Jump to content
FAS Goran
delakroa

Fruška Gora

Recommended Posts

Danas sam imao ideju "da popijem kafu" u Andrevlju.

Ali, kada sa Crvenog čota stigoh tamo, "poljubih vrata", jer je "hotel" bio zatvoren :) 

Ako ništa drugo, lepo sam prošetao. Skoro 16 km. A blato je bilo do kolena  :)

A neleteh i na neke bicikliste u onom blatu, i srce mi bi puno  :)

 

 

 

 

 

viber_image_2024-03-24_12-52-40-708.jpg

viber_image_2024-03-24_14-26-25-547.jpg

viber_image_2024-03-24_14-27-43-545.jpg

viber_image_2024-03-24_15-35-12-505.jpg

viber_image_2024-03-24_15-48-58-122.jpg

viber_image_2024-03-24_17-21-49-272.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djon otpadne kad se guma isposti, meni otpali u dnevnoj sobi kad sam obuo gojzerice posle duze pauze :cry:. Vibram ovo ono, a ipak otpadose...

Veci problem kad kolenca krenu da klecaju posle 15km, a imas jos 5km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibram je guma, lepak je popustio. On drzi.

Svakako odlicno proveden dan. Dobra setnja.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Planika Anapurna su bile gojze, i nije mi se odlepilo kao sto mi se odlepilo par puta na patikama, nego je bukvalno otpao djon u 3 velika grumena, izmedju gume na dnu i same cipele je neka penasta guma od par cm i ona se ukrtila skroz.  Trazio sam ko moze da izlije novi djon (tj oba) posto je nabuk bio perfektno ocuvan iako su dosta "presle", pa da budu kao pesadinke, ali na kraju kad nisam nasao ostavio sam ih pored kontejnera... Steta, stvarno su bile dobre i svuda sam se pentrao nekih 5-6 godina, i onda par godina pauze i kad sam ih probao sokirao se jer je svakin korakom iza mene istajala crna gumena stroka dok bukvalno pola djona nije otpalo u jednom koraku...

 

Mi tradicionalno idemo na Strazilovo oko Uskrsa svake godine, sinoc sam tek video slike na temi iz Januara da su raskopali stazu i smorio sam se...

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron jel još ređa šuma?

 

Koliko znam, restoran Andrevlje i bašta počinju da rade tek sa lepim vremenom, odnosno kad se stabilizuje vreme. I zna da se desi da, iako je lepo vreme, a prethodni dan pala kiša, oni ne otvore 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta narod radi? 

U Bg kad krenu da kasape narod ustane i buni se, nesto nazalost ne vidim da se ista po tom pitanju desava u NS tj. Fruskoj Gori a ispred nosa Vam je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Биће стаза до Бранковог гроба, али када.145abc43a29242077e33b2d8a7cbae48.jpg3fb551b0b709b5651dd56717d08d9908.jpg45c0bef23fdc879279ab663e3ba7687b.jpgb4175bf0f5d38af43a2b2c064dde0b5e.jpge1eeef17f65c4e2a7a0f96c919f70028.jpg

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshBg jako malo ljudi se buni. 
Bilo je onih sto su blokirali i Sodros i na FG kad su pravili put kroz nacionalni park do Galensa i jos dosta toga ali to se sve svede na grupicu ljudi koji na kraju zavrse sa tuzbama jer nema podrske citavog drustva.

Kao neko ko je 31 godinu ziveo u BG i evo 8 u NS moram reci da je NS jako mali i da se dobar broj ljudi poznaje ili se sreo nekog negde i jako je nezgodno da budes targetiran negde.
Ima lokalni portal (S)NS Uzivo, kao i razne instagram i fb grupe gde se jako lako targetiraju pojedine osobe a svest prosecnog gradjanina ove drzave ne ide dalje od prve bombasticne informacije (bilo sa interneta bilo sa nacionalne televizije).

Eto ti si iz Rakovice, ja iz Resnika, realno Rakovica je manja od NS opstine a mi se ne znamo licno, a ne verujem da znas i nekog od moje brace/sestara. Ja sam u NS za ovih 8 godina upoznao vise ljudi i znam ih odnekle makar i na cao/cao nego u Rakovici za 30 godina. 
Manja je sredina, drugacije je ponasanje ljudi. Mi smo svaki vikend isli u drugi deo BG ovde nemas drugi deo Novog Sada, imas centar ili eventualno Petrovaradin i tu se svi sticu.

