Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
nixonbn

Stilo 1.6 - ABS ne radi nakon zamjene silena

Recommended Posts

Kao što piše u naslovu, danas odem kod majstora i zamjeni mi silene na zadnjem mostu. Međutim, kad sam upalio auto upalila se lampica od ABS-a i pise "ABS Failure". Pitam majstora šta je to, on kaže da je morao da otkači kablove i da bi lampica trebalo da se ugasi u toku dana, a ako se ne ugasi da u ponedeljak dođem.

Vozao sam se čitav dan, palio i gasio auto, ništa... Na povratku kući nagazim na kočnicu, zapalim gume, ABS ne radi...

Je li neko imao sličan problem? U čemu je fora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa u sustini greska ostane upisana u kompu ali trebalo bi da se utoku voznje ugasi,ako ne moraces na dijagnostiku da je obrises,pod uslovom da ti nije pocupo kablic ili neka kontakt greska...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto je bilo i kod mene

izvukao sam kabl iz džeka ili vec kako se zove , naprskao sa wd-om i u rupu takodje

vratio i radi

kod mene je bilo samo do prljavih kontakta

Edited by bolenbgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze da bude da je slucajno i prekinuo kabal negde....

Meni je bio prekinut kabal nazad, tacno na mestu gde se cese sa unutrasnjom plastikom blatobrana... Ali to je jako lako proveriti...

Sto se tice greske, cim ti namestis ABS senzore, tj kablove do njih, greska sama nestaje sa ekrana... To sto ostaje u memoriji, to je druga stvar, i to je nebitno, ali ne bi smeo da pisti da je sve ispravno.

Pisem to iz licnog iskustva...wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavno vrati se tamo gde si to menjao i neka vide sta je,verovatno nesto nisu vratili kako treba ako ti je pre toga auto radio normalno,tj ABS ti je radio normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Upravo sam to i uradio. Bio danas, ljudi pregledali, ocistili, otisao na test voznju, sve fercera kao podmazano. :-)

Hvala svima na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo svima na forumu.. posto sam nov ovde, a video sam da je tema otvorena.. imam problem sa ABSom, posle skidanja klema sa akumulatora kompjuter je izbacio gresku na displeju ABS Failure i abs od tad mi ne radi.. sad kako mogu doci do senzora, ocistiti kontakte? pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega idi na dijagnostiku da bi zano razlog zbog kog se upalila lampica. Mozda pomogne i samo brisanje gresaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam ga nakacio kod druga na kompjuter, obrisao je gresku.. ali odmah nakn startovanja motora greska se opet pojavila.. najverovatnije je do nekog senzora... sutra cu malo da se igram majstora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ocitaj gresku,reci ce ti sta je problem nema potrebe za igranja majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je izbacio gresku sada kada je bio ovaj jad pre neki dan, na dijagnostici kaze da je zadnji levi senzor, sutra cu da vidim da nije nesto otkaceno ili slicno, gde se nalaze ti senzori? dzekovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomagajte drugari sa foruma :guitar: nigde ne mogu da pronadjem senzor ABS-a, okrenuo sam jedno 15ak prodavnica po gradu