Jump to content
FAS Goran
razor_amd

More Grčka - Lefkada

Recommended Posts

Koliko ja znam jedino je plaza Egremni pogodjena bila zemljotresom, ali plaza ako se dobro secam ide u duzinu neka 3 km, a obrusio se deo gde cak i nisu onih cuvenih 300 stepenica za spustanje do plaze...tako da mislim da tu ne bi trebao biti problem. Do neke jos plaze je koliko se secam put bio problem ali su valjda to sanirali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,za ovu godinu mi je destinacija lefkada,sad imam jedino dilemu koje mesto,sve nase agencije vode u nidri,tu nebi nikako isao,treba mi 3 dana jahanja do zapadne strane,a I mesto kao mesto me uopste,ali uopste ne privlaci.. dvoumim se izmedju vasilikija I agios nikitasa,vasiliki sam nasao nesto povoljno,deluje mI sasvim pristojno,blize je zapadnoj obali od nidrija,plaza u samom mestu deluje pristojno,zanima me jel bio neko tamo,kakvi su utisci,I sta mi je ciniti?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goxy_93 ja sam bio u Vasilikiju sept 2015 vila Helena. Period od mislim 29. avgusta do 10. septembra. Cena je 35 evra dan bila i topla preporuka, svaki dan čišćenje sobe, svaka 3  dana nova posteljina. Moj drug je bio od 4. septembra do 14. 2016. u istoj vili i bilo je 30 evra dan. Ovo je sve za dvokrevetnim studio. 

Od 31. jula do 10. avgusta prošle godine drugi drug je bio u Agios Nikitasu i plaćao je 60 evra dnevno kao kućicu za dvoje (malo veći studio). 

Svi smo prezadovoljni Lefkadom i naravno da ćemo ići opet neki naredni put.

Agios Nikitas je bolje mesto, ali do najboljih plaža razlika između Vasilikiju i AN je u možda 20 minuta vožnje. Vasiliki je veći, ima bolji izbor restorana, prodavnica... A Agios Nikitas je def lepši i bolji. 

Sve zavisi od tvojih mogućnosti. Iz ove perspektive, ja ni Lefkada ne bih isključio. Ima se gde naveče prošetati, šta videti...  

Nidri i taj deo ni pod razno. Razliku u ceni ćeš nadomestiti gorivom i živcima.

Ja sam tamo zalazio jer sam znao da su naši tamo a bilo prvenstvo u košarci pa sam išao da gledam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko ides kolima, po meni je sasvim svejedno gde si jer ces obilaziti celo ostrvo, sto bih svakako preporucio.

Agios Nikitas je znatno blize glavnom "gradu" i najboljim plazama koje su na zapadnoj strani ostrva, imaju i lepe restorane s ribom i odlican frozen yogurt...Samo mesto je minijaturno, nisam siguran da li postoji neki nocni provod posto sam ja odsedao u Nydri-ju koji je prilicno udaljen ali ipak dosta veci pa samim tim i sa vise taverni i boljim provodom nocu...

Vasiliki je veci od Ag. Nikitas-a i ima par kafica sa bazenima gde pustaju extra chill-out mjuzu tokom dana i dosta je mladih, pogotovo sto je mesto cuveno po windsurfing-u,

tako da je uvek zivo sto se meni jako svidelo. Jedini nedostatak je sto je to ujedno i najudaljenije mesto od svega, pogotovo od zapadnih plaza, pa ako ides u spicu sezone,

moze da bude problem ta udaljenost. Putevi (bolje reci put koji kruzi oko ostrva) su uski i nezgodni za preticanje, meni smeta da se vucem iza engleskinja od 80+ godina koje su dosle 3 meseca na odmor i nikud ne zure, tako da i to treba uzeti u obzir...

Obavezno otici na krajnji jugozapad ostrva gde se nalazi svetionik i odakle puca pogled na citav Mediteran, zalasci sunca su nestvarni, a asflat je te godine bio ganz neu tih nekih 10-ak km, put krivudav bez igde ikoga, samo mi je bilo zao sto nisam u nekom kabrioletu...

