Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Mijailović P.

RTV pretplata

Recommended Posts

Ovde mozete, nadam se , pisati o vasem i o tudjim misljenjima u vezi RTV pretplate ! Ja je ne placam a danas mi je stigla i opomena pred ... :whistle: Velike se polemike vode sirom neta a posto uvazavam Vase cenjeno misljenje i sugestije ja zapocinjem nesto slicno i ovde. Nadam se da nece narusiti renome naseg FLCS-a ?! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne plaćam. Dogurao sam do nekih 13-14k dugovanja, videćemo šta će dalje biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na osnovu cega mogu da naplate te pare kada zvanicno nepostoji nikakav ugovor izmedju RTS-a i obicnog smrtnika. Opet postoje price da je to sto RTS i EPS rade nezakonito posto je EPS bespravno da podatke tog obicnog smrtnika...ne znam sve je to previse razvuceno i smrdljivo kao sto je zakonsko sredstvo placanja "dinar" a ne "para", pa opet na sve strane su cene xxx.50, xxx.99, xxx.68....

Sto se mene tice neka mi ukinu RTS, ionako sve sto treba ima na netu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma najgore je to sto em placam kablovsku i plus RTS.pa za gledanje tv,a slabo i gledam tv a.placam preko 1000 dinara :thumbdown:,a jos najbolje da i pink ,prva i studio B isto uvedu pretplatu,pa bi bilo veselo,al ipak RTS je javni servis :crybaby::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gledam RTS, nemam antenu,

plaćam kablovsku koja mi u sklopu te cene isporučuje i RTS, pa onda pretplata dođe kao reket.

Nema mišta protiv ga mi kao neplatiši ukinu programe RTSa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne plaćam. :thumbdown: Plaćao sam godinama, a onda uvideo da ispadam magarac jer 9 od 10 ljudi koje poznajem ne plaćaju pretplatu. Naivčina. Sa računa (za struju) upišem u dinar onoliko koliko je dug za struju i zanemarim TV. Više ni ne gledam koliki je dug za TV. Mislim da je oko 10 - 15 hiljada. Dobio sam "opomenu", pa odna "poslednju opomenu" i onda još jednu "poslednju opomenu". I sve za šta me terete je već zastarelo, jer prema "Zakomu o obligacionim odnosima" ovakvi dugovi zastarevaju posle 12 meseci. :whistle: Jedino mi krivo što još ranije nisam prestao da plaćam. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene niko ne placa pretplatu, stiglo 15 opomena, niko vise ne obraca paznju na to. Ne mogu da uzmu da tuze 5 miliona ljudi sto ne placaju, i EPS nema prava da daje sve licne podatke ljudi. Radje cu da pocepam tih 500din i bacim nego da dam Tijanicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mogu naplatiti 12 zadnjih potrazivanja.Tako da ko duguje preko 6000 dinara svaki sledeci mesec mu je gratis.

Nema nista od tuzenja sada,idu izbori na prolece.A posle,pa zakoni se menjaju :rolleyes:

U sustini app(ako prodje prodje),mada ima slucajeva da su pojedinci gubili na sudu,bez obzira na stav vrhovnog suda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Da-li-je-TV-pretplata-obavezna.html

Da li je TV pretplata obavezna?

Radiotelevizija Srbije nema pravo da od građana naplaćuje TV pretplatu, jer je u startu prekršen Zakon o zaštiti ličnih podataka, kaže za 021 predsednik Udruženja potrošača Goran Papović. Prema njegovim rečima, "Elektrovojvodina" je javnom servisu poslala imena svojih korisnika bez prethodnog odobrenja i potpisanog ugovora sa tim licima.

"Neko je napravio prekršaj – i to telo koje je dalo vaše podatke RTS-u. Ko je dao pravo Elektrodistribuciji da daje moju adresu, moj matični broj i druge podatke trećem licu?", navodi on.

Niko nije potpisao ugovor o plaćanju

Papović navodi da on kao predsednik jedne nevladine organizacije nema pravo da pozove na bojkot plaćanja pretplate, ali kao zaštitnik potošača želi da ukaže na pravne probleme u sprovođenju Zakona o radiodifuziji. Prema njegovim rečima, osim pojedinačnih ugovora sa svakim domaćinstvom, država je morala da reguliše i odnos plaćanja pretplate i usluge kablovskih operatera koji emituju signal javnog servisa.

"RTS nikad sa mnom nije potpisao ugovor niti sam ja ili bilo koji drugi građanin ikad zvanično prijavio televizor. Plaćanje je u ovom obliku, sa pravne strane, dobrovoljna stvar pojedinca i njegova lična odluka da li želi da plati. Ja ne mogu kao predsednik udruženja da kažem građanima "nemojte plaćati", jer to jeste zakonska obaveza, ali sam zakon je manjkav. Najbolji primer konfuzije je neregulisan odnos javnog servisa i kablovskih operatera, gde ljudi moraju da plaćaju oba računa, iako je RTS u kablovskoj ponudi", kaže Papović.

Tužbe predstavljaju samo zastrašivanje

Predsednik Udruženja potrošača Vojvodine navodi da tužbe koje svakodnevno stižu na adrese ljudi koji bojkotuju plaćanje pretplate ne predstavljaju ništa drugo do zaplašivanje građana, kako bi na kraju sami odlučili da plate pretplatu. Prema njegovim rečima, u Radioteleviziji Srbije znaju da je sam zakon problematičan sa pravnog aspekta i javni servis koristi strah kako bi naplatio svoju uslugu.

"Te tužbe su APP - "ako prođe, prođe". I sam javni servis zna da je u problemu i da ne može da dokaže da je plaćanje obavezno. To insistiranje sa prijavama je klasičan psihološki teror za ljude u konfuznoj situaciji", kaže Papović.

Iz "Elektrovojvodine" nam je stigao zvanični odgovor da ovo preduzeće samo izvršava svoju zakonsku obavezu ustanovljenu u korist javnog servisa i da su njihove obaveze regulisane aktuelnim Zakonom o radiodifuziji. Prema tom zakonu, naplata mesečne pretplate vrši se preko javnog preduzeća koje proizvodi i distribuira električnu energiju i preuzimanje ovog posla je zakonska obaveza "Elektrovojvodine", stoji u saopštenju. (Miodrag Sovilj)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne placam, niti mi pada napamet, jer placam kablovsku koja RTS-u placa za emitovanje njihovog programa,a i ne znam kada sam poslednji put gledao RTS....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne placam jer i ne gledam TV a pogotovu RTS, sto se mene tice mogu da ga skrembluju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja plaćam jer sam glup.

Realno nemam ništa protiv plaćanja TV pretplate da zauzvrat dobijam nešto. Verovatno kad se podmire svi neradnici tamo ostane vrlo malo love za kvalitetne prenose i one koji nešto rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javni servis je i gradski prevoz pa ga ne placamo ako se ne vozimo ! :D

potpisujem ovo...i ne placam ni dinara <_<

Edited by VladaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja im dugujem oko 12000 dinara. Sada cekam da mi padne nebo na glavu. Nerviraju me sa tim grebanjem na sve strane, koja na kraju uopste ne ispadnu sitna grebanja, a uz to mi je i Tijanic, koji je to i progurao, stvarno negativna faca.

Plasim se da ce se (opet) zavrsiti lose po mene.

Tako sam se zeznuo sa Parking Servisom:

-U SAT Plus-u je bio tekst da su kazne za isteklo parkiranje protivustavne i da ih ne treba placati. Sto je najgore, imao sam 4 idiotske kazne, gde sam prekoracio dozvoljeno vreme u crvenoj zoni za 20 minuta, ili platio crvenu a parkirao u zutoj, i naravno, nisam ih platio. Pre mesec dana mi je stiglo resenje o prinudnoj naplati u iznosu od 38 000 dinara, zamalo da se onesvestim.

Sada bi trebalo da tuzim ili SAT Plus, ili drzavu ustavnom sudu, i nebi mi trebalo za to ni 800 evra za takse i advokate.

Ajde da pokusamo da se udruzimo, pa i ako nekoga tuze, da svi skupimo pare za advokata i da ih grupno tuzimo!!

Ja ne gledam RTS jos od devedesetih, i jednostavno imam psihicki otpor prema njima, kako mogu da mi naplacuju uslugu koju ne koristim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nesto raspolozen za pisanije a imalo bi se sta ...

Najveci razlog moga revolta je nedostatak kvalitetnih prenosa auto-trka. Nisam toliko naivan da ne vidim da su vel'ke pare u opticaju a sa druge strane nema delica pomenutog dok o nekom kvalitetu necu ni da govorim.Ako vaze demokratski principi onda mi niko ne moze uskratiti pravo na izbor! Bla...bla...bla... :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam opomenu. Na opomeni piše POSLEDNJA OPOMENA pred utuženje. Nisam je potpuno ni pročitao već je bila u kanti.

Paltio sam samo jednu mesečnu pretplatu (prvu) dok još nisam znao kako će se obračunavati račun za el. struju kad ga umanjim za pretplatu.

Razloge za neplaćanje sam već naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...