Jump to content
FAS Goran
Mik

Kompilacija sudara...

Recommended Posts

Kupio nov automobil u autosalonu, pa sleteo s njim sa prvog sprata

 

salon sprat.jpg

 

Kupovina novog automobila je za mnoge uzbudljiv trenutak, ali za jednog Indijca to baš nije bio slučaj. Snimak sigurnosne kamere Tatinog autosalona u Hajderabadu u Indiji prikazuje kako je kupovina novog automobila u trenutku pošla po zlu. U početku video zapisa možemo videti da novi vlasnik sedi za volanom automobila, dok prodavac stoji pored vozačevih vrata i objašnjava neke od ključnih karakteristika vozila. Čini se da vozač ubacuje hatchback u ''Drive'' način vožnje i pritiska gas.

 

Kako se otvaraju staklena vrata koja vode do hidraulične rampe, čini se da je plan bio da se novo vozilo spusti s sprata autosalona na tlo. Međutim, vozačeve akcije vode do velikog ubrzanja automobila, prelaska preko rampe i konačno, pada na prizemlje autosalona. Reč je o Tata Tiagu, ali nismo pronašli fotografije koje prikazuju nastalu štetu na malom hatchbacku. Lokalni mediji prenose da su vozač i jedna druga osoba povređeni tokom incidenta i hitno prevezeni u obližnju bolnicu. Čini se nekako neverovatno da je vozač namerno izazvao incident. Možda je verovatnije reč o prevelikom uzbuđenju zbog kojeg je vlasnik previše stisnuo papučicu gasa. Bilo kako bilo, nadamo se da će se svi brzo oporaviti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muškarac završio iza rešetaka zbog vožnje automobilom po železničkoj pruzi

 

pruga.jpg

 

Izvesni Aaron O'Halloran je vozio po šinama skoro kilometar i izazvao kašnjenja na železničkoj liniji od osam sati da bi na kraju završio sa kaznom zatvora u trajanju od 15 meseci. Ludosti Aarona O'Hallorana na deonici pruge između stanica Dadeston i Aston u Birmingemu (Engleska) od 9. maja, koje su uhvaćene snimcima kamera, nanele su štetu veću od 25.000 evra, saopštila je britanska saobraćajna policija (BTP).

 

Porota je 32-godišnjaka iz Hendsvorta u Birmingemu proglasila krivim za ugrožavanje ljudi na železnici, opasnu vožnju, vožnju dok je isključen iz saobraćaja te za korišćenje vozila bez osiguranja. Osuđen je na zatvorsku kaznu u trajanju od 15 meseci i isključen je na dve godine iz saobraćaja. Policajac je na sudu rekao da je automobil zatečen napušten i parkiran preko koloseka. Iako je O'Halloran pobegao s mesta događaja, ostao mu je mobilni u automobilu koji je pronašla policija tako da njegove tvrdnje na sudu da to nije bio on nisu uvažene.

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad šleper uleti među automobile i pokuša da pobegne

 

218120-sleper.jpg

 

Verovatno ste ponekad pomislili, čekajući na svetlo na semaforu, šta bi bilo da vas neki kamion ''sustigne'' otpozadi. E, upravo se to desilo ljudima u Meksiko Sitiju i nije bilo nimalo prijatno.

Kako je izvestio Lopez-Doriga Digital, incident je dokumentovan iz nekoliko uglova, a pred nama je mala kompilacija. Kao što možemo videti, Volvo šleper je uleteo među automobila i počeo da ih izgurava s puta. Ružičasti taksi je sila kamiona zarotirala, dok je vozač pokušavao da se izvuče iz neočekivane situacije.

