Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

I tako dodjem ja na ideju zbog radi razgovora sa jednim koji je to ucinio

kupio auto (citros) i malo preko vezice ubacio u taxi, on vozi sam

kaze da ima oko 60000 mesecno cisto, udruzenju placa 80e i imao je neke troskove u pocetku

s obzirom da mi je posao stao (pravim namestaj) reko aj da pokusam ovo

svaki info pa cak i rekla kazala je dobrodosao, ne znam koliko mogu poznaniku da verujem a

nebih se upustao u to ako je cifra nerealna, zao mi auta za male pare da unistavam

u pitanju je krusevac ali verujem da je slicno svuda

hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znači 60000 čisto? Jel' to sa ili bez te članarine? Jel' to sa uračunatom ratom za kola? Mislim, ne moraš kupiti nov da bi s njim taksirao, ali moraš biti svestan da će ti nakon 5-6 godina taj biti neupotrebljiv i da ćeš morati da kupiš drugi. Da li je u to uračunato kompletno održavanje auta ili se održavanje isplaćuje od toga?

Šta hoću da kažem? Čisto sumnjam da je 60000rsd čisto tj. da je sve gore nabrojano već plaćeno i da ne moraš da odvajaš od toga da bi platio nešto što bi trebalo da spada u troškove održavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam shvatio da mu ostaje 60k nakon placanja clanarine ali da odrzavanje auta nije racunao

i auto ne otplacuje vec ga je kupio za kes,

ja takodje nebi kupovao jer imam kappu i mislio sam da je zrtvujem

moj rezon je da bi auto svakako propadao (samo sporije) da nije na taksiju

ionako prelazim malo godisnje pa greota da stoji

kontam ako je tacno to koliko uzima da se isplati

ne verujem da treba vise od 200e za odrzavanje mesecno tj 2400e za godinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate kojih crnih 60000,znam lika kupio polovan auto ubacio u taxi,auto mu radi 20h dnevno,dok odbije clanarinu u udruzenju,i shto ga obaveshtavaju preko radio stanice,odrzavanje kola(i to ozbiljnog odrzavanja)i platu vozacu(i to bednu platu),mesecno nema vise od 200evra.

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš odokativno predvideti da ti je održavanje auta 200€. Sedneš i napišeš početne i tekuće troškove.

1) U početku moraš da kupiš radio stanicu, moraš da prilagodiš auto taksiju (da ga opereš, nabaviš presvlake i slične stvari) i naravno prva članarina verovatno ide odmah niko te ne pita imaš li.

2) Sabereš npr za 3 godine kolika izađe u proseku kilometraža, šta bi trebalo u tom intervalu redovno menjati (mali i veliki servisi, disk pločice, delovi trapa itd) tj. proceniš šta otprilike kada može da dođe na red za zamenu. Onda pogledaš godište i sadašnju kilometražu na kolima pa proračunaš koliki troškovi mogu biti u tom "životnom dobu" automobila. Neće iste stvari otići između 50 i 100 hiljada km i između 150 i 200 hiljada ;) Dalje, preračunaš koliko gubiš na vrednosti auta prilikom prodaje zbog toga što je bio na taksiju. Najpre zbog stanja u kom će biti (koliko god ga ti održavao on propada više nego inače), a onda i zbog toga što su ti automobili na lošem glasu.

Postoji tu još puno stavki ali to moraš sesti i dobro promisliti. Prilikom proračuna budeš slobodno grub jer bolje da računaš da su troškovi veći pa ispadnu manji nego da bude obrnuto. Ne kažem, možda kad se sve to sabere ispadne dobra kinta, ali ako se kaže 60 000rsd ČISTO to je po nekoj mojoj proceni dobra svota i za nekoga ko radi u BG-u (a ne krade). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, ne mozhe se porediti BG sa ostalim gradovima poshto u BG ni nece da te voze ako je vozhnja ispod 200-300 dinara,a ovde kod nas u ZR i NS voze i za 100 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam tri drugara koja rade u taxiju ovde u kg-u, i svaki mi je doslovce ponovio istu pricu da sa sopstvenim autom plus plata vozacu, plus tekuce odrzavanje, njemu cisto ostaje 50000 mesecno. Dvojica rade preko 7 godina i zato vreme su razvili posao, jer imaju i dsta medjugradskih voznji. Jedan je uzeo pandu i za 4 meseca otplatio auto, jer nije imao na pocetku kes nego je poznavao vlasnika placa od kojeg je uzeo auto, i davao mu je mesecno iz ruke. Ovaj drugi je pre tri godine uzeo novu floridu, i po njegovim recima je otplatio za nekih 6-8 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala svima dosad na odgovorima

aktuelno i dalje

jurim ovih dana gazde od lokalnih taxija ali vecina na odmoru ili nedostupna

iako nista ne uradim mozda ce ova tema nekom biti korisna, tko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusan

Najpre, ta vozila koja si naveo se realno isplate za to vreme čak i ako samo prestaneš da pušiš :) Šalim se, ali nije ni daleko od toga ;) Kada smo pomenuli "ratu" za auto pričali smo o tome da u nekom trenutku kada poželiš da odeš iz taksija da imaš isti ili novji/bolji auto nego što si imao kad si počeo da radiš.

