Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Presretači već kaznili 21.000 vozača

Recommended Posts

Iskusno ;)

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hostapler se slihta Dragisi, pokusava da progura NAVAK kao poligon za obuku vozaca presretaca.

Videcemo kako ce da reaguje kad se opet pojavi snimak njegove jurnjave auto putem 180 km/h odmah posle naplatne rampe nais.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se prilog dopao,ja bas nisam zapazio da se uvlacio,kamo srece da nam je vise ovakvih ljudi kao sto je g.Mirko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamione u Cacanskom okrugu uvek zaustavljaju,vage itd.Presretaci na relaciji Uzice - Pozega najvise vozaju Golf 5 zatamljena stakla itd,tacno boju nisam zapamtio,neka tamnija je u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaca scena u prilogu je bila na obilaznici,kada se kamion koji ide jako sporo,skloni u zaustavnu traku,ka ogradi

da propusti vozace automobila,i naravno,kao sto bi svako od nas uradio,oni krenu da ga zaobilaze

a dobri cika Mirko i gosn,Nacelnik komentarisu-tezak prekrsaj,obilazenje preko pune linije,vidite nagazio je!

Svi znamo koja je sirina puta na obilaznici,dve vozne i dve zaustavne trake,te se u ovoj situaciji kada se sporo vozilo pomeri u stranu,moze obaviti bezbedno preticanje,cak i sa dozvoljenom brzinom.

Pa sta je trebalo da rade,da kamion ide 40 po sred puta,a za njim lagano kilometarska kolona vozila i sve bi bilo po propisu,na putu gde je dozvoljena brzina od 80 do 100 km/h.

Tako da ako se nadjete iza traktora na Ibarskoj ili cuvenog zelenog Tamica,koji ne mogu da predju 30 na sat,ako vam se pomere u stranu,a puna linija je,samo lagano za njim u 1-oj,ako treba i par kilometara,jer presretaci zaustavljaju samo nasilne vozace,kada je to bezbedno,a inace ostale fotkaju i salju cestitke na kucnu adresu.

Svakako ovakva sluzba treba da postoji,jer ima vozaca koji voze kao da su sami i na trkackoj stazi,ali ne treba da joj namena bude puko kaznjavanje,bez uzimanja u obzir svih okolnosti na nasim putevima,vec zaista povecanje opste bezbednosti u saobracaju.

I licno mislim da varijanta u kojoj presretaci,navodno provociraju vozace koji imaju bolja i brza vozila,da povecaju brzinu ili naprave prekrsaj,ume da bude jako opasna pri vecim brzinama,tako da mi je to prosto neverovatno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto rade njihovi presretaci to je samo otimanje para sirotinji. To se nekad zvalo pljacka. Gde su njihovi rezultati, sta su oni uradili pozitivno, svakog dana citamo da se desi po nekoliko saobracajki, pa gde su oni aktivni ako ljudi non stop ginu na putevima. Jednom sam ih video kako se u Mitsubishi Lanceru sepure kroz Smederevo, tablicu nisam pamtio jer je verovatno menjaju s vremena na vreme, ali uglavnom snimaju i smeju se, a kad taj kog su snimali u sledecoj raskrsnici ubije nekog, kasno ce biti za njihovu kaznu koja stize na kucnu adresu. Vratite nam Slobodana Milosevica, tad smo znali ko nas .... sad ne znamo jer nas ko stigne

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ aleksa_indjija

Šali se teta Boki, nije on to ozbiljno mislio. :thumbup:

...na obilaznici, kada se kamion koji ide jako sporo, skloni u zaustavnu traku, ka ogradi da propusti vozace automobila, i naravno, kao sto bi svako od nas uradio oni krenu da ga zaobilaze

a dobri cika Mirko i gosn,Nacelnik komentarisu-tezak prekrsaj,obilazenje preko pune linije,vidite nagazio je!