Agios Nikitas:

 

 

P1090604.JPGP1090605.JPGP1090606.JPGP1090610.JPG

P1090611.JPGP1090612.JPGP1090613.JPGP1090615.JPG

P1090616.JPGP1090617.JPGP1090618.JPG

 

Vasiliki:

P1090662.JPGP1090663.JPGP1090665.JPGP1090668.JPG

 

P1090669.JPG

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao bi kolima,to spada pod obavezno,celu godinu cekam to more,I vise sam uzbudjen sto cu da vozim nego sto cu da budem tamo,to je bar situacija u polasku na more:D ne znam zasto ali vise me privlaci vasiliki nego agios nikitas,nekako mi deluje kao vece mesto,zivlje,a ako je stvarno to da je razlika do plaza 20 minuta onda sam se skoro pa odlucio za vasiliki,ali razmotricu jos,gde god sam gledao neko prica vasiliki bolji,drugi kazu nikitas bolji,tako da nista ne znam..sto se tice finanskijskih mogucnosti,one su u svakoj prici problem,svi bi da prodjemo ekstra,a sto jeftinije,a to bas I ne ide..ako je velika razlika u ceni, naravno da cu ono jeftinije@andreja.micovicsad sam se ubio trazeci tu vilu helenu,ne mogu nista da nadjem o njoj,samo mi izbacuje neke luksuzne vile,nje nigde nema,jel imaju oni neki sajt,kako da rezervisem,s obzirom da nikad nisam rezervisao smestaj preko neta malo mi je frka kako to ide,kako sta :( inace isao bi tamo negde od 1-og do 10-og septembra,tako da mi ta cena deluje sasvim pristojno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka, razmotri Tsoukulades! 

5 minuta iznad grada (Lefkasa), a Kathisma ti je na 10-15 minuta...do svih ostalih plaža se voziš pa voziš jbg

Vrlo malo mesto, ima prodavnicu, pekaru, nema setaliste/centar, ali zato sednes u kola i za 5 minuta si dole u gradu. Meni je glavni grad prelep, cak bih sledeci put gledao i smestaj u glavnom gradu. Ako si u Agios Nikitasu, ne mozes bas svaki dan/vece do grada, mislim mozes ali realno vozas se, vozas se prepodne do plaze, vozas se uvece do grada. A sam Agios Nikitas, tu jednu ulicu prepesacis za 3 i po minuta. Ko voli uvece malo da se muva po mestu, proseta itd.

9 hours ago, lufti said:

Obavezno otici na krajnji jugozapad ostrva gde se nalazi svetionik i odakle puca pogled na citav Mediteran, zalasci sunca su nestvarni, a asflat je te godine bio ganz neu tih nekih 10-ak km, put krivudav bez igde ikoga, samo mi je bilo zao sto nisam u nekom kabrioletu...

 

 


TAkodje preporucujem :)

1111.thumb.jpg.8243f6c16c9aa4e187ad75a5d41dc850.jpg

 

asdd.thumb.jpg.280c03fd41d8d6ca4bdbdcbd45717bc0.jpg

 

7 hours ago, Goxy_93 said:

I vise sam uzbudjen sto cu da vozim nego sto cu da budem tamo,to je bar situacija u polasku na more:D

 

Toooooooooooooooo :thumbup:

 

 

 

PS - Prebaceno ovde :)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goxy_93Evo lokacija Vile Helena. To je jedna vila, tri vlasnika George's Place, Michalis studio i Helena. Ja kad sam bio bilo je jedan par iz NS, Makednoci, Rumuni... Najbolje kontakt emailom direktno, bude jeftinije nego preko bookinga. Na bookingu možeš videti samo dostupnost. I razlika je u ceni 2-3 dana gore dole u tom periodu. Nama je 5 evra bio skuplji dan samo zato što smo kačili kraj avgusta.  Na 10 dana to je 50 eura = rezervoar goriva u MKD :D

 

 

Takođe, složio bih se sa Milutinom za  Tsoukulades. Vidim da mi je tel gore odradio autocomplete, mislio sam na Lefkas za smeštaj. 

 

Svakako, gde god da hoćeš smeštaj, iskopaj mejl, ima ih po sajtovima, šalji mejl i direktno pitaj za cenu. Biće jeftinije nego da rezervišeš preko sajta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1
Ista preporuka kao i Milutinova, ako se dobro secam sa 7km do centra Lefkasa od najudaljenijeg kraja Tcukoladesa, moja preporuka je vila Timoklia, pogledaj ocene i komentare i sve ce ti biti jasno. Kad bi ponovo isao isto bi bio Tsukolades ili Agios Nikitas eventualno.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lefkada mesto Nikiana,da li neko bio... Nasao sam neku vilu preko oktopoda na plazi, Prosle god.prvi put u Grcku autobusom u junu Paralia a septembar Tasos skuter na Tasosu 10 dana 50 € + 20 € gorivo,ove god jun Evia a septembar Lefkada

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@ Ako odeš u Nikianu, računaj svaki dan bar sat vremena vožnje u jednom pravcu do valjane plaže. Tu kod Nikiane/Nidrija/Episkoposa imaju gradske plaže, blizu je neka luka... Brdovito je i malo su uži putevi. Na neke dobre plaže ne može kolima/skuterom da se dođe već imaš da pešačiš.


