Jump to content
FAS Goran
Mik

Kompilacija sudara...

Recommended Posts

Kako čuvena ruska izreka "Votka te popije a Lada te vozi" izgleda u stvarnosti možete videti na video prilogu u nastavku.

Koliko je saobraćajnih nesreća prikazanih u ovom zaista neverovatnom video zapisu moglo da nastane kao rezultat vožnje u pripitom stanju, procenite sami. Kompilacija saobraćajnih nesreća sastavljena je od snimaka sa bezbednosnih kamera postavljenih na ulicama Moskve.



Ja bih dodao uzas i katastrofa :no !

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Na 02:08 je zašto ne kretati odmah na žuto...

- 02:44 ista raskrsnica, samo noću...ljudi opet kreću na žuto i opet udes...možda tu i nije dovoljno prostora ostavljeno između otvaranja jednog i zatvaranja drugog semafora...tj. ovi koji udaraju možda misle...crveno se ionao upalilo pre sekund.

Ne opravdavam...već samo...uvek se ostavlja neko vreme između prekida jednog i puštanja drugog smera...a, ne bukvalno kada pali žuto ka crvenom na jednom, da pali žuto ka zelenom na drugom...

- 04:29...opet kretanje odmah na žuto (jedna druga raskrsnica) i opet udes.

Ako neko od nas nekada bude vozio u Moskvi...naučili smo da se tamo odmah na žuto nikako ne kreće... :thumbup:

I, naučili smo da ima pešaka koji misle da je ok pretrčavati jedno 8 traka.

Generalno, gadni su im ovi prikazani bulevari...mnogo traka, brzo se vozi i nema sitnih čukanja, već poštena lupanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepažnja, umor, "trezno" stanje, NEISKUSTVO i NEPOZNAVANJE saobraćajnih propisa.......ajde, ako ste vi vinovnik udesa, pa kao kriv si.....ali kad neko drugi izazove udes, a vi u tom udesu izvučete deblji kraj.... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Zbog takvih je meni auto sad kod majstora, umesto da je kod mene.... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

3:24 je meni najjace kad ga ovaj zavrti a on se lagano vrati i cukne ga...xaxaxaxa. Istina, nije smesno ali ako se nesto moze nazvati smesnim u ovom klipu onda je to...

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuu, rodjace ala se ovi marisu. I to nisu kojekakva cukanja, to bre prave katastrofe i totalne stete. Moskovski bulevari su inace poznati po tragedijama, narocito za pesake. Kaze ortak da na onom prstenu oko Moskve, koji je i ogradjen, vozaci i ne odgovaraju ako pokupe pesaka. U potonji navod nisam bas siguran, ali nista me ne bi cudilo, ipak su to Rusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi moj zastavnik u vojsci rekao, kako to prolaziš kroz raskrsnicu a nisi dobro pogledao, kakve veze ima što je tebi zeleno ili pravo prvenstva prolaza :thumbsup:

Imas sve predispozicije da budes sudija kod nas,nasi sudovi su puni takvih "strucnjaka" :rofl: :rofl:

Po tebi su krivi ovi sto su prosli na zeleno a pijana budala kad prodje sa 90 na crveno je nevin :w00t:

Znas kad zatja vidi vojnika kad vozi kamon i menja brzine pa ga pita "sta to radis?" vojnik kaze "menjam brzine" a zatja mu kaze "sto nisi promenio pre nego sto si posao?" :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delim mišljenje sa gosn.drugom Oktopodovim zastavnikom. Vožnja nije lutrija; jedan dobio-drugi izgubio, nego kako je to rečeno rečnikom naših Policajaca, a i njihovih još pametnijih savetodavaca saobraćajnih inženjera - UČEŠĆE U SAOBRAĆAJU". U tom učešću postoji skupina ljudi, a najmanje dvojica. Jedan kriv - drugi nevin. Mada ukoliko se dobro porazmislimo, onaj "nevin", sem ukoliko nije parkiran, ili stajao na semaforu...nije baš toliko nevin. Neprilagodjena brzina, naglo zaustavljanje...može biti uzročnik da srećno zaustavljeni dobije dobar udarac otpozadi, kao i onaj koji nije raščitio sa levom i desnom rukom iz sve snage proleti raskrsnicu sa leve strane i dobije udarac u desna vrata... Sve to može da se predupredi...samo treba očekivati i predvidjati. Ukoliko smo na to spremni - udesa nema, bar dok smo mi u kolima, ili nas ne opauči neki nesrećnik od pozadi dok stojimo. Hoću da kažem: za sudar su neophodna dvojica. Niko nije skroz nevin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi moj zastavnik u vojsci rekao, kako to prolaziš kroz raskrsnicu a nisi dobro pogledao, kakve veze ima što je tebi zeleno ili pravo prvenstva prolaza :thumbsup:

Imas sve predispozicije da budes sudija kod nas,nasi sudovi su puni takvih "strucnjaka" :rofl: :rofl:

Po tebi su krivi ovi sto su prosli na zeleno a pijana budala kad prodje sa 90 na crveno je nevin :w00t:

Ne ne ne, ja sam samo rekao šta mi je čovek rekao, tada sam bio početnik i ovaj savet koliko god bio zdravorazumski mi tada nije pao na pamet sam od sebe...

Nije bitno ko je kriv, bitno je da si predostrožnošću izbegao skroz situaciju pitanja ko je kriv jer ničeg nije ni bilo :D I ko je koliko nastradao...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuu, rodjace ala se ovi marisu. I to nisu kojekakva cukanja, to bre prave katastrofe i totalne stete. Moskovski bulevari su inace poznati po tragedijama, narocito za pesake. Kaze ortak da na onom prstenu oko Moskve, koji je i ogradjen, vozaci i ne odgovaraju ako pokupe pesaka. U potonji navod nisam bas siguran, ali nista me ne bi cudilo, ipak su to Rusi.

sta ti je tu cudno? pa i kod mas kad pokupis pesaka na autoputu nisi kriv.

drugar je pre desetak godina pokupio pesaka kod zmaja na autoputu, ubio ga na mestu, nje dobio nikakvu kaznu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dzabe ona izreka :whistle:

pijan ko Rus :vava:

jer za ovakve tipove udesa i pretrcavanje ulica sa 8 traka jedino objasnjenje je

vodka.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da kažem: za sudar su neophodna dvojica. Niko nije skroz nevin.

Jesu neophodna dvojica, ali kako ti mozes da predvidis situaciju da ce neko da zaspe ispred i predje u tvoju traku i lupi te bukvalno da ne znas sta se desilo. Imao sam takvu situaciju(hvala Bogu bez kontakta) kada je lik presao u moju traku i isao pravo na mene. Srecom nije bila velika brzina ni moja ni njegova pa sam stigao da reagujem tj. da skrenem na livadu pored puta. Lik se cimnuo tek kada je prosao pored mene. Verovatno ga je sirena probudila... Kako sam mogao da predvidim da ce moj drugar pokusati da me pretekne na mestu gde ima mesta taman za jedan auto, pa kad me je sastavio po boku zamalo i jedan i drugi da zavrsimo zakucani u zid. Mi svojim nekim dobrim ponasanjem mozemo da smanjimo rizik na neki minimum ali ga nikad ne mozemo eliminisati. Saobracaj je jedna lutrija od koje se nikad ne zna sta da se ocekuje.

Na nasim putevima samo da na rupe mislis pa je previse! I kada stignes da mislis i na druge budale onda vazis za dobrog vozaca. Zato ja tvrdim da ko kod nas dugo vozi taj sigurno vozi dobro! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuu, rodjace ala se ovi marisu. I to nisu kojekakva cukanja, to bre prave katastrofe i totalne stete. Moskovski bulevari su inace poznati po tragedijama, narocito za pesake. Kaze ortak da na onom prstenu oko Moskve, koji je i ogradjen, vozaci i ne odgovaraju ako pokupe pesaka. U potonji navod nisam bas siguran, ali nista me ne bi cudilo, ipak su to Rusi.

sta ti je tu cudno? pa i kod mas kad pokupis pesaka na autoputu nisi kriv.

drugar je pre desetak godina pokupio pesaka kod zmaja na autoputu, ubio ga na mestu, nje dobio nikakvu kaznu.

Nisam to znao, ja sam mislio da kod nas odgovaras za sve. Pa, jbt, kod nas ako ti upadne lik u sred noci u "rodjenu" kucu, sa pistoljem u ruci i ti ga savladas i presudis mu, ima da odgovaras. Cudi me da nas, kazni svakoga za sve, zakon ne kaznjava ubistvo na auto putu. (to bi u stvari nekako bilo ubistvo samoubice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam klip sa pocetka teme...Kao da nema pravila,odnosno ima,jedno pravilo,pravilo ludjeg..

U Moskvi,stojis na raskrsnici,sacekas zeleno,izbrojis do 10,i onda uz Oce nas polako das gas :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...