Jump to content
FAS Goran
phantom

Zima bez zimskih guma? / zimske gume od...?

Recommended Posts

u upravo završenom Sat-u bio Mr. D Hadžić ( mozak koji je smislio ceo ovaj novi glupi pravilnik ) i izgleda da ćemo od od 01. novembra do 01. aprila morati da imamo :

sve 4 Zimske gume - Obavezne !!! :wallbash: :wallbash: :wallbash: - Lako je njemu da priča kako to doprinosi bezbednosti kad ima platu od 100 000 din i siguran državni posao :rant::thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

---------------------------------

lanci%20novosti.jpg

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić najavio je mogućnost odlaganja primene Pravilnika koji predviđa da vozači automobila moraju imati sve četiri zimske gume. On je dodao da je sa ministrom za infrastrukturu Milutinom Mrkonjićem razgovarao o odlaganju primene pravilnika po kome vozači od 1. novembra moraju da imaju sve četiri nove zimske gume. Dačić je rekao da je namera da se taj pravilnik postepeno uvede u primenu, kako se vozači automobila ne bi izlagali troškovima u uslovima ekonomske krize. Ta problematika je u ingerenciji Ministarstva za infrastrukturu, kazao je Dačić, ali je izrazio očekivanje da će primena pravilnika biti pomerena za naredni zimsku sezonu, odnosno za godinu dana.

Dačić je ponovio da se radi na izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti u saobraćaju, čime bi se povećala bezbednost na srpskim drumovima. On je rekao da je u prvoj godini primene tog zakona stanje bezbednosti u saobraćaju bilo znatno bolje, ali da su se tokom druge godine vozači počeli vraćati starom načinu ponašanja.

preuzeto sa - Auto Blog

Edited by neshaoct
dopunjeno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet price "trla baba lan". Jedan ministar se dogovara sa drugim i trecim kada i kako ce da sprovode zakon a svi zajedno kao brinu o gradjanima. :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma strasno, za nase plate, i nas standard, mnogo traze od nas, a nista ne daju, pa putevi su na djubre! Da li verujete ljudi, da ja kad sam polagao, policajac mi kaze "Ti kad vozis, skacu ti kola" , a ja mislim "Pa moraju da skacu majmune jedan kad malo, malo pa naidjem na put" (uglavnom vozim po rupama, pa se tu i tamo pojavi put) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da procitam do kraja :sick: , mislim koje uvlacenje biracima pred izbore a posle kad ih ovi glasaju i dobiju ima da ga zavlace samo tako!!!I da zavrcu usi al ako i treba j@bati majmune..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa lepo rekao dovla, predizborna kampanja,sve ih jebalo :realmad: sad ce na sve nacine da udovoljavaju narodu,eto i silne mostove i stotine kilometara zavrsavaju,naravno pre roka :wallbash:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predizborna kampanja.

Upravo tako, a ja i dalje kažem ko nema pare da održava kola, nek se vozi biciklom ili prevozom. A ako je već hteo da napravi kampanju, bolje da su ukinuli neku od onih uplatnica, a ne da moram da prodajem bubreg kad treba da registrujem kola, i opet ih registrujem, i imam set zimskih, set letnjih, kola su mi u tehnički ispravnom stanju i ne kukam kako nemam! Stoka populistička.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno je svima ! Nije Dovla izmislio toplu vodu vec mi nije jasna ova biracka stoka ! Izvinte na izrazu , al' kako i ko vise glasa za ...ma ko uopste glasa kad su im izjave takve da ni sami ne znaju sta su prethodno izjavili?! Naravno da su zimske gume dobre zbog samog saobracaja i sigurnosti ali je ovo postalo tako nisko @$#%#... Prvo donesu niz "nepopularnih" mera jer su izbori tada jos daleko pa uoci izbora malo popuste sa jasnom namerom ... Sve je to i ranije bilo ali se u poslednje vreme kalkulise sa ozbiljnim stvarima koje se postavljaju u jedan neozbiljni kontekst. Sta ce biti sutra ?! Sutra ce da smanje cenu u javnim WC-ima jer eto da se narod olaksa po nizim , popularnijim , cenama ! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva drzava takvi ministri pa takvi i zakoni a pogotovu njihove izjave! Na sta sve ovo lici?! :realmad:

Zaboravio si sam početak:

KAKAV NAROD - takva drzava takvi ministri pa takvi i zakoni a pogotovu PRIMENA ZAKONA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da :D ne moraju, samo pogonske moraju da budu zimske... al ko zna, vidis da zajebavaju, za 5 dana ce opet da se vrate da moraju sve 4, pa svih 5 itd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet će svi ko babe da voze na ćelastonima celu zimu. 'fala Bogu pa sam u Srbiji u poslednje vreme na kašičicu, ali svaki put je sve gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

J*** im ja bas redom, sta god :D

Lm, ja sam uzeo 4 komada zlu ne trebalo, kakvi smo cigani, pred sezonu bi skocile cene zimskih garant...

