Jump to content
FAS Goran
djakon

Punto mk.2a - vađenje čipa iz ključa / otvaranje ključa

Recommended Posts

Drugar.mi je danas pokazao od njegovog mk2b  2008mo godiste i isti je kao moj....nije mi jasno? Nema veze.. 

Probacu da isprebacujem nekako...ako ne narucujem opet. Hvala @zoran rakita sto mi rece odmah..inace bih se mucio...

Na slici je taj od drugara kljuc:

image-0-02-01-4298786c067a09fc8af45bac89e20506e3d8975c0dde710daef9ef454d37d98a-V.jpg

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako vise da ti objasnim na tom starom macu imas kljuc koji je narezan kao testera na obe strane a na novom macu se narezuje sa strana kao krivudavi kanal i to ne moze kod tebe u bravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve sam ja skontao..nema sta da mi objasnjavas...ja sam samo na tvoju opasku da je ovaj iz kine pogresan sto sam uzeo za mk2b rekao da ortak ima za mk2b isti kljuc kao ja na mk2a :) sad razumes? 

Vidim ja da ne moze ovaj sto sam dobio da narezem da pasuje na moju bravu...zeznuo sam se pa cu poruciti opet.. Boze moj..covek se uci dok je ziv ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se dosta igrao sa tim kljucevima

ono sto sam primjetio da vam nije jasno

za punto 2 postoje DVIJE vrste kljuceva

na mk2a su isli kljucevi SAMO sa zupcima

a na mk2b su isli kljjcevi sa ZUPCIMA I KANALOM

dakle 2b ima obe vrste kljuca

ja sam sebi pred 2 dana na svom 2a zamjenio sve bravice i kljuc, stavio sam taj sa kanalom

 

druga BITNA stvar

kad narezujete NOVI KLJUC SA ZUPCIMA, obavezno nosite kao uzorak REZERVNI kljuc

neka po njemu nareze, akk ga imate naravno

jer ovaj sa zupcima se trosi i izlize se nakon nekog vremena pa onda nece da radi dobro

to je i bio razlog zasto sam mjenjao bravice kod sebe

 

ovi plavi kljucevi su u komadu i ne vadi se mac iz njih, oni se NE RASTAVLJAJU

rastavljaju se jedino skakavci i slicni kljucevi

 

sto se cipa tice...

treba stari kljuc raspiliti okolo i izvaditi cip, prebaciti u novi

nije neka nauka, to moze svako

ispod plave (vanjske) plastike nalazi se CRNA TVRDA plastika

a cip stoji lijevo ili desno naprijed prema macu, u tom kutu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije kasno...

Kad sam kupovao Mareu dobio sam klasičan ključ (onaj standardan kao za svaku bravo/brava/marea) i imao je još privezak za alarm i centralnu bravu.

Na Bubanj potoku sam kupio modul sa skakavcem za daljinsko zaključavanje i stavio na auto.

Na auto pijaci mi je čovek (stoji mislim naspram 7-8 reda kraj onih pljeskavica kod kanala) narezao mač, očitao kod i sve spakovao u ključ sa skakavcem. Pritom mi je dao vizitku na kojoj je ispisao kod kako bih mogao uvek napraviti kod ključ. On je svake subote tamo, ispostavilo se da obojica živimo u Resniku. 

Ključ i kod i dan danas rade, a pre 5 godina je koštalo nekih 5000 dinara mislim, ili malo jeftinije. 

Ako treba imam negde i njegov tel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz.

Molim vas sa informaciju, kljuc od punta sa jednim dugmetom, vidim imaju korektne slike kod zamene oklopa kljuca..gde moram i ja to da uradi.Tek sam uzeo auto gde u kljucu nema baterije i pohabano je dugme i sad hocu da to pakujem ali me interesuje onaj limic sa bocne strane baterije koji sam video na slikama kod mene ga nema u oklopu..pa me interesuje koja je uloga tog limica i da li mogu bez njega nesto improvizovati da osposobim kljuc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paa..vidim imaju oklopi da se uzmu..ali mislim da u oklopu ne dolazi i limic..

Gde da uzme onda taj kljuc sa tim limicem?

Taj limic sam video na slikama da ima i pitam se koja mu je funkcija..kao da samo sluzi da bateriju ucvrsti,bar tako po slikama mi deluje..ako samo ucvrscuje onda moze nesto da se improvizuje..

