Jump to content
FAS Goran
milancex

Daljinsko otključavanje, spuštanje prozora, otvaranje gepeka, itd...

Recommended Posts

Kako bih to npr. mogao da odradim na puntu? Ja sam probao i varijantu tako sto sam okretao amortizere, ali je jos slabije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako ti treba duzi amortizer, mozda i dva, i "samo" im treba pronaci pravi polozaj. :D

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,posto sam danas vratio u funkciju otvaranje gepeka na daljinski,nekako mi je bezveze da se gepek sam ne podigne.Jel se neko zezao ovih dana mozda,da li mu je palo na pamet?Ja moram da smislim kako cu ovo odraditi ovih dana,ubija me u pojam.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima par klipova na youtube da su to ljudi pravili...sad kako,ne znam. I ja bih to.

Trebaju mnogo jaci amorti i verovatno neka opruga koja ce da odgurne vrata.

Na jednom klipu sam gledao da su opruge stavljali na sam amortizer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao sam tim oprugama,ali samo malo odskoce vrata I to je to. Fabricki amortizeri su od 330n (Njutna). Verovatno trebaju od 400n,pa na vise,tj., jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teska su vrata za tako nesto, ja sam jednom kod drugara otvorio gepek od juga bez zadnjeg stakla, umalo zube da polomim ... :)

Hahahahh... Za dlaku si se izvukao.

 

Pa zato sto su teska,zato su i potrebni jaci amortizeri.

 

Sigurno da trebaju jaci amortizeri,ali mislim da bez opruga to ne bi bilo to...

Naravno sa oprugama,to sam i mislio.Jaci amortizeri i ubace se opruge,kao na onom klipu sa Skodom.Mislim da bi bio pun pogodak.Treba samo znati kolika jacina je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizeri za gepek tesko da ce ti pomoci, posto u tom polozaju uopste i nemaju uticaj na vrata. (mislim na inicijalno otvaranje)

 

Imam na Stilu karavanu nove amortizere i to sam izgleda kupio za ko zna koji model jer kad sam stavio dva amortizera nova morao sam da se kacim na vrata da ih spustim, i prilikom zatvaranja ih bukvalno guram na dole, ali kad pridju automobilu na 20cm, onda amortizer jedva da ima efekta, a mogu ti reci da se od 20cm pa nadalje bukvalno sam otvori, i to ne umereno, vec se zalete vrata.

 

Koristim trenutno jedan nov i jedan stari amortizer i to je super mera.

 

Moras da nadjes nacin da vrata odvojis 20-30cm od automobila, a ostalo ce vec moci da urade jaci amortizeri, i to opet pazljivo da se vrata ne zalete vec da uspore pri kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To usporenje na kraju imaju malo kvalitetniji I skuplji amortizeri. Jasno je meni sta pricas,zato cu uzeti 2 amortizera od 430 n npr.,pa cu miksovati sa starim.

Ne znam kako drugacije da smislim to odbijanje od 20,30cm,sem da ubacim opruge u amortizer. To sam jednom prilikom probao,ali su me zeznuli slabiji amorti. Odskoce vrata,ali nema snage da otvori do kraja.

Ima na ovim klipovima golf 5 sa nekim amortizerima I odbojnicima koji su napravljeni bas za vrata golfa I mogu da se kupe. Trazio sam na google. Te odbojnike kad bih mogao da nadjem,bilo bi extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,danas sam se zezao sa amortima. Isao na Bubanj I od neke zene uzimao amorte,samo to prodaje. 3 puta sam se setao do auta I na kraju nista nisam uradio. Iznervirao sam se I smorio u isto vreme. Uzimao sam od 460n,stavio opruge I nista na kraju. Odustajem od cele operacije. Nemam vise zivaca da se zezam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi trebalo da postoji nesto sto bi guralo gepek odozdo, recimo u visini brave da se postavi neka opruga ili nesto slicno i kad otkljucas da gurne gepek na gore ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slučajno nađem na netu klip gde se vrata od gepeka na Stilu automatski otvaraju kada se otključaju na ključ, pa me zanima zna li neko kako to odraditi ??

Našao sam nešto na ovom linku i skapirao sam kako to u teoriji funkcioniše, ali jel zna neko kako to da se odradi u praksi?

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja video sa klipa je krajnje jednostavno.

Pritiskom na dugme automatski se otkljuca tj otvori gepek,ostaje caka za podizanje.

Sa klipa gde se vidi BRAVO tj Engleskog foruma (http://www.fiatforum.com/bravo/355447-bravo-automatic-boot-opening.html),lepo se vidi da je resenje u maloja ali jakoj opruzi,koja treba da izvede inicijalno podizanje,a onda ostatak zavrsava amortizer gepeka.

Prosto da prostije ne moze.

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacis jace opruge izmedju klupa amortizer i kad otvoris on izleti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U klipu baš onako elegantno otvara, kao da je fabrički. I ništa ne izleće toliko jako da izbije zubiće :D

Moraću malo da se pozabavim i da nađem odgovarajuće opruge i možda ako je potrebna još neka dodatna hidraulika.

 

Evo kako to izgleda na Škodi. Koliko se vidi ubačene su samo neke opruge i sasvim lepo odradi posao. Ako može na taj način super, ali gde naći takve opruge?

 

Edited by IKACBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,nikakva nauka...

Imas opruge po netu gde hoces.

Kucaj GOOGLAJ malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam ja gore u ovoj temi. Probao sam sa jacim amortima i ubacivao opruge. Ja na mom puntu nisam nikako uspeo. Ako stavim jace amorte i opruge,jedva zatvorim vrata. Mora da se kupi onaj set,kao na golfu 5,sa onim malim odbojnicima. Mozda jedino sa tim moze,barem sto se punta tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...