Sad sam kompletan, komplet letnjih, komplet zimskih... Isti mi rac da li cu ih kupim ove ili sledece godine. Sledece mogu da budu samo skuplje. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja cu uzeti dve nove zimske i dve polovne,to je neka kobinacija koja mi odgovara...u SDu slaba ponuda...strashno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet će svi ko babe da voze na ćelastonima celu zimu. 'fala Bogu pa sam u Srbiji u poslednje vreme na kašičicu, ali svaki put je sve gore...

nema ljutnje, ali nemaju svi para da kupuju cetri gume svakih pola godine..zato ne volim komentare tipa "ko nema para da odrzava auto ne treba ni da ga vozi" ...ne kazem da treba da se vozi na celavim gumama, na celavim ne moze da se vozi ni kad kisa pada... ali dve zimske napred i dve normalne gume nazad, uz normalnu brzinu po snegu i ispavne kocnice su za prosecnog vozaca vise nego dovoljno za bezbednu voznju.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja cu uzeti dve nove zimske i dve polovne,to je neka kobinacija koja mi odgovara...u SDu slaba ponuda...strashno

I ja cu verovatno ovako :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali nemaju svi para da kupuju cetri gume svakih pola godine..zato ne volim komentare tipa "ko nema para da odrzava auto ne treba ni da ga vozi"

prosto, ko nema para da ispoštuje troškove održavanja i bezbedne vožnje nek ide peške barem preko zime.

žao mi je, ali zašto mi revnosni uvek bivamo ovce zbog nekih izbora i populističke politike, ili nek ukinu skroz to pravilo i mirna bačka.

ako vam je pravilo smetalo ranije, trebalo je lepo da izađete kad je bila javna rasprava, da se žalite, dižete dreku i možda bi se i promenilo, tj. možda to pravilo ne bi ni postojalo.

čini mi se da samo mi "brdjani" (odrasli gde zima zna da pokaže više zuba nego u Beogradu, znamo šta znače četir` zimske gume...

pardon maj frenč, ali tako mislim !

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema ljutnje, ali nemaju svi para da kupuju cetri gume svakih pola godine..zato ne volim komentare tipa "ko nema para da odrzava auto ne treba ni da ga vozi" ...ne kazem da treba da se vozi na celavim gumama, na celavim ne moze da se vozi ni kad kisa pada... ali dve zimske napred i dve normalne gume nazad, uz normalnu brzinu po snegu i ispavne kocnice su za prosecnog vozaca vise nego dovoljno za bezbednu voznju.. <_<

Zapravo nisi u pravu po dve stavke:

1) Ne kupuješ svakih pola godine 4 nove gume. Letnje koje skineš kada dođe zima, možeš opušteno da vratiš kada zima prođe i isto tako i za zimske. To znači da ti ta dva seta guma traju duplo više nego što bi trajale da ih koristiš pojedinačno tokom cele godine. Zapravo, ako ćemo da teramo mak na konac, kada imaš dva seta guma one ti duže traju jer ako bi recimo vozio zimske preko cele godine one bi se trošile duplo više tokom leta i gubile bi svoja svojstva i ukupno bi manje kilometara prešle nego da ih koristiš samo zimi. Isto važi i za letnje.

2) Koliko god ti komentari grubo zvučali to zaista jeste tako. Auto je kod nas (nažalost) luksuz. To ti je kao kad posadiš voćnjak. On će se verovatno primiti, pa roditi pa ti to voće lepo prodaš ili napraviš rakiju pa svima super. Međutim, da bi to rodilo i prve godine i da bi rađalo narednih godina ti moraš uložiti neki trud i neka sredstva u održavanje tog voćnjaka i na tebi je da proceniš da li ti se uopšte isplati da sadiš voćnjak i koje voće bi bilo najboje posaditi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam cuo ne moraju da budu sve 4 zimske mogu i cetri letnje ali sara preko 4 mm, da li sam u pravu? Uglavnom ja cu 2 zimske da stavim ako ostanem na 16-icama, a ako nabavim 15-ice onda cu 2 dobre i 2 osrednje zimske, skup sport s'obzirom da montaza i balansiranje 2 puta godisnje kosta 4000din, s'obzirom da ove godine moras da uzmes i nove tablice 5000din i novu prvu pomoc od 2500 din i lance za zimu 3000din i qrce i palce! Akcize za gorivo najvece u Evropi, doprinosi za plate najveci u Evropi, cene registracije medju najvecim u Evropi, a plate :thumbdown: Pa gde su pare od tih silnih nameta! Banana drzava!!!

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas tako, ali idemo polako ka tome. Vid'la zaba da se konj potkiva...

Cinjenica je da je trosak za gume za 2 seta, u recimo 5 godina smesan, cak i za nekog ko vrlo malo vozi, recimo 10.000km godisnje. Izracunaj koliko si za gorivo i odrzavanje dao za 5 godina ili 50.000km, pa na tu racunicu stavi 200e za 4 Winter1, odnosno 40e po sezoni.

Ko ima 300e da registruje Stila i 700e za gorivo godisnje, ako pomalo vozi, neka ne kenja i za tih 40e godisnje, koji mu donose ugodniju i bezbedniju voznju tokom cele zime. Mislim, kakav je to argument, nemam za leba ,a ne vadim se iz kola. Jos ako cepa po 2 paklice dnevno, svaki komentar je suvisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...