Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Recite mi da li je dozvoljeno ili ne voziti automobil sa papucama? Ako jeste koji je to clan ZOBS-a ja se ubih trazeci. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U starom je postojao poseban član, ali nije se definisalo kao "vožnja u papučama" već kao "vožnja u neprikladnoj obući" (lupam). Probaj po takvom nekom kriterijumu da tražiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vozim leti, papuče gurnem pod sedište pa vozim bos ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja takođe vozim bos....papuče gurnem pod sedište i da vidiš.... :lol:

Šalim se, ali ipak mislim da se to tretira kao vožnja u neprikladnoj obući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sme u papucama,moze u sandalama.Kako god bilo ,moze da te zezaju za voznju u papucama, :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sme u papucama,moze u sandalama.Kako god bilo ,moze da te zezaju za voznju u papucama, :thumbdown:

Ma vidi, gde pise u novom ZOBS da nesmes da vozis sa papucama? To mi treba... Za sada je sve rekla kazala... :question:

I ja takođe vozim bos....papuče gurnem pod sedište i da vidiš.... :lol:

Šalim se, ali ipak mislim da se to tretira kao vožnja u neprikladnoj obući.

Koji clan zakona OBS govori o obuci??? To mi treba... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e moram da se malo nasmejem :) pa ne vozite vi i papuce zajedno nego ih imate il nemate na nogama :)

Bio je negde stav za voznju u neprikladnoj obuci u starom zakonu, u novom nisam nasla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takodje vozim bos, voznja u papucama moze biti opasna jer papuca moze da se zaglavi na gasu ili kvacilu i da ti odvuce paznju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zamislite,sasvim mogucu situaciju,u gradu ili na otvorenom,gde vam nesto naglo izleti iz sporedne ulice ili zbunja pored puta(auto,bicikslista,dete-u gradu,ili neka zivuljka na Ibarskoj i auto putu),a da je to nemoguce primetiti?I vi krecete refleksno da stiskate kvacilo i kocnicu,naglo i brzo.

Skoro sam siguran da ce vam pri bzyoj reakciji papuce spasti sa noge,a noga skliynuti,a ako ste bosi necete moci dovoljnim pritiskom reagovati na papucicu kocnice,koja je jelte tvrdja sto je vise stiskate ka patosu,ali je tada i sila kocenja jaca.

Tako da manite se voznje bosi i u papucama :no ,jer takva greska se desi jednom :o ,a posle je kasn :vava: o.

Sandale su skoro isto toliko udobne,a mnogo su sigurnije,pogotovu sada kada,ipak vecina automobila ima klimu,cije otvore za hladjenje upravo i prave u predelu stopala vozaca,zaista ne vidim potrebu za voznjom bez obuce ili u papucama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem, jednom dok sam probao rad kocnica nosio sam pocepane patike i igrom slucaja probao sam kocnice pred ulazak u garazu, sreca je da su vrata bila otvorena jer kad sam pokusao da zakocim patika se podvukla ispod papucice kocnice i zamalo da napravim drugi ulaz u garazu a papuce su isto tako opasne, ko zna sta se sve moze desiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

japanke su zakon! :thumbsup:

potvrdjujem :thumbup:

U papucama ne mogu da vozim, stalno podlecu pod pedale, dok su japanke druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se za papuče, ali ne i za japanke, ni one nisu baš zgodne iako često vozim u njima.

Isto tako, mislim da je voznja bosim nogama isto bezbedna kao i u patikama ili cipelama. Probajte pa vidite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 :thumbsup:

"Bosonoga" vožnja nije za devojčice :animier::harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da... Vožnja sa bosim nogama je do yaya :thumbup:

Jedino je mana što je subjektivni osećaj da su pedale malo tvrđe, ali ne smeta. Samo se treba navići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...