Po meni, isplati se više (u novcu/vremenu) uzeti na zapadnoj strani smeštaj. Smeštaj jeste skuplji ali kad preračunaš u potrošenom gorivu/vremenu, dođe ti na isto. A lepši je deo ostrva i sadržajniji. 

Svakako, možeš u GoogleEarthu ili MichelinRoute pogledati put i putne troškove vožnje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da se javim posle nekoliko dana,razmotrio sam sva mesta,sta kako,i u odlucio se za Tsoukulades,za to mesto sam cuo pre neki dan ovde na forumu,stvarno sve mi je tu na dohvat ruke.. @Kuvalja spasao si me muke I trazenja drugog smestaja,kad sam video timokliju,odma je bilo ovo je to sto trazim,slike,komentari,jos I bazen,ma sve full..Poslao email,oni mi odg posle nekoliko sati,juce im uplatio 70 evra kao potvrdu rezervacije,I to je to..inace cena od 1 do 10 septembra je 35 eura(dan)..:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo! Nisi pogresio :thumbup:
Tsoukulades je odlicno smesten...tj ni jedno mesto na Lefkadi nema idealan smestaj u odnosu grad/plaze...ali tsoukulades je ipak najblize tome. Grad je na 5-10 minuta kolima, Kathisma na koju smo mi isli najcesce na 10-15...a kao sto rekoh do Porto Katsiki, Egremni (ako je sve sredjeno) se vozis pa gde god da si smesten...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama je trazila 38 pa smo se malo cenkali i spustila na 30...
Inace ponudice vam dorucak uz doplatu od valjda 4€, dorucak stvarno vredi ali i ako ne uzmes kao sto ja nisam ona ti opet sprema gratis, obavezno probaj njene ustipke u domacem medu uffff, stvarno su super domacini, cak nam davala i dva dana gratis ali nisam mogao da ostanem zbog sljake, zgotivila nas pa nas zvala na rostilj iznad bazena, kakvu klopu zena sprema svaka joj cast, ako pohvalis ona te jos vise kljuka, za tu vilu imam sve reci hvale. Inace sve ti je blizu odatle, 7km centar Lefkasa....
Vodi racuna kad je mokro i nocu vlazno put zna biti klizav posto se asfalt radi od separacije iz mora i ti sitni kamencici su klizavi, kad iz glavnog grada ides ka tsukoladesu ima jedna bas jaka desna krivina i nikad kraja, na pola te krivine hoce da izbaci zadnji kraj auta ako malo preteras, mene je prvu noc iznenadilo a posle mi to bila zanimacija, inace mi na to skrenuo paznju i neki rumun koji je svake godine tamo, drugi-treci dan je neki grk izleteo u provaliju, nije nista strasno ako vozis normalno ali ako malo preteras budi spreman...
Ako te sta bude zanimalo ti pitaj.


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Kuvalja said:

mene je prvu noc iznenadilo

 

Hoce to na tim visokim kolima :P

 

Inace vozis se od grada na gore, otvoris prozore, vozis polako a u vazduhu se oseti miris borovine... ... ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije se naginjao nego proklizali zadnji tockovi, do duse gume su po datumu bile starije ali dobra sara, napred srecom nove Toyo koje su izvlacile iz svake greske.
O mirisu ne treba ni pricati.
Inace od Timoklie kad krenes ka Agios Nikitas ima 1-2km spustanja do prve plaze sa lezaljkama Pefkoulia, tu je extra nocu kad se vratis iz grada da sa lepsom polovinom zablejis na lezaljkama, neko pice kupis, mirno tiho, nema nikog, samo slusas talase i gledas kako mesec sve vise izlazi preko brda i pocinje da osvetljava plazu, razlika u 30min bude kao iz mrklog mraka da si izasao na prostor koji je osvetljen ulicnim svetlom.


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Kuvalja said:

Pa nije se naginjao nego proklizali zadnji tockovi, do duse gume su po datumu bile starije ali dobra sara, napred srecom nove Toyo koje su izvlacile iz svake greske.
 

 

Sta tebi dodje Tanasije? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke pare, ali nema ga nigde kao da je propao u zemlju :)
Ne znam tacno, neki dalji rod verovatno.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...