Bilo bi dobro kad bi neko ko vec ima taj kljuc da pogleda i kaze mi..samo da on ipak nesto oko struje ne radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikalenko Upravo ovo sto je napisao zoran u postu iznad. Probaj na nekom otpadu da nadjes taj limcic od kljuca jer bez njega ne verujem da daljinskom zaključavanju mozes vratiti funkciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najgore je sto ne znam kako on izgleda i sta tacno odradjuje..nesto bi nabudzio. Nadao sam se da samo bateriju ucvrscuje..a ne znam na sta prenosi struju i kako kad ima kontakt na stampanoj ploci..:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mikalenko said:

Ma najgore je sto ne znam kako on izgleda i sta tacno odradjuje..nesto bi nabudzio. Nadao sam se da samo bateriju ucvrscuje..a ne znam na sta prenosi struju i kako kad ima kontakt na stampanoj ploci

20160909_211416.jpgevo kako izgleda...pa ako znaci nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..vidim..

Briblizio sam sliku..i mislim da stampana ploca naleze na bateriju gde ima jedan kontakt a drugi ima preko limica,u cosku na sredini limica ima mala izbocina i verovatno je to kontakt sa plocom..plus recimo, posto limic sa strana prenosi struju a minus ona ravna povrsina gde naleze ploca ii to je too:(

Ako neeko ima neku ideju za nabudzivanje dobrodosla je..

Izvinite,auto sam tek uzeo pa na poznajem sve to..

Hvala svima,pomogliste mi ipak:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh kljuc na otpadu..sve je ok..ima sad i delice koji mi fale, samo da li je neizvodljivo da svoj mac iskoristim? Moze li se prebaciti na drugo kuciste..kako li se mac vadi,kao da je betoniran?

Nije valda da sad moram ponovo uzeti i novi mac sa oklopom..kako se to uzima,sve zajedno?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko aliexpressa ili kod nas na KP se prodaju nenarezani kljucevi sa macem, kućištem i tasterom. Posle samo prepakujes iz tvog cip, bateriju i onu plocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daa, cini mi se da je bas cvrsto upakovano,mac..

Nisam hteo da cackam dok mi neko ovde ne da savet..iskustvo..

Nista, u petak mi stize taj oklop sa macem..prepakovacu delove iz mog i ovog drugog sa otpada sta mi fali i valda ce biti ok..

Samo kad sam uze vec auto kljuc je bio van funkcije radi tastera, bez baterije..e sad kad ga sredim i struju ubacim:)da li ce raditi, da li se mora sta uparivati, u servis ici ili ce odmah moci da radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakvog uparivanja i slicno. Sam prebaci kapsulu, i plocu iz jednog kljuca u drugi nek ti kljucar nareze nov mac po tom starom i vozi dalje. :D Stari kljuc ostavi negde za svaki slucaj, mozda ti nekad zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo I ja da se javim,kupio nov oklop,750 dinara,otvorio kljuc,izvadio sve,malo je bila frka da ne slomim onu kapsulu tj cip posto nije htela da izadje,sva je bila u nekom lepku,pa sam stavio aceton,on odradio posao,sve napakovao u novi oklop,daljinsko otkljucavanje radi,mac nisam dirao,sutra idem da narezem ovaj novi I to je to..evo I nekih slicicaIMG_20170211_202000.jpgIMG_20170211_235342.jpgIMG_20170211_235507.jpgIMG_20170212_005732.jpgIMG_20170212_005755.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam da uzmem neki alarm sa aliexpresa, dolazi sa 2 daljinca skakavca ali treba da im se pri narucivanju kaze koji je broj maca... jel to ova dvojka na mom kljucu?
Ovaj sa dugmetom mi je isti kao na slici koju je cuore_sportivo stavio a rezervni kao kod Goxy_93.

Evo njihove slike. Ako nekog zanima ovo je alarm koji gledam.

HTB1MghfXs_vK1RkSmRyq6xwupXa7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari molim za pomoc: juce sam kupio caletu fiat pandu 4x4 2004. god. koja ima samo jedan kljuc. Problem je nastao kada je  pokusao da zameni bateriju na "skakavcu" i prilikom otvaranja izleteo je cip tj onaj deo gde je programiran kod, te bez njega ne mogu da upalim auto. Trazili smo ga satima ali bezuspesno. Uz auto sam dobio i karticu na kojoj pise kod. Da li moze da se kupi novo kuciste sa cipom i da se programira sa tom karticom ili je proces malo slozeniji? Molim vas ako neko zna kako da resim ovaj problem ili da me uputi na nekog. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...