Navodno je šleper imao sudar sa drugim taksi vozačem blizu ulaska u grad. On i njegov kompanjon su napali taksistu, a zatim su pokušali da pobegnu s lica mesta. Međutim, šleper se našao u saobraćajnoj gužvi na semaforu, što je naravno ugrozilo ''plan bekstva''. Ipak, kamiondžija je bio uporan, pa je čak udario i narandžasto vozilo, koje je zatim udarilo u drvo, što se može videti iz drugog ugla. Prolaznici su ispratili situaciju pokušavši da zaustave ''ekipu'' iz kamiona. Pokušaj je najpre bio uzaludan, ali je policija sustigla odbegli kamion i uhapsila vozača i suvozača:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U divljanju putem motociklista pokušao da pretiče, pa sleteo s puta

 

218130-motociklista.jpg

 

U nastavku možete videti snimak jurnjave motociklista koji voze krajnje neoprezno, ugrožavajući svoju, ali i bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju. A naplata dolazi na otprilike 3:46 minutu videa, kad jedan od motociklista pokušava da po desnoj strani zaobiđe klasični Mini. Ne uspeva, sleće s puta i biva katapultiran preko ograde prema litici. Dobra vest je da se nije sunovratio u provaliju. 

Vozač po imenu Max Wrist je u levoj krivini pokušao da pretekne Minija, dok je Mini instinktivno reagovao na dolazak drugog motocikla i pomerio se u desnu stranu. Wrist se u prevelikoj brzini našao u slepoj ulici, pa je nesreća bila neizbežna. Dobra vest je da je preživeo, a jedine posledice su nekoliko preloma i naravno uništen motor:

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušaj ulične trke od strane vozača Camara nije se dobro završio

 

Twitter nalog pod imenom Hold My Beer, podelio je kratak ali interesantan video pre nekoliko dana. Možemo da vidimo vozača Camara kako prilazi tik uz Teslu, trudeći se da motiviše vozača elektromobila da se trka, uprkos tome što se nalazi na javnom putu. Naravno da se radi o lošoj ideji, što je video klip i dokazao. Na kraju, vozač Camara je naučio lekciju, mada bismo bili iznenađeni da mu je ovo ''prvi put''. Još više bismo bili iznenađeni da to nikada ne ponovi u životu. Jednostavno, neki ljudi se nikada ne nauče dok đavo ne dođe po svoje.

 

Mada je video kratak i nije lako razumeti sve što je rečeno, čini se da je vozač Camara provocirao vozača Tesle. Zvuči kao da je vozač elektromobila objašnjavao ''trkaču'' da je njegov automobil - Tesla i da nije zainteresovan za trkanje. Po članovima foruma Teslarati, vlasnik Tesle je zamolio vozača Camara da ga ostavi na miru. Međutim, budući da se radi o čoveku koji ne prihvata ''ne'' kao odgovor, nagazio je papučicu gasa i za samo par trenutaka izgubio kontrolu nad vozilom prešavši preko svih voznih traka, ujedno se okrenuvši i oštetivši automobil. Na svu sreću, niko nedužan nije prošao loše zbog ovog ''uličnog trkača''. Inače, sva Teslina vozila imaju ugrađene kamere i Sentry Mode bezbednosni sistem, što bi trebalo da bude prisutno u većini automobil, mada je ovaj video snimljen mobilnim telefonom:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji primer da mobilni i saobraćaj nisu kompatibilni

 

218402-mobilni.jpg

 

Nema previše informacija o tome gde je nastao ovaj snimak. Rekli bismo da je to najverovatnije Holandija, ali zanimljivije je ono što se dešava na njemu. Mladić na biciklu je nešto gledao na pametnom telefonu i završio je u zadnjem kraju kombija. Na sreću, osim povređenog ponosa, posledica nema, ali saobraćaj pamti hiljade slučajeva koji su završili mnogo gore:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako izgleda auto koji se otkotrljao 120 metara niz planinu?

 

ford bronco k02.jpg

 

Kad vozite na off-road uvek je važno biti svestan okoline, odnosno pre tog iskustva dobro se preispitati i zaključiti da li imate prave sposobnosti za to? Pravi primer toga je ova vozačica Ford Bronco Sporta, čiji automobil se strmoglavio sa planinskog puta na legendarnom prevoju Crni medved u Koloradu (jedna od najpoznatijih off-road staza na svetu).

Vozačica, 23-godišnja žena koja usput nije iz Kolorada, vozila se uz prevoj, ali su ona i njen suputnik odlučili da se okrenu. Suputnik je izašao iz automobila, a zatim je vozačica krenula unazad i nakon toga auto je izleteo s puta niz strminu. Žena, njen pas i motor SUV-a su poispadali iz vozila dok se prevrtalo više od 120 metara niz planinu, pre nego što se konačno zaustavilo.

