Jump to content
FAS Goran
Milosnis18

Lancia Kappa 2.0 20v / 2.4 JTD SW - niska pozadi

Recommended Posts

Nisi sigurno kupovao nov opruge ali dobre opruge i amortizeri od karavana (veci je precnil) rese problem. Negde pomognu i "svercerske" gume koje stave u opruge. Inace svi mi imamo taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put uzmem polovne opruge sa stranca koji stoji ekstra ono 3-4cm od gume stavim na mom on nista i dalje legao,opet polovne te sto kazes sa karavana sa jednim krugom vise opet nista, na kraju kupim nove 6500din. opet NISTA. Ili je auto lud ili ja? a sada sam hteo da pazarim felne da dam moje 17-ice za 18 ali kace mi iako je guma jos niza od moje 40 visina. i bas me nervira inace imam plinsku bocu od 70 ili 80l ali nije to toliko opterecenje da on toliko legne. Da nije generalno problem kod svih kappa to sto su napred kao magare podignute a nazad vecina ima plinsku bocu po koji woofer jos kad je natankiras onda se napred jos vise podigne? ko ima sportske ili nize opruge za nju mozda bi se tako malo resila nazad??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi one umetke za opruge i resio si problem,milsim da kostaju oko 200din komad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

one gumene? stavljao sam nesto ali ispadaju cim auto malo odskoci. daj neke slike toga mozda ne mislimo na isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo sam prostudirao danas

i meni se cinilo da mi je nekako niska pozadi

Nokia0738.jpg

Nemam bolju sliku ali vidi se. Onda pregledam po netu i ustvari Kappa i treba da lezi ravno, tj. da izgleda kao da je pala. Kod mene recimo moze da stane jedan prst iznad gume do krila, gume su fabricke. Evo nekih sa neta, slicno stoji, cak sam i birao vislje:

DSC0031a.jpg 19192632.jpg

a_V140c_F0_66c6eee2afef76960f36a2d13fef3e4e.jpg rtgtrye.jpg

A evo i fabrickih slika:

autowp_ru_lancia_kappa_3.jpg autowp_ru_lancia_kappa_sw_3.jpg

Evo sta radi dokon covek, izvinjavamo se ako smo smorili

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuu pa ove su visoke kao soliter za moju:)))) moja je bas legla kao tvoja jedva prst prodje. a vidi ovu crnu nosi 18-ice bez problema. ne znam sta da radim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako je kod mene, sad sam merio, ebiga dosadno mi nesto danas

od zemlje do svelera, na one dve strelice gde se stavlja dizalica

napred 18.5cm, pozadi 20cm

sad to ispada da linija ide malo na gore, ako pogledamo sliku ove karavanke

njoj sveler stoji vodoravno, tako da ne deluje mi da mi je pao :thumbsup:

Nokia0668.jpg

evo sta sam uslikao kad sam menjao zimsko letnji set guma

Nokia0578.jpg

ovo je zadnji desni, kao da je ova solja dole sto nosi oprugu kriva

kao da je malo utonula tu gde se zavrsava opruga

mozda je to uzrok, nisam nasao kako izgleda original amortizer pa da uporedim

edit: nisu mi sad gume meke kao na slici, propisno su naduvane

edit2: daj neku sliku da uporedimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj slikacu cim stignem ali tvoja je kao i moja znaci to im je ta visina e sad je pitanje kako ja to kulturno da dignem za 2-3cm da mu uglavim 18-ice jer su mi 17-ice malene na ovolikom autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

za tu intervenciju da pricekamo nekog strucnog, ja nisam majstor

ako te ne mrzi procackaj malo domace auto forume jer ova gore crna sa 18 gumama je od nekog tipa sto se muva po forumima a inace je slupana. Mozda martini zna coveka, mislim da je pominjao nesto u vezi nje, tako da mozes da priupitas kako je odradjeno i da li su kacile negde.

hebiga ja sam malo omatoreo za tako nesto, vise sam za fabricki setup

p.s. ako je prodajes, sto menjas gume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne prodajem je druze sredio je sada komplet, sve sto je trebalo ili nije znaci za svoju dusu.. :))) a mozda si je video na oglasima ali video si da sam neozbiljan za te pare imas ihihihi auto boli glava...hehe A gde li su ove 18-ice sa ove crne? hoce neko da kupi moje 17-ice sa dobrim gumama 225.45..?

ajde ako ima neki majstor, strucnjak neka da predlog ili ako zna resenje bio bih mu zahvalan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

one gumene? stavljao sam nesto ali ispadaju cim auto malo odskoci. daj neke slike toga mozda ne mislimo na isto?

Ovo shto sam ja stavljao ne ide na oprugu nego na amortizer.Ovaj problem shto ti imas imao sam i ja dok smo vozili Floridu,kupio druge opruge i nista o5 niska,posle sam kupio na Bubanj potoku te gume,mislim da je komad bio 150-200din,i auto se stvarno dosta podigao,dostigao je onu fabricku visinu,shto se tice udobnosti pozadi nisam primetio da se bilo shta promenilo posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj neku sliku da ja probam to da nadjem u nisu?

p.s. jel mora da se skida opet amortizer sa auta, muka mi je vise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a joj.. :wallbash: aj samo kad budes nasao negde samo pusti ovde verujem da bi jos nekom znacilo. hvala druze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam video ovako visoku, tek sad vidim koliko su nase propale kad se uporedi

inace lepa kappa, jel je ima u predstavljanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde u Banjaluci sam ih kupovao platio sam ih 180e, jesu poskupe ali sam više poludio stavljajući polovne, izmjenjao sam pet-šest kompleta amortizera i opruga i ništa sa njima nisam uspio napraviti, stalno mi bila niska dok nisam stavio nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizeri nisu novi ali su bili u OK stanju a ja mislim da i oni imaju svoju ulogu u visini auta jer ako su dobri oni sami od sebe guraju auto gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, dajte neki info, i meni to isto treba :(

Pitao sam se da li neki majstor pravi ojačane opruge za ovakve prilike....teritorija BG

Edited by bassystem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde u B.L. taksisti koji voze Kappe a ima ih prilično dosta uglavnom voze benzince sa LPG-om pa kad se sračuna boca plina + benzin i putnici auto im skroz nizak pa su pribjegli opciji sječenja nosača opruge na samom amortizeru i pomjeranjem istog na gore za željenu visinu tako da sa starim oprugama i amortizerima dobijaju visinu auta. Sav taj posao ovde odrađuje servis koji se bavi reparacijom i punjenjem amortizera i ta "operacija" košta oko 35 e, drugim riječima krpljaža, moj ti je savjet nove opruge i miran si.

P.S. Pogledaj moj auto (u predstavljanju automobila članova foruma) kako izgleda sa novim oprugama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...