@viper najveca glupost. Staza vec postoji, sto poplocavati?! Lomim noge po gradu, sve je asfalt, beton, granit i kad odem u prirodu opet da lomim noge jer nego mora da se ugradi?! Tuda ide staza FG maratona, popeli se i spustili tuda x puta sta sad kad bude staza samo kolena da zeznemo na tvrdoj podlozi. 
Gledamo da unistimo prirodu na svakom koraku. Sad ide staza, sledece je kafic sa vidikovcem, pa restoran itd... I to u sred np

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јасно, ходао сам се и ја том стазом, али у назад неколико година је у све лошијем стању,.

На пар места се једна могло проћи.

Требало је да се среди, то стоји, али видећемо шта ће од овога бити.

Рок за завршетак стазе им је 1.06.2024

Мада баш нешто не верујем, да ће бити готова до тог датума.00a767055e9b021836e094af5fd5581c.jpg

 

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu to tragovi guma na toj, kako sam razumeo, pesackoj stazi? Targetiran kao neko ko se zalaze za zastitu prirode ili kao neko ko se buni protiv vladajucih :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да то су трагови гума, пре ових радова се могло ходати, уз велики опрез, сад кад сам био нисам се смео усудити да кренем стазом горе.
Имам повреду ноге, краћа десна нога 3цм, али из помоћ штапова волим да ходам по природи.
По мени једина предност ће бити то, што неће више бити блата на стази после кише.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nece biti blata po stazi bas i nije da nece.
Slice se kisom, staza je po sumi i na nagibu, nije na ravnom :)

Eto samo kad se neko oklizne, nece pasti u blato vec na plocu ;) 

A stazu je odnelo nevreme prosle godine, zato je u losem stanju sada. 
Mi smo se pre neki mesec peli do planinarskog doma onom prvom stazom i nje pola nema. Bilo je interesantno sa decom od 2 i 5 godina :D sve cetvoronoske.
Al to je i car valjda... Ili je car slika na instagramu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je i mene povremeno strah da se ne strmendeknem u neki jendek kad idem sa zenom i detetom...

 

Dok smo kum i ja skakali po planinama bilo je lakse, dva bizgova... zena sad jedino kran da dovlaci da me izvlaci, duplo sam tezi od nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, koliko sam se ja puta bajsom popeo od restorana Brankov čardak gore do spomenika Branku Radičeviću, pa se onda bajsom onda spuštao na kontra stranu, niz onaj strmopozd ... Obično tuda porodica pešaka, a ja na bajsu. Davno bilo. Mislim da bi me sada uz onaj uspon srčka strefila ... A i da bih se nizbrdo garant polomio. Boga nema da tamo ne bih sada pao.
A porodično smo ( supruga, deca i ja ) dosta puta bajsevima se spuštali nizbrdo kroz šumu od Partizanskog puta do spomenika Branku, onda se negde izležavali oko spomenika, pa posle teraj uzbrdo ... 
Ili, išli bajsevima od Banstola do Iriškog venca i nazad. Deca bi nizbrdo bukvalno vrištala od sreće. 
A danas ? Danas mislim da šanse nema da bi kćerka i supruga htele na bajs tim putevima i stazama. „Ni mrtve“.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nece biti blata po stazi bas i nije da nece. Slice se kisom, staza je po sumi i na nagibu, nije na ravnom   Eto samo kad se neko oklizne, nece pasti u blato vec na plocu  

 

A stazu je odnelo nevreme prosle godine, zato je u losem stanju sada. 

Mi smo se pre neki mesec peli do planinarskog doma onom prvom stazom i nje pola nema. Bilo je interesantno sa decom od 2 i 5 godina sve cetvoronoske.

Al to je i car valjda... Ili je car slika na instagramu... 

 

 

 

Кад заврше видећемо на шта ће то да личи. На овом кратком урађеном делу стазе, видим нису стављали каналице, него само ивичњаке.

Било би боље да стављају каналице са обе стране, због одвођења кише и блата.Мада ко нас љубитеље природе ишта пита у Србији.

Да не спомињем сечу шуме, то већ није нормално.

 

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poveca guzva danas na Strazilovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juče prodjoh delom Partizanskog puta od Crvenog čota preko Letenke do Popovog čota i svuda je bila gužva kao da se igra derbi Zvezda - Partizan :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi bili na letenci popodne.
Imali srece samo tako, neko izlazio ja parkirao do terena, posle dosli gore, neki ustaju i idu :D al bila guzvaaa, odavno nisam video ovoliku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...