 

ford bronco k01.jpg

 

I žena i njen pas su zadobili ozbiljne povrede, ali na sreću nisu životno ugroženi. Na bazi preliminarne istrage nesreće, čini se da vozačica nije bio vezana pojasom, iako ništa nije zvanično potvrđeno. Bez obzira na to, Fordov SUV Bronco Sport se pokazao prilično čvrstim - ako uzmete u obzir da se okretao i okretao i okretao... niz planinu. U akcionim filmovima te radnje se uvek završe snažnom eksplozijom na kraju puta, ali stvarnost je, na sreću, druga priča.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audijem se zabila u Lamborghini, pa izgubila živce

 

218879-lamborghini crash.jpg

 

Snimak nadzorne kamere jasno pokazuje ko je kriv u saobraćajnoj nesreći, i taj snimak se vidi pri kraju.

 

Verovali ili ne, vozačica novog Audija nije primetila Lamborghini ispred sebe te se zabila u njegov zadnji kraj. Ironično, Lamborghini Aventador nosi registarsku oznaku Beep, aludirajući na posao kojim se bavi vlasnik. To je Matt Heller, vlasnik firme HornBlasters, koja se bavi proizvodnjom snažnih sirena i reklamira se kao rešenje za ''sve male automobile čiji vozači žele da se čuje i njihov glas''. I sve bi bilo u redu da jedan od učesnika u nesreći nije doživeo šok i, najblaže rečeno reagovao burno. U ovom slučaju je to vozačica Audija, koja je odmah napala Hellera. Na kraju je ipak dobro da nema povređenih, a osiguranje će verovatno pokriti vidljivu štetu na Lamborghiniju.

 

Sve u svemu, dovoljno da još jednom naglasimo koliko je važno da vozač u saobraćaju bude fokusiran isključivo na vožnju. Ako se i dogodi kakva manja nesreća, pokušajte da reagujete smireno. Prvo pomognite unesrećenima, a tek onda sve ostalo dolazi na red.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW-om umalo pregazio pešaka na zebri, kazna je stigla brzo

 

bmw pesak.jpg

 

Trenutak nepažnje je dovoljan da se dogodi zlo, a u ovom slučaju je zaista nedostajalo malo da nastrada pešak. Nezgoda se dogodila u Krakovu, kada vozač BMW-a Serije 5 prilazi pešačkom prelazu i ne koči sve dok na njega ne stupi pešak, odnosno tek nakon što je ušao do pola dužine prelaza. Pešak je uspeo da izbegne udarac automobila, ali je ipak pao povlačeći se unazad. Vozač BMW-a nastavlja da vozi kao da se ništa nije dogodilo. I sve bi ostalo na onome da neki mogu da prođu nekažnjeno da iz suprotnog smera na istom pešačkom prelazu nije stajalo policijsko vozilo. Nakon što su videli šta se dogodilo, propustili su pešaka i proverili da li je sve u redu s njim, zatim upalili signalna svetla i krenuli za BMW-om. Ne sumnjamo da je vozač BMW-a dobio kaznu...

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dramatičan snimak napada na vozača Tesle

 

218994-tesla napad.jpg

 

Još jedan video pokazuje opravdanost ugradnje nadzornih kamera u vozilo. Tesla ih fabrički ima ugrađene, a prate i celokupnu okolinu, što policiji u ovakvim napadima olakšava posao. Snimak koji dolazi sa Novog Zelanda pokazuje neobjašnjiv napad vozača Mitsubishija.

 

On je svojim Galantom u nekoliko navrata pokušao da zaustavi Geoffa Gardinera u Tesli Model X, ali ovaj se svaki put izvukao. U besu vozač Mitsubishijeve limuzine se odlučio i na pravi fizički napad, pa bokom udara u vozilo. Zatim mu se isprečio i došloje do sudara. Tu njegov divljački pohod ne staje. Izlazi iz auta i besno rukama udara po staklu Teslinog SUV-a. Ubrzo dolazi i policija i njima Mitsubishijev vozač sugeriše da je vozač Tesle kriv. Međutim, nakon što su dobili na uvid snimak iz Tesle, prestupnik je lišen slobode, a teretiće se, između ostalog, za štetu na Tesli procenjenu na oko 40.000 evra.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noćna mora svakog vozača, u vožnji mu pao ogroman kamen na haubu