Svi znamo koja je sirina puta na obilaznici,dve vozne i dve zaustavne trake,te se u ovoj situaciji kada se sporo vozilo pomeri u stranu,moze obaviti bezbedno preticanje,cak i sa dozvoljenom brzinom.

Zabrana preticanja je zabrana preticanja.

Nije dozvoljeno preticanje i to je to. Učinjen je prekršaj.

Druga je stvar, što ti kažeš da bi svi mi isto tako pretekli kamion koji se sklonio, tu nema spora da bi tako uradili. Ali bi svi mi isto tako bili u prekršaju. :thumbup:

Baš večeras smo to na okupljanju pominjali i reče Dr cosworth da su njega tako jednom kaznili isto.

Uopšte nije stvar da li si nagazio punu ili nisi. Uopšte nije važno, pretekao si tamo gde to ne sme.

Imaš ono sa obilaženjem, to sme, ali to je ili vozilo koje stoji, ili ide nekom malom brzinom...beše valjda 20 na sat ili koliko već. To onda nije preticanje nego obilaženje, i to se sme iako je na tom mestu npr. puna linija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imaš ono sa obilaženjem, to sme, ali to je ili vozilo koje stoji, ili ide nekom malom brzinom...beše valjda 20 na sat ili koliko već. To onda nije preticanje nego obilaženje, i to se sme iako je na tom mestu npr. puna linija.

Ja zamalo nisam platio kaznu zvog ovoga (a nisam je platio samo zato što sam na kraju "častio"). Išao za kamionom koji nije išao više od 20 na sat nekih 100 metara, jer je bilo nepregledno i kad sam mogao da vidim nekih 500 metara napred da nema nikog ja ga obiđem. Započeo na punoj, završio na isprekidanoj i naravno patrola bila na 100 metara ispred mene. Kaže 20k dinara, 6 bodova, 3 ili 6 meseci (zaboravih već) ode dozvola. Lepo mu kažem da je išao sporo i da je i on to video pa da se to vodi kao obilaženje, a ne preticanje ali njegov komentar je bio "ma ti si prešao punu liniju, zovi to kako hoćeš, ja pišem kaznu". Možda bih se još raspravljao, ali nisam ni adresu u vozačkoj promenio (a to je još 15k dinara kazne, ako nekog zanima, pokazao mi čovek na licu mesta pravilnik) dam mu crvenu na piće i produžim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim slucajno sam posle vise od godinu dana seo da pogledam SAT emisiju i meni je najbolje kada pricaju kako oni ne prate vozila po svaku cenu ukoliko nije bezbedno i onda puste snimak kako prate BMW X5 i ulete u makazice...

EDIT: Mogu oni pricati sta god zele, dok ne bude postojala kvalitetna Unutrasnja kontrola policije ne moze se pricati o nikakvom povecanju bezbednosti, samo o punjenju tudjih dzepova... Svaki put kad sam zaustavljen da mi pisu neki prekrsaj nisu u stanju da napisu kaznu bez pokusaja da me uplase sa nekim dodatnim kaznama za neke nepostojece prekrsaje kako bih ih ja malo podmazao i svaki put do sada mi je odbijena mogucnost da se ja suocim sa pandurima na sudu...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam najavu te emisije i reko' bas da pogledam. Kakvo pros...nje - zatamljeni Lancer, sa napucanim felnama i crvenim klestima, "Recaro" (cini mi se) sedista, "Moji presretaci" kao da su ih od svojih para kupili, kabadahijsko ponasanje, uletanje u makaze (kao sto YUgisa pomenu). Samo je jos falilo da odvrnu Semsu Suljakovic, spuste prozore i izbace laktove... Stvarno strasno, to samo u Srbiji moze da postoji u tom obliku.

Ali najodvratniji mi je bio Alvirko dok su pratili Polo na nekom sporednom putu oko Arandjelovca, sav srecan sto su ga nahvatali: "Ko bi ocekivao presretac na lokalnom putu, hahahaha!".

