?", kao da nigde slobodnoga stola bilo nije, a odmah ponudiše i svoju "Orahovaču", koju izgleda sa sobom nose umesto "Prve pomoći" :) A onda naručiće po "veliko Zaječarsko", onako sportski ...

 

8 FG.jpg

9 FG.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta čak reče i da smo se nedavno i sreli u jednom planinarskom domu, ali, ja sam odavno poznat kao izuzetno senilan čovek, tako da je svašta moguće :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, moron said:

ali, ja sam odavno poznat kao izuzetno senilan čovek

Apsolutno se slazem, samo da te @Dzimbo podseti za cascavanje za Jazz-a :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Mijailović P. said:

ali ako ikako može da bude kad krene čast... :D

Pitaj @Dzimbo , on to decko stvarno sve vodi daleko pedantnije od mene, znao sam kome da ostavim da se bavi tim.

Cisto da te uputi u termine i raspored cascavanja. A ovima sto se prave blesavi, cisto da znaju da im ide i kamata u vidu Stepinog vajata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ovako ... "Prijava za fruškogorsku čast" će da bude u "Norcevu", prvi predah na "putu časti" iznad Planinarskog doma "Zanatlija", drugi predah u Planinarskom domu "Orlovo gnezdo", a samo čašćavanje na Orlovom bojištu ... :) 

A posle časti i odmora sledi organizovani grupni povratak do "Norceva".

To vam je oko 18 km "lahke klupske šetnjice" ...

Predlažem da se na vreme udje u forumsku kondiciju .... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Odupires se junacki nema sta, ali samo znas da ti ovaj pokusaj nece proci :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uobičajena pojava kada se ide šumskom stazom od Letenke ka Andrevlju ( tj. svega par km od Crvenog čota ka zapadu ).

Nema mobilne mreže srpskih operatera (kao maltene ni na "pola" FG ), ali, zato imaš HR mrežu.

I svaki put tako. Neverovatno. Bruka za naše operatere.

1.png

2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron kaad si u sumi na FG, u senci si jer je predajnik iznad tebe. Koliko se secam, antene su na Brankovcu, Jabuci, Norcev... Zaboravio sam sad lokacije svih predajnika. A nijedna panel antena ne emituje ispod sebe vec pod nekim uglom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to tačno, ali, ako sam "u rupi", onda sam "u rupi" ( pa "nema signala" ) i nema mi smisla da me u dubini teritorije Srbije na tom mestu redovno hvata signal uz HR. Jer, u odnosu na područje gde se to dešava, i na tu stranu ( ka zapadu ) postoje "grebeni zaklanjanja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron imaš i onu foru da u graničnom pojasu mobilni operateri namerno pojačaju signal u sektorima koji pucaju preko granice kako bi ljudi hvatali roming. 

To što ti misliš da si u rupi, u stvari nisi. Sa naše strane nemaš antene koje gađaju u brdo, tipa da su negde u podnožju i da im je tilt podignut tako da gađaju severo-zapadnu padinu Fruške gore, dok sa HR strane verovatno ima neka antena koja gađa jačim signalom zapadnu stranu Fruške gore. 

 

Koliko sam gore radio, doduše bilo je davno, uglavnom su to bile stanice manjeg kapaciteta jer nema tolikog broja stanovnika gore. Za ovih 8-9 godina se to sve izmenilo verovatno, pogotovo uvođenjem 4G gde su ćelije koje se pokrivaju gušće i manje i manji nivoi signala.


Svakako, više se isplati ovima sa druge strane granice da puste jači signal nego ovim našima da pokriju 'rupe'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošli vikend sam bio na FG, ali, oba dana sa nekim ljudima koji i nisu baš "šetači". I onda smo šetali relativno malo i kao neki teški penzosi. I baš mi je to bilo smorno, a i jako tužno.  A i generalno sam smisao i fokus tih poseta je tada više bio ručak u "Maloj Remeti", nego li šetnja :) 

I danas sam zato otišao samo sa sinom. Za moju dušu. Krenusmo baš u jakom ritmu i nekim meni omiljenim stazama. Gore-dole-gore-dole ... :)  Bilo je to povremeno nadmetanje "Iskustvo protiv mladosti...". Naravno, mladost je uzbrdo svaki put pobedila :) 

Za promenu, "ručasmo" neke konzerve, na panjevima, kao pravi ljudi :) 

A na kraju je udario i jak pljusak, pa smo i trčali do kola.

Ali, sve u svemu, meni zaista prelep dan na Fruškaću.