 

kamen.jpg

 

Jeste li ikada prolazili planinskim putem razmišljajući šta bi se dogodilo da se u trenutku vašeg prolaska dogodi odron? Jedan par u Grčkoj je to doživeo, kada je za vreme njihove vožnje pokraj planine velika stena pala na haubu njihovog Volkswagen Pola. Noćna mora svakog vozača se dogodila u nedelju ujutro, 17. oktobra, na putu koji je od Atine udaljen oko 2 sata. Volkswagen Polo se kretao normalnom brzinom kada mu se u trenutku u haubu zabila ogromna stena. U istom trenutku su putem prolazila još dva automobila, čiji vozači su takođe izbegavali komade kamenja.

 

U priloženom videozapisu možete videti posledice incidenta, a stena je toliko silovita udarila u mali Polo da je stvorila rupu na haubi, što je izazvalo velika oštećenja motora. Srećom, vozač je uspeo da sigurno zaustavi automobil, a bez obzira na šok par je prošao bez povreda. U razgovoru sa lokalnim medijima vozač je priznao da bi, u slučaju da je stena pala nekoliko cm unazad, ''verovatno bili mrtvi''. Grčku je prošlu nedelju pogodilo loše vreme sa obiljem padavina, koje su verovatno zaslužne za ovaj odron. Treba napomenuti da je put na ovoj deonici zaštićen metalnom ogradom, ali čini se da konstrukcija jednostavno nije bila dovoljno čvrsta da spreči putanju ove ogromne stene:

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pomislio sam i na to, al ajd opet, morao je sam da smota…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao priliku slicno da prodjem, pocne da me juri neki Matiz i ja mu pobegnem, prodjem krivinu i stanem da propustim vozilo iz suprotnog pravca jer hocu da skrenem u rasksnici i skontam Matiza da izlazi iz krivine prebrzo i dam gas i isecem ovog iz suprotnog pravca u tom trenutku krene ovaj sa Matizom da koci i kad sam izasao iz raskrsnice samo vidim pozadi Matiz sa full blokiranim kocnicama i dimcinom od guma prolazi kroz raskrsnicu. Takodje sam bio u prilici i da izbegnem motor da me pokupi od pozadi jer lik nije mogao da se zaustavi istom brzinom kao ja, a zaleteo sa da me prati i nije skontao da cemo sustici kolonu i u poslednjem trenutku popustim kocnicu i nabijem se (figurativno) tih par metara na branik ovom ispred mene.Gledao sam i u retrovizor kad se lik spucao u mene ali nisam mogao nista da uradim sem da udjem na crveno u raskrsnicu pa sam se nadao da ce stati ali posle sam skontao da je to bila velika greska jer je lik bio uporan da je zeleno dok nije skontao da sam ja glasniji od njega i da je verovatno njegova greska. Takodje sam gledao kako auto podlece pod kamion, par trenutaka pre toga sam se prestrojio u drugu traku da ne budem iza kamiona jer sam se razmisljao da nije najpametnije da stojim iza njega po magli. Takodje sam sisao vecim delom za kolovoza kad sam primetio da vozac kamiona nece da uspori na ulazu u neko lokalno selo i da ce da krene u preticanje koje ce zavrsiti direktnim sudarom sa vozilom iz suprotnog pravca (zavrsilo se zaustavljanjem svih nas, kamion poprecno u dve trake, vozilo iz suprotnog pravca i ja u travi vecim delom auta) i tako bilo je sigurno jos brdo situacija koje mi sad ne padaju na pamet... Tako da perifernim vidom skoro konstantno pratim saobracaj iza sebe u gradu, a van grada bacim pogled cesto da vidim da li ima nekih vozila iza mene ili ne i ako ima, na kojoj su udaljenosti i da li me sustizu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caletov ujak bio instruktor i obucavao mog matorog, u sred Beograda mu samo skloni retrovizor i pita koji mu je auto iza, ako matori ne zna ide prevozom do stana!

Ta tradicija se nastavila i na sledecu generaciju! Samo sto sada ima mnooogo vise vozila u saobracaju pa je meni teze :)

 

Vrlo korisna navika, u gradu malo teze ali na autoputu uvek znam sta se desava iza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...