Jump to content
FAS Goran
gasha

Ima li na forumu pecaroša?

Recommended Posts

Trazio pogodnu temu u vezi neceg drugog, pa naletoh na ovu.
Relativno kasno sam se zarazio pecanjem, sa 35 godina. Odveo me drugar camcem u Balaton(kanal uzvodno od Pupina). Inace se oko tog celog prostranstva bogatog florom i faunom vodi borba da li ce biti unisteno sve zbog najavljene luke na Dunavu. Tu sam pecao na plovak, jos par puta otisli i to je to.
Onda krece lutanje kojoj tehnici se posvetiti. Prvo sam probao sa dzigovanjem, po meni tehnika koja zahteva mnogooo vremena na vodi, odredjeni osecaj u ruci i malo ozbiljniji stap, sto ja nisam uradio i masinu. Brzo sam odustao, iako sam cesto isao, Dunav mi je blizu, Govedji brod tzv. lokacija. Mnogo kidanja sedova, vezuj po zimi, smrzli se prsti, aj zdravo sa dzigovanjem. Svaka cast majstorima, za uspeh je tu pozeljan i camac. Onda sa komsijom predjem na dubinku i kedera, kao pecamo stuku. Bila stucja godina, jeste top osecaj ako sastavi kedera kako treba i sabije stap, ali prosto ne volim stuku. Dodatno raskrstim sa komsijom jer ja pustam ribu, a on trci preko barzi kada vidi da vadim da mu dam ribu. Jos peca na 6-7 stapova, sto me uzasava, svako dobro komso, dovidjenja.
E tu zimu, dok sam lecio prostatitis zbog proklete stuke i lose obuce, otkrijem feeder tehniku i lagano krenem da se upucujem. Sledece prolece sav pun elana, novi stap nova masinica, sve po redu. Brdo opreme treba za fideraj. To me drzi, jer se realno stalno nesto desava, sve vreme radis, hranis, menjas, eksperimentises, trudis se da privuces ribu. Pecam samo sa jednim stapom, onim prvim koji sam kupio pre 7-8 godina. Istina je da bi bilo zgodno da imam jos par za razlicite situacije, ali sam se odupro maniji kupovine stapova, posebno mi je nelogicno da imam dva stapa istih karakteristika. Pa ni dva para patika za na primer kisu ne mogu u isto vreme nositi. Naravno, ko radi drugacije, njegova stvar, ne gledam u tudj novcanik i budzet, mnogima to predstavlja neko zadovoljstvo, kupovina.
Pecam Dunav i Tisu samo.
Posebno volim Vojne baste, nisu nesto izdasne po pitanju ribe i zahtevno je jer voda tuce, ali to je raj na zemlji. Skoro u gradu, a kao da si u nekoj nedodjiji, samo ti i priroda. Jeste malo zeznuti stici, ali vredi. Jos nesto, imao sam neku averziju prema komercijalama, ali nije lose u prolece otici, utoliti zelju za pecanjem dok su Dunav i Tisa jos veliki.
Raspisah se, pozdrav za sve kolege.


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...