Nemam nista protiv presretaca i sprecavanja divljanja, ali o kakvoj preventivi i neuzimanju novca za drzavnu kasu oni govore, to je strasno!

Pogotovo mi je smesno ono oko prijave neobelezenih puteva i udarnih rupa. Zao mi je sto ne skrenuse od Arandjelovca prema Topoli (put Mladenovac-Topola ka Rudniku i Ibarskoj, trebalo bi da je neki magistralni, majku mu). Pa da vidim sta bi im u onakvoj voznji ostalo od onih fancy felni.

Licemerno do bola...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preduhitrio si me Ivane! :unworthy:

Gledao sam i moje razmisljanje i paznja su okrenuti ka uslovima i kvalitetu saobracajnica! Na osnovu stanja istih , dozvoljene brzine su i prevelike bar sto se tice reg. puteva. Pare jos uvek , a i ovog trenutka, idu ko zna gde a putna mreza je u haosu. Sistem vrednosti je u disbalansu pa zato recimo imamo velike kazne gledano na standard gradjana , lose puteve i velika primanja(plate :whistle: ) sluzbi koje su zapravo zaduzene za sve ovo navedeno i iz cijih fondova se sve ovo finansira!

Pomenuti pravac , G.Milanovac-Topola-Mladenovac-Sopot a posebno ovaj prvi je lep prirodni ambijen ali je saobracajnica samo za one sa terencima zbog velikog broja ulegnuca i "okrpljenih" rupa!

Kada bi smo posli od te cinjenice da isti poreski obveznici finansiraju mrezu , dobrim delom, a sva krivica nametnuta uslovima saobracaja opet pada na njih dolazimo do sasvim jasnog zakljucka da ovde neko-nekog u zdrav mozak ....

Vidim na momente da "Alvirko", mada nisam simpatizer, pokusava da zagrebe tu tabu temu o korupciji ali mislim da jos uvek nije toliko jak ili je to samo marketinski trik za onaj deo publike koji malo cita izmedju redova!

Situacija je jasna. Dok se ne izvrse korenite promene nista nam lepo nece doneti bilo koji zakon a ponajmanje ovaj o "Bezbednosti saobracaja"! Sam naziv je u suprotnosti sa sobom zbog svega ovog navedenog i izostavljenog.

p.s. Najmanja kazna u Moskvi je za preko deset puta manja nego nasa a standard im je slican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde je deo snimka gde se oni njemu nabijaju u dupe gurajući ga da vozi što brže? Ma 'ajte molim vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane svaka ti je ka Njegoseva slazem se sa tobom 100%, ja imam jedan za njih (policiju) pametan predlog ionako oni pisu zakone, pa bi ih savetovao da izmene ovaj novi zakon i napisu jos noviji u kojem ce da smanje dozvoljenu brzinu na AP sa 120 na 30, to bi onako po meni bilo sasvim dovoljno jer voziti na AP gde nema pesaka, traktora... sa preko 30km je ravno samoubistvu i to jako utice na bezbednost u saobracaju, a to nam ionako ide u prilog svi znamo da smo drzava koja za svima kasni u svemu takoreci idemo velikom brzinom za svima od punih 30km/h tamo gde su normalne drzave bile pre 10-20 godina mi smo tek sad...pa tako smatram ovu moju procenu sasim normalnom a gospoda koja pisu ovako smesne zakone i trose nase pare onako lepo na svoje uzivanje jer jedino uzivanje imaju presretaci oni uzivaju jurcaju njima niko ne moze nista a sve kao zbog bezbednosti jeste sio mi ga Djura.

Dakle 30 je sasvim dovoljno na AP u naseljenom mestu preko 20 bih sankcionisao sa 18 kaznenih poena i dozivotno gubljenje dozvole bez da mozes ponovo da polazes.

Na magistrali uopste nije potrebno voziti preko 30km/h, jer je to tesko ugrozavanje bezbednosti saobracaja....ja iskreno mislim da im je ovo cilj, samo sto ne smeju bas toliko da nas hebu ali da se samo oni pitaju verujte bilo bi tako.