 

 

viber_image_2023-09-23_23-13-44-967.png

viber_image_2023-09-23_23-14-13-248.png

viber_image_2023-09-23_23-14-38-641.png

viber_image_2023-09-23_23-15-19-194.png

viber_image_2023-09-23_23-15-47-014.png

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče i danas bijah na Fruškoj gori. Gde bih inače :) Juče tura do Andrevlja ( oko 15 km ukupno ), danas do Stražilova ( oko 10 km ukupno ). 

I tako, vikend za vikendom, ako se šta ne ispreči kao prepreka :) 

Prošli vikend sam na Fruškaću opet odvalio djon na cipelama. Smešan je bio prizor kada sam tako "ćopav" ušao u moju zgradu i sreo komšije ispred lifta. U očima im se videla mešavina sažaljenja i podsmeha :) 

Ja mislim da je to četvrti par obuće u poslednje dve godine koji sam uništio na FG.

 

Kako mi jedan dobar drug nedavno reče: "Brate, od tebe valja kupiti kola, ali, bicikl i cipele nikako ... " :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako setas u bilo cemu osim u trekking patikama gresis mnogo :lol:

Kontam da vec znas posle toliko setnje, ali za planinu moraju ozbiljne patike za trekking.

 

Ja sam se zeznuo jednom i krenuo na brdsku trku u patikama za trcanje. Vise puta nisam pao u zivotu koliko sam u tih 3h padao. Patike bile samo za kantu kad sam zavrsio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako smo se mi preračunali prošli put kad smo se penjali ka planinarskom domu Stražilovo. 

Nas dvoje i dvoje dece 5 i 2 godine.

Kao nećemo okolo, znamo da je strmo ali popećemo se onom prvom stazom. Posle 50tak metara smo shvatili da nema više staze, odnele kiše i onda u nekom trenutku nismo mogli nazad jer je baš strmo. 

Ispeli smo se nekako. Jedno dete sam nosio, a drugo četvoronoške :)

Ni razmišljali nismo da više nema staze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стаза је у све горем стању, за пар година ће потпуно пропасти, ако се нешто не предузме.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, city said:

Ako setas u ovakvim cipelama onda gresis :)

 

720518818_.thumb.jpg.0f48da01d6e1daad3b0e051924bcc2a0.jpg

 

 

Takve iste su bile, klasične poslovne, samo druga boja :)

 

viber_image_2024-01-01_12-46-35-875.jpg

59 minutes ago, darkman14 said:

Kako smo se mi preračunali prošli put kad smo se penjali ka planinarskom domu Stražilovo. 

Nas dvoje i dvoje dece 5 i 2 godine.

Kao nećemo okolo, znamo da je strmo ali popećemo se onom prvom stazom. Posle 50tak metara smo shvatili da nema više staze, odnele kiše i onda u nekom trenutku nismo mogli nazad jer je baš strmo. 

Ispeli smo se nekako. Jedno dete sam nosio, a drugo četvoronoške :)

Ni razmišljali nismo da više nema staze

 

Vodim računa da obuću za prirodu prilagodim raznim "okolnostima". I ne obuvam isto kada idem sa prijateljima za koje znam da su "fancy invalidi" (pa šanse nema da će oni hodati duže od 1-2 km i da će sve to biti u jako laganom ritmu i da uspon nije veći od 1% ) i kada idem porodično ili samo sa suprugom. 

A kada idem sam ili i sa sinom, tada mi treba najjača obuća :) I tada odoše djonovi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, viper said:

Стаза је у све горем стању, за пар година ће потпуно пропасти, ако се нешто не предузме.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 

Mnoge (redje korišćene) staze na FG su postale mestimično potpuno neprohodne zbog stabala koja su oborena pri povremenim veoma jakim udarima vetra (kao letos poslednji put) ili kada iznenada padne velika količina mokrog snega (npr. polovinom decembra 2022. ). Ta oborena stabla niko da saseče (bar u širini prolaza) i ako kod uobičajenih šetača nema entuzijazma (da i dalje koriste tu stazu, ali, bar nekim mestimičnim obilaznicama), ta staza za godinu-dve toliko podivljaju da tuda ubuduće postane nemoguće više prilaziti ni uz korišćenje mačete ili motorne testere.

U meni još ima nešto entuzijazma, ali se nekada sa tih zapuštenih staza (ako i uspem njima na prodjem) vratim totalno pocepan kući. I onda mi supruga bljuje vatru kao zmaj ... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam o kvalitetu tih cipela. Ne razumem se bas u tu obucu ali ako su to cipele za pesacenje, planinarenje zar smeju tako da se odlepe? Hajde Fruska Gora ali to se moze desiti i na nekoj planini, na nekom procepu, ivici stene i moze ugroziti zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih bre, a kako pukne nova guma na kolima, autobusu, avionu!? :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...