Jump to content
FAS Goran
pablojoks83

Tempra 1.6 TNG / 1.4 / Tipo 1.7 DGT - diže temperaturu motora

Recommended Posts

Iam veliki problem sa temperaturom motora,skoro mi je prokuvao pa sam mu menjao termostat,termodavac,dihtung poklopca ventila... i dalje dize temperaturu motora,pumpa za vodu radi,ventilator radi... jedino da probam da zamenih dihtung glave!

pa ako moze neka pomoc ili neki savet sta i kako... Hvala unapred dobri ljudi... :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko dize temperaturu jel radi termostat bez obzira sto je nov.

Postoji par vrsta termostata po temperaturi otvaranja.

Da li gubi tecnost.

Sta je u sistemu voda ili antifriz

Jel dobro izluftiran

jel radi grejanje u kabini........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem na tipu 1.6 stalno je dizao temperaturu srecom nikad nije prokuvao jer sam pustao grejanje i leti kad digne temperaturu.Kod mene je bio problem u zapusenom hladnjaku imao je slab protok tecnosti kroz hladnjak.Zamenom hladnjaka resen problem sad drzi zakucano na 90.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam bas siguran koji je termostat posto sam samo ostavio majstoru da mi to zameni i ne znam na koliko otvara... e sad,nisam jos jedino probao da vidim da kakvo je stanje sa hladnjakom,inace koristim obicnu vodu,sto mislim da je i to mozda problem da se nije mozda zapusio...

inace kad ukljucim grejanje onda padne temperatura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko,autić nije loš, već dugo je kod mene(od 95), pre 7 godina radjena je generalka,ali sta je problem.... Kad ide po ravnom ide kao zmaj al dok je neko uzvišenje(tipa Iriški venac prema Rumi) odmah počne da diže temperaturu i da gubi snagu. Digitalna tabla mi pokazuje 90 stepeni stalno pri normalnoj vožnji(po ravnom i na otvorenom putu) a kad je neki zastoj (u gradu npr.)odma diže na 100,110 stepeni,dok na uzbrdici 130 stepeni!! Pritom creva za vodu i nisu nešto posebno vruća,a na 130 stepeni voda prska na sve strane,auto kuva.

Da li je to možda kvar na glavi motora, pa on nema istu realnu temperaturu na glavi kao na termostatu na hladnjaku ili ja ne znam više šta je u pitanju...

Pre jedno 2 godine sam udario neku životinju na putu i tad sam razbio bio hladnjak i iscurela mi je voda u potpunosti, al nisam ja njega vozio dugo bez vode na visokoj temperaturi, jedno 30 sekundi do minuta. Posle toga stavljen je novi hladnjak sve bilo dobro do ovog proleća,kad je sve počelo da se dešava. Jel moguce da je to zato što motor nije uzubljen, jer sam imao neki kvar sa NOVIM filterom za gorivo,pa je presisao istrosio akumulator,pa smo ga gurali da upali... Jutros je cale bio kod bošiste nekog u Ns, i on je rekao da motor nije uzubljen i da je pomereno palenje.

Ako neko zna sta je problem, bio bih jako srećan da podeli svoje cenjeno mišljenje sa mnom ! Fala :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da...termostat sam izvadio, i sad kruzi voda stalno, jer sam promenuo 3 termostata i nista se nije menjalo. Koja pumpa? Za vodu? Pa rekao covek,bosista da motor nije uzubljen.... to je samo dodatan simptom pa reko mozda ima neke veze sa tim grejanjem i slabom vucom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa ? Kažeš temp motora 110 i preko a creva nisu vruća.

Kako po ravnom ide kao zmaj a loše uzupčen ? Pre bi bilo da ne vuče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijailović u pravu, ako si ga već kalio gine ti otvaranje (ili se bliži) pa ćeš sve moći da vidiš šta nije uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre jedno 2-3 meseca pukla mi je posuda za vodu koja je bila direktno vezana za hldanjak,promenio sam sve hladnjak,termo davac,termostat,pokazivach temperature za tablu,cele zime je sve bilo ok,juche mi se desilo da je temperatura bila ceo dan na 90stepeni,kada sam stao ostavio auto,vratio se posle par min temperatura je presla 90 za podeok,radi se o digi tabli?i recimo kada hocju da odvrnem cep voda u posudi kao da je pod malim pritiskom?da li je to normalno,ili trebam neshto da preduzmem,hvala na savetima

Tipo 1.4

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni predje do dve crte preko 90 i tu se zakuca,vise od toga ne ide. to je u uslovima spore voznje,a inace je na 90.

tako ga vozim 10 godina i nisam primetio da mu nesto fali :-)

i mene je to bunilo pa sam se malo raspitivao i svi mi rekose da je i kod njuh tako.

normalno je da u posudi postoji pritisak. tecnost se siri rilikom zagrevanja. Taj pritisak i omogucava da voda ne kljuca i ako je preko 100 stepeni ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi ovo mi je druga godina voznje tipa,i prosle godine nije se toliko grejao,mozda je i to pruzrokovalo pucanje posude. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda nisi sipao antifriz ko ja...

Ne moze boca na tom hladnjaku da pukne bez leda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio je sipan antifriz,nikada ne vozim sa vodom u sistemu nisu dzabe izmislili antifriz :-) pukla je na samom spoju gornjeg i donjeg dela te posude,jel moze da se desi da je termostat na cepu zakazao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Tipo 1.7D drzi konstantno tem na 85© Pre nelu godinu sam uradio generalku,u fulu...retko se desi da dodje na 90© u nekoj guzvi ili po velikoj vrucini,bas ako mora na 95-100 i odmah spusti na 85.Mada sam ove zime primetio da vrlo brzo postigne radnu temperaturu,recimo prodjem 5-6km u lokalu bez guzve i vec je na 85© a grejanje u kolima...ubija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze boca na tom hladnjaku da pukne bez leda...

Moze od visokog pritiska :geek: ,evo ovako

DSC00889.jpg

i to juce na ~30stepeni u gradu.

Razlog-los kontakt zice za ventilator na tabli sa osiguracima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...