E sad još nešto na temu što mi je u međuvremenu palo na pamet. Lično, kada bih počinjao na taxiju kupio bih vozilo koje isključivo služi tome. Imao bih drugi auto u kome bi se vozio privatno tj. sa porodicom. Malo mi je nehigijenski voziti decu koja skaču i naslanjaju ruke i lice po zadnjem sedištu gde su sedeli razni ljudi, manje ili više čisti i manje ili više zdravi. Možda je to nekome preterivanje, ali meni je to nekako isto veoma važna stvar i sigurno bih tako nešto napravio. Pa eto... još jedan aspekt sagledavanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, nije bas tako crno

sta kad uzmemo regularan taxi, pa dodje neki kadet star 76 godina

pola ga nema od trulezi, hebiga sedas i ne mislis na to

ovde u ks ne mozes da saberes 10-15 dobrih auta, sve neki raspad, lupano po 20 puta

u mom slucaju ja kappu vise ne bi koristio privatno

kupio bih drugi, ypsilonku ili lybru zavisi od finansija

Share this post


Link to post
Share on other sites

LEpo je imati pored autaz a taxi jos jedan auto koji bi se korisrio privatno,ali o5 sa platom iz taxia tshkod a bi moglo da se izdrzi odrzavabnje 2 auta i registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je i upravo poenta ove price

isplati li se dati auto u taxi

ako ne moze sam sebe da izdrzava i donese pristojnu zaradu onda ... dzaba

ako ostane i 30000 cisto mesecno=premija

bolje 30000 nego 0 tj - (minus)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mi je nehigijenski voziti decu koja skaču i naslanjaju ruke i lice po zadnjem sedištu gde su sedeli razni ljudi, manje ili više čisti i manje ili više zdravi. Možda je to nekome preterivanje, ali meni je to nekako isto veoma važna stvar i sigurno bih tako nešto napravio. ;)

a sta mi koji nemamo decu? :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da taxiras sa Kappom 2.0 20v?

Odmah cu ti reci NEMOJ, ubice ti zaradu potrosnja.

Ovde kod nas u SU ima dosta taxi udruzenja i sve su mimimalne kubikaze jos sa plinom i jos je kod nas sve ravno, tako da tebi u tom brdovitom kraju(nikad nisam bio u KS predpostavljam da ima brda) bi bolje odgovarao neki 1.5 DCI ili 1.9 jtd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što da ne taksira, ako već ima auto i nema drugi posao? Inače mislim da su isti što se tiče potrošnje u parama. Ta Kappa po beogradskoj gužvi srče jedno 15l plina, a Stilo 1.9JTD jedno 8l euro dizela. 1.5DCI je nešto ekonomičniji, ali nije sve u potrošnji, čovek već ima pomenutu Kappu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što da ne taksira, ako već ima auto i nema drugi posao? Inače mislim da su isti što se tiče potrošnje u parama. Ta Kappa po beogradskoj gužvi srče jedno 15l plina, a Stilo 1.9JTD jedno 8l euro dizela. 1.5DCI je nešto ekonomičniji, ali nije sve u potrošnji, čovek već ima pomenutu Kappu.

U pravu si bolje ikakva para nego nikakva.

Na zalost u nasoj drzavi je takva situacija da je svima tesko, tako da ostvari to i budi taksista, bolje nego da pravis namestaj a niko ga ne kupuje.

Pricao sam sa dosta taksista kazu da je subotom vece najbolje vreme za taksiranje, devojcice cesto nemaju para za voznju ili zele da ustede pa vozac naplati na razne nacine (poze) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiat-lanc...ndpost&p=767693

plus verujem da bi svako na stanici pre usao u limuzinu :thumbup:

Pa naravno! Ja lično sam se zarekao da više ne ulazim u razne kolibe, tipa raspalih audi 80 kocka, lade, kečevi i ostale raspale kante, bez amortizera i klime.

PS

Izraz "koliba" sam inače čuo od jednog taksiste, komšija iz Mirijeva, čovek inače vozi Mečku 220CDi automatik, uzeo je novu na lizing, stalno ima tip top auto. I ja ga pitam da li mu se to isplati da vozi, a on mi reče da nije sve u potrošnji i ceni auta, jer onaj sa kolibom ne može ništa da uradi, a on uvek ima dobar i ispravan auto, i vozi i biranu klijentelu, iz Hayata i slično. Oni sa kolibama nemaju šanse da prođu tamo. I kaže ako hoćeš da zaradiš moraš da tučeš 12 sati dnevno, a u kolibi to ne možeš, dok u meci to ne oseti. Ima negde oko 60 godina, i kaže, šta mi vredi da radim 2 dana, pa posle da ležim ukočen naredna 3. Pre mečke je imao oktaviu A5 1.9TDi, pa je zamenio za mečku uz doplatu + lizing, a sa kolibom bi mogao da se slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam ubedjen da moraju da zaradjuju vise. Za moju firmu povremeno voze taksiji sa kolima kakva ja sebi ne mogu da priustim, prema tome zdravorazumski zakljucujem da zaradjuju vrlo dobro ako mogu da placaju ratu za kola kolika je meni za stan, ako nije i veca.

Sigurno tu lovu ne zaradjuju samo na taksimetar, nego imaju redovne ugovorene voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da treba napraviti jasnu razliku između BG-a i drugih gradova. BG je divljina što se tiče taxija. Imam prijatelje koji žive u inostranstvu, a svaki put kada dođu ovde redovno se voze taksijem (jer dođu avionom) i redovno ih načepi bar jedan taksista i uzme im 40-50€ za relaciju od par km. To se gotovo uvek dešava u noćnim vožnjama i kada taksisti provale da nisu odavde i gle čuda... baš ta nadrkana vozila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...