Jump to content
FAS Goran
cmiro

Punto mk.2 1.2 8v - oseća se gorivo u autu

Recommended Posts

Pozz :rolleyes: Poslednjih nedelju dana oseca mi se gorivo u autu a i izvan auta ali nema tragova na betonu. Danas sam zavukao ispod auta i vidim da se gorivo slivalo po rezervaru. Onda sam otvorio onaj deo gde je pumpa i primetio sam da curi gorivo na pumpi.

Obelezio sam na slici gde curi gorivo. Ne curi mnogo, ali nervira me miris goriva...

87573056.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je deo sa regulatorom pritiska. Popravke nema. Ne gine ti zamena celog kucista ili samo gornjeg dela ako nadjes posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi ja to da imam ako ti treba samo taj deo javi se dacu ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni curi i to dosta na tom okruglom delu koji si zaokružio. Jel može da se nekako reši problem? Mislio sam da zalepim, ali ne vidi se odakle curi, samo se napuni čašica i preliva.

AKo ne, gde jbih mogao najjeftinije da kupim normalnu pumpu?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

morao bih da proverim sutra imam li 2 komada ili ako ne treba cmiro-u dacu ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam 2 komada pa se javite da se organizujemo oko preuzimanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam 2 komada pa se javite da se organizujemo oko preuzimanja

Ja radim do pola 5, tako da posle toga mogu. A i radim kod Botaničke bašte pa mogu da izađem ukoliko slučajno prolaziš blizu. Samo mi reci koliko novca je poklopac.

Email: babac80@gmail.com

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazovi me sutra posle 9h na 064/135-07-32 pa nesto da iskombinujemo :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec dva tri dana mi se sporadicno oseca miris benzina u i oko automobila. Nekada zasmrdi samo tako, pa prestane na pola sata pa pnda opet zasmrdi. U pocetku sam mislio da je pumpadzija promasio crevo i isprskao okolo ali danas mi se upalila i zuta lampica motora. Istina radila je do prvog gasenja motora nakon cega se vise nije palila. Sada sam siguran da postoji veci problem i da nije do pumpadzije

Da li je neko imao slican problem?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cmiro

nadam se da si uspeo da namontiras deo kako smo pricali :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da mi je rezervoar vlazan i da negde kod njega pusta gorivo...verovatno je na pumpi. Nadam se samo da ne mora cela pumpa da se menja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

HVALA Miki :thumbsup: :thumbsup: Ali nisam nista uspeo da odradim :crybaby:

@cmiro

nadam se da si uspeo da namontiras deo kako smo pricali :welcome:

Uf..... :crybaby: bilo je sexa :) jedva sam odvrno plasticni prsten, Pa sam jedva skino ono crevo.... i na kraju kad sam vraco nije hteo plasticni prsten da uhvati... kad je uvatio stego sam ga sa specjalnim alatom :harhar: ( Kljuc 24 i macolica od 500gr?) i Na kraju sav srecan, sve gotovo ajde da vidimo da licuri kad ono :blink: :blink: opet na istom mestu... jos vise nego pre :thumbdown: i ja sta cu skinem sa starog regulator pritiska kad vidim gde je pukla.... Danas ceo dan zvao Prodavnice delova i otpade i cene su :rant: ....

MK Auto 13000 Din

AP sport Nema na stanju

Euro 7 oko 13000 Din

Autoricambi plus oko 13000 Din

na otpadu 50€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ugradjena Pumpa Od Punta Klasika 2010 god I sve savrseno radi :):thumbsup: :thumbsup: Bice i slika kasnije

Edited by cmiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio u Ninicu, definitivno je regulator pritiska. Da li neko ima na prodaju isti ili zna gde moze da se kupi?

Koliko sam uspeo da vidim prodavnice prodaju samo kompletne pumpe mada mi je u jednoj prodaca rekao da postoji taj regulator kao zaseban artikal ali ga nema ni kod njega ni kod uvoznika.

Sto se tice kompletne pumpe, najjeftinija je 10.000 din u AB motors u Dimitrija Tucovica 56 tel:011 34 48 380

Ozbiljno razmisljam da prodam punta...prvo senzor serva, sada ovo..sve su to glupi kvarovi koji na autu starom 10 godina koji je dobro odrzavan ne bi smeli da se desavaju...bar po meni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam 2 komada pa se javite da se organizujemo oko preuzimanja

Na istom mestu procurio i kod mene na sportingu.

Pitanje da li se moze zameniti samo regulator pritiska (2600 din.) ili ide sa sve pumpom 9k din.

Kako se skida beli poklopac, da li se okrece ili cupa napolje. Hvala u napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cest problem na punto mk2. Resava se na sledeci nacin: (zbog ustede od oko 9000 din. za celu pumpu), a na otpadu niko nece prodati samo gornji deo! Skinuti, dobro odmastiti i ocistiti od necitoca,prljavstine i naravno goriva. Zatim zalepiti EPOXI smolom ili dvokomponentnim lepilom. (najbolje odneti kod plasticara nekog). Pozeljno dodavanje i plasticnih vlakana ili karbona. Kod mene je tako uradjeno i radi kao sat, a naravno i ne curi!!!

Cest problem na punto mk2. Resava se na sledeci nacin: (zbog ustede od oko 9000 din. za celu pumpu), a na otpadu niko nece prodati samo gornji deo! Skinuti, dobro odmastiti i ocistiti od necitoca,prljavstine i naravno goriva. Zatim zalepiti EPOXI smolom ili dvokomponentnim lepilom. (najbolje odneti kod plasticara nekog). Pozeljno dodavanje i plasticnih vlakana ili karbona. Kod mene je tako uradjeno i radi kao sat, a naravno i ne curi!!!

Edited by gloogy

Share this post


Link to post
Share on other sites

mikisxy pomazi ako si u mogucnosti

Otisla mi pumpa za gorivo pa sam video da si imao nekih pumpi pa ako ti je ostalo kupio bih od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se oseti kad je pun rezervoar, kada sipam manje goriva onda ne... ima li veze? ili ako je pumpa oštećena onda bi se osetio uvek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz :rolleyes: Poslednjih nedelju dana oseca mi se gorivo u autu a i izvan auta ali nema tragova na betonu. Danas sam zavukao ispod auta i vidim da se gorivo slivalo po rezervaru. Onda sam otvorio onaj deo gde je pumpa i primetio sam da curi gorivo na pumpi.

Obelezio sam na slici gde curi gorivo. Ne curi mnogo, ali nervira me miris goriva...

87573056.jpg

Kod mene je isti problem,da li se ovaj otvor moze zatvoriti? Planiram vrucim vazduhom da oborim ivicu casice ka sredini u jednu celinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...