E sad sto se tice ovih presretaca...heh kako sam se samo smejao dok sam gledao Alvirka, ajd sto mu pertle vire hebi ga takva je osoba, ali sto ovaj necu reci laze, mada sam vec rekao ne zaustavljaju moji ljudi sve samo one koji se bahato ponasaju u saobracaju, a on zaustavi bukvalno sve do jednog koji je napravio saobracajni prekrsaj, znaci laz je da ne zaustavljaju sve...zaustavljaju.

Ma necu vise na budale da trosim reci da je njima do bezbednosti onda bi radili kao hrvatyska policija tj. njihovi presretaci, ima snimak na YT nacicu kasnije i postaviti da vidite kako se to radi u normalnim zemljama a neki prekrsaju se i oproste ako je recimo prvi u poslednjih dve godine a malo je prekoracenje tj nije ucinjen tezi prekrsaj.

Naravno oni dozvoljavaju da idete auto cestom do 150-160 iako je tamo dozvoljeno 130 i sve preko 150 i treba biti sankcionisano.

Ja sam da postoje presretaci ali da stvarno vrse funkciju za koju su namenjeni da jure ludake koji voze na AP 250 a ne one koji "jure" 130km/h, da nasa stoka dozvoljava isto do 150-160 i onda da neko prekoraci onda je to stvarno za kaznu i takvog vozaca koji ne misli na druge ucesnike u saobracaju treba primerno kazniti i to je ok, a da ako malo prekoracis brzinu budes opomenut kao u HR i da ne p[ravis prekrsaje u nerednih dve godine e tad bi vec mogli da kazemo da im je do bezbednosti a ne do pukog punjenja buzdeta.

A sto se tice snimka nacicu i postavicu pa da vidite kako se to radi u normalnim zemljama medju kojima HR jeste bar sto se tice odnosa policije prema gradjanima ili vozacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma idi. Gledam sinoc vesti, aman ljudi, nista (i slovima NISTA) lepo i normalno da cujes, da ne off-ujemo i ne idemo u politiku.

I onda kad na sve to vidim ovakvo ponasanje i odnos prema svima nama :wallbash: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaoooj muka mi je "ne znamo ko su , kriminalci koji voze drogu " ma uzas :) jeste da i svercuju bubrege i silikonske sise :) a ovamo kao posle, jeste znamo mi ko je u kolima bio i sta je imao, pa ako je vozilo bilo pod prismotrom onda nek ne plasiraju pricu kao da su bas slusajno uboli ko corava koka zrno , sumnjivo lice ! a ovaj dupeuvlakac , no comment ! pa brate i ja bih bezala da me neko tako ganja ! magarci! pa jel oni stvarno misle da smo svi komplet slepi pa ne vidimo da i presretac ide istom nesmanjenom brzinom, alo, i ko sad ovde ugrozava saobracaj ? katastrofa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima da li ce "nacelnik" da popije neku kaznu,za debelo prekoracenje brzine!? :whistle:

Tamo na pocetku snimka vozi oko 117km/h na delu puta gde je dozvoljeno 80 km/h!! :rolleyes:

Plus su mogli i svi putnici u kolima da stave pojase,da oblace jbn. prsluke... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono...nije da su izvadili pare iz svog džepa... :D :D :D

Presretač valjda treba da bude brzo vozilo koje nije upadljivo, jer ako je upadljivo...to je isto kao i da ima rotaciju na krovu, a onda se gubi poenta presretača.

E, sad... Bentley Continental GT će ili da postane mnoooooogo češće vozilo na ulicama Srbije (možda bude neka subvencija Vlade :p ) pa samim tim ovaj presretač tako više neće biti upadljiv...ili se samo goveda i dalje bahate kupovinom takvih automobila. Nekako mi se čini da je pre ovo drugo... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...