Jump to content
FAS Goran
danijel88

Bravo 1.6 16v / 1.2 16v - čuje se prednji desni točak

Recommended Posts

Kad vozim auto u nizim brzinama, cuje se zvuk nesto kao cak,cak i kako povecavam brzinu tj kad ubacujem u vece sve sto brze idem sve brze se cuje to cak,cak,cak nigde mi ne zakacinje oko tocka.

Neko kaze da je u pitanju nesto oko diska mozda klesta mada ja samo nagadjam...,sad ne znam sta je u pitanju ..i da kad zakocim ponekad mi zapisti ...jedino kad zatvorim prozor se ne cuje :thumbsup: ako je neko raspolozen da mi pomogne :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro kaze kvaka,moze biti homokneticki zglob ali on bi trebao da se vise cuje kada je volan namotan do kraja,recimo prilikom skretanja.

Los lezaj tocka se cuje da bruji ili pisti pri vecim brzinama i uglavnom se cuje promena zvuka u krivinama.

Ovo sto kazes da se cuje da pisti kada kocis moze biti da je disk naravnomerno potrosen ili da su plocice pretvrde.

A mozda i klesta imaju lufta pa lupkaju...

Sve u svemu mnogo je potecijalnih stvari koje ti prave problem i samo majstor koji pogleda na licu mesta moze utvrditi sta je tacno ma koliko mi ovde na forumu zeleli da ti pomognemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze biti homokneticki zglob ali on bi trebao da se vise cuje kada je volan namotan do kraja,recimo prilikom skretanja.

Slažem se s ovim, mada može biti da je dosta oštećen pa se čuje i na pravcu ili je presušio pa ga treba podmazati odgovarajućom mašću...

U svakom slučaju, treba dići auto i zavrteti točak da se vidi odakle dolazi caktanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok....hvala pravac majstor...i da cuje se malo jace kad skrecem neki zvuk malo drugaciji ...znaci da bi trebalo sto pre da otklonim kvar treba li da sto manje vozim dok ne popravim?ako je homokineticki zglob u pitanju koliko kosta ?hvala svima :thumbsup:

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je zglob onda.

Ako su se ti simptomi tek pojavili najverovatnije nece "crci" odmah,znam ljude koji su presli dosta sa ostecenim zglobom ali se doduse cuo samo kod zakrenutih tockova a kod tebe se cuje stalno koliko sam shvatio.

Bolje resi to sto pre jer kada zglob pukne auto ti postaje nepokretno (mozes da guras) a ne bi to voleo da se desi na nekom nezgodnom mestu. :wallbash:

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=41261

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je homokineticki zglob u pitanju koliko kosta ?hvala svima :thumbsup:

Nek majstor skine manžetnu sa njega i nek pogleda u kakvom je stanju. Kao što rekoh, možda ga samo treba podmazati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ tox

pa pocelo da se cuje pre4-5 dana ...i na pravac se cuje cak,cak znaci stalno..o hvala na savetu... :thumbsup:

@ kvaka

ok ... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odose lezaj i glavcina - cca 6.000 dinara :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mozda imas kamence negde u sari od gume, a kad kocis skripi zbog tvrdih plocica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisao kod majstora..skinuo tocak....kaze ...sve je u redu ...samo moras da balansiras tocak :) ...uradio i necuje se :) .... hehe ko bi rekao :thumbsup:

@ tox

ovo sto je caktalo na pravac sam resio ..ali za ono sto kazes da kad malo vise namotam volan cuje se kao da pisti kajs...znaci po tome sumnjas da je homokineticki?..nadam se da nije :rolleyes: zaboravio sam da ga pitam da pogleda to jer se nije culo kad sam polazio kod majstora tek od njega kuci kad sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ zulurbr

nisam mislio da je kais u pitanju ..samo sam rekao da me podseca na taj zvuk tako se cuje al ne jako nekako tiho nisam siguran... :rolleyes:

hvala brate na pomoci :thumbsup:

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Hteo sam da izlozim svoj problem ovde, jer mi se ucinilo da je najpriblizniji datoj temi, a i da ne gusim sa otvaranjem nove :yes

Pre nekoliko dana sam na svojoj mezimici odradio veliki servis i sredio prednji trap.

Pogledao majstor, video sta je propalo posle ovih ledenih dana i ja to sve kupim, a majstor zameni:

- amortizeri

- s. blokovi prednje viljuske - prednji i zadnji

- stabilizatori

- manzetne poluosovine sa lezajevima

Racunao sam da sam je utegao ali :no

Cuje mi se neki tup zvuk u predleu prednjeg levog tocka. Cuje se jednom TUP kada krecem, cuje se kada skrecem u levo, a posebno ako skrecem pod nagibom...

Sta to moze da bude?

Malo me nervira kada sve to kazem majstoru, a on onako odgovori da nema sta jer smo sredili trap

Jbt, ne bih bas da ispadam kao Steva Zigon u majstorskoj radionici ;) al stvarno nesto tupo udara

pozdrav

Edited by 2227

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pada mi na pamet da proveris nosac motora, onaj veliki sto nosi menjac, tu se nalazi sa leve strane. A proveri i sledece, posto sam ja imao iste simptome, a u pitanju je bila centralna matica koja drzi disk, znaci cim skines tocak u centru vidis njoj, menjali smo manzetne, i tom prilikom nju skidali ali se ostetila a mi to nismo odma primetili, i vec posle par kilometara krenulo da lupa kad krecem nekad kad kocim a vec namotam na levo, i ustanovio sam sta je kad sam video da na diskovima po ivici postoje sitna ostecenja onako blago ostruganu ivicu, i digao na dizalicu i vidim pod rukom da oce tocak da mi opadne. Pa proveri i ti mozda nije dobro zategao ili matica odradila svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas da sam pomisljao na nosac motora..

Hvala druze, provericu, strasno me nervira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas da sam pomisljao na nosac motora..

Hvala druze, provericu, strasno me nervira

i javi sta si uradio da znamo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad prelazim preko neravnina, rupa iz prenjeg lijevog točka čuje se lupanje, ono tup, tup.

Inace auto ne vuce ni na jednu stranu, i cuje se nezavisno od toga da li je volan namotan ili ne.

Samo da nisu viljuske, jedna je u Sa cca 60 eura sa ugradnjom.

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

od juce je poceo auto da mi bruji na brzini vecoj od 40 km/h ja pretpostavljam (ustvari sam ubedjen ali videcu kad oteram majstoru) da je lezaj prednjeg desnog  tocka pa me interesuje koliko moze da me izadje zamena istog .

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...