Jump to content
FAS Goran
phantom

Zima bez zimskih guma? / zimske gume od...?

Recommended Posts

Gledam sinoć koliki su redovi za zamenu-kupovinu guma. Kao kod Jezde, da ne poveruješ. Ja bi im sada odvalio 30 % veću cenu pa nek i sledeći put čekaju pola metra snega. I koliko sam video malo bolja kola, sirotinja na vreme montirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratim je to zadnjih par godina vec, nove gume vozi samo sirotinja, yugici, puntici, stilo, golf, a bmw-i , mecke i ostale azdaje iskljucivo 17'' letnje i to "betonke"! Za Dzipove da nepricam tek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cale ima e klasu, na njoj nemam pojma koje gume, al od prvog do poslednjeg snega taj auto ne izadje

iz garaze. Cepa ladu nivu i zabole ga za komfor, grejanje, snagu, udobnost BUKU i sve ostalo!

ja sam bio u dilemi dal da kypim nekog jugica za 300€, da imam zimi da ga lomim po gradu, da ne akam stila, ali nije naisao ni jedan pogodan a da za te pare ima i zimske gume B-)

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, nisam ni rekao ni mislio na tako nesto, nego mi zao stila da akam do posla i nazad ili do centra i nazad. Zato sam i uzeo skuter da mogu leti da skocim bilo gde, ali skuter nema zimske gume ni 2 a kamo li sve 4 :D tako da sad drndam stila. inace stilo sa winter1 gumama ide kao zmaj po snegu, ali sam mislio da ga sacuvam jos vise, medjutim nema jugica sa zimskim gumama a za male pare. a jugo sa letnjim :D:p pa to je kao na sankama. plasticnim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros se do PA haos. Ovi PA putari nisu pipnuli sneg. Sto se otopilo otopilo se od vozila.

Djubrad... Znate li vi koja se lova obrce na ovom snegu? Sve po principu sto manje cistis, veca lova kaplje. A onda zovi vojsku...gde da ciste putari i komunalci, nije to za nji' visoke skole su izucili mamu im ,,, ufff, svratih do DIS-a, a tu majmuncina sa C4, celave gume i zatamnjena stakla, ne zeli da me saceka da se isparkiram vec posto, poto, pokusava da stane pored mene, a kliza li kliza. Otvaram prozor, reko sacekaj da izadjem lakse ces, a on se nesto mrsti, kolega i ja gledamo i ne verujemo. A onda kao slag na torti coravi busevi GSPa, na celavim gumama i cige u kombiju koji je uz Mihaila Bulgakova na Mirijevu isao kao bilijarska lopta i to 10 na sat... izvinjavam se za off

AL ZATO BRAVO na WINTER1 GRABI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj zakljucak je da je ovaj novi zakon doprineo smanjenju bezbednosti kada je sneg na putu. Ljudi koji nikada nisu vozili kada padne sneg jer su imali samo letnje gume, sada su kupili zimske i pohrlili na ulice... Misle, ako imaju zimske gume da imaju tenkovske gusenice.... Strahota cega se covek moze nagledati za par sati gradske voznje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno i pandur za volanom vrišti al od muke. Nije čovek kriv. Dobio takvo vozilo i mora da ga tera.

A i mi smo se malo svi razmazili ;)

Bravo za komentar. :)

Ide kec sa Trayalkama i sve pršti. Tehnologija iz 1971 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma boli ih pedu, parkirace ga tu iza kontejnera, pozvati svog pauka i otici u neki kafic da se ogrebu za pice dok zla zivotinja ne stigne. Ne nerviraju se oni, sve im ide u rok sluzbe.

Nista me ne bi cudilo da su sada tu stali i cekali da nekoga kazne zbog letnjih guma. Jbg, veliki je pritisak na njih, treba napuniti budzet i zaraditi za sve te dzipove, putovanja, konferencije, skolovanja po inostranstvu, stanove u Nici, offshore firme, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesenas su najavljivali tuđi ledenu zimu i čak -30 C dok HMZS je bio umeren-u granicame vešegodišnjeg proseka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazu bre, sve lazu, pa i vreme!

Poslato sa marsa koristeci teleport!

ma pre bih rekao da nemaju pojma ni o čemu, pa ni o vremenu..diletanti vode sve službe u državi.. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vec nekoliko puta padao u iskusenje da ih skinem! Kupio pravu dizalicu tako da ce mi sada trebati pola sata za sav posao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidite da su zimske gume luksuz, a ne potreba, ja ih nisam imao, necu ih ni imati, a nece mi ni trebati ... kad je sneg na putu ili led, ja ne vozim, da ne ometam druge koji imaju zimske gume, ali kad je suvo vozim i ne mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske gume niposto nisu lusuz za onoga kome su potrebne!

Ti si jedan od onih postenih vozaca sto se ne voze na letnjim celestonkama ako je sneg i led i takvima zimske gume zaista nisu ni potrebne!

Eto to je prednost izmene zakona o saobracaju! Tko se po snegu i ledu ne vozi nije u zakonskoj obavezi da mora imati zimske gume koje su zaista veliki trosak.

Stari pravilnik je zaista bio apsurdan i ovisio je iskljucivo o dobroj volji policije! Pocetak Marta meseca, vani +25 stepeni i tko se zatekne bez zimske opreme taj je bio u teskom prekrsaju!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...