Jump to content
FAS Goran
aleksaaa

Fiat Grande Punto 1.2 - gasi se posle prvog paljenja

Recommended Posts

Grande punto 1.2 .uvek upali iz prve ali je mana sto odma i ugasi,radi par sek. i ugasi motor,opet dam kontakt cekam da se ugasi pumpa i palim,upali odmah ali se negasi.Oval problem me prati vec duze vreme ,isao sam na dijagnostiku ali sve je uredu,tako kazu.zaboravih da kazem da se ovo desava samo ujutro i ne svaki dan ali se desava i to da gas u tih nekoliko sek ne reaguje jer sam i ja probao da dam gas kad auto upalim prvi put.kizami ima slican problem, da nas nezeza ista stvar

bilo bi dobro naci resenje za ovaj fenomen jer pocinje da me izludjuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resenje je prosto! Uzmes 1,3 M-Jet i resio si problem! :lol:

Mirise mi na bespovratni ventil goriva koji preko noci propusti gorivo nazad u rezervoar i kad ga upalis on ne dobije odmah dovoljnu kolicinu goriva i zato se ugasi.Probaj da ujutro das dva tri puta kontakt pre paljenja da bi pumpa nagurala gorivo i ako se tad ne bude ugasio onda je verovatno do tog ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam ranije ali nije pomoglo,probacu opet,ne znam dal je to neki tezak i ujedno redak kvar jer nisam mogao nigde da procitam nesto slicno o mom problemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

dajem 100 eura ko mi resi problem,htedoh da pitam kako ecu vidi koliki je pritisak goriva kad na pumpi ima 4 zice,dve su za pumpz a dve pretpostavljam za nivo goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam uzeo auto , mart '10.,imao sam ako ne iste onda-k slicne probleme. Sada je kulminiralo i cini mi se da je razlog svemu senzor bregaste. Dakle, posle duze pauze pali tek na 3-4 zub. Zatrokira pa se ugasi. Ne uvek a opet kasnije sve normalno. Necu ponavljati jer sam vec napisao negde... Kada ili ako resim problem , znaces ! :evil:

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto 1.2 8v 2006g 148000km

 

Naime problem je sledeci ,udjem u auto okren kljuc upali se i odmah se ugasi, isto uradim i drugi, treci i cetvrti put dok se ne upali (kada se upali i gasi imam utisak kao da je auto ostao bez goriva tj deluje kao da auto kaselje), kada kljuc okrenem peti ili sesti put (dati problem se jace manifestuje kada je hladno i kisovito nego kada je toplo) auto se upali i vise problema nemam, dok ga ponovo ne ugasim i ostavim tako par sati da se ohladi.Inace ne gubi snagu u voznji, ne dimi, lepo ide i malo trosi, isao na Lefkadu prosle godine sa njim.

 

Pre 3 godine sam auto odvezo kod majstora gde je lik menjao sve odreda zbog istog problema (pumpa za gorivo , svecice i trista drugih cuda) koji ga je na kraju kao i popravio ali me je rebnuo za 200e, e sada nisu problem te pare nego na pitanje sta je na kraju bio problem dobio sam odgovor "hladan lem", mislim se rodjace 200e ne kosta hladan lem barem sam toliko pismen :D

 

Pa ako neko ima slicnih problema ili ideju (mozda je neka glupost u pitanju) da mi kaze sta bi mogo biti problem da me opet neki majstor ne vuce za nos?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda MAP ,senzor temperature 

Isključi MAP pa probaj,ako je isto probaj sa isključenim senzorom temperature

Edited by jevta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mislite na senzor rashladne tecnosti,  posto je on menjan par puta i nikada nije bilo do njega,  gde se na garandeu nalazi taj MAP senzor? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kućištu filtera sa leve strane odozgo koliko se sećam.

Posledice mogu biti da ne ide dobro da više troši,,,,, ali ne treba voziti bez njega samo ga isključiti radi defektaže-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkacio MAP senzor auto pali kao munja. Pitanje je sledece da li taj senzor moze da se ocisti ili mora da se kupuje novi,  kao i da ki znate kolika mu je cena? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prskanje i čišćenje sprejem za kočnice nekad hoće da da privremeno rešenje,inače nov je koliko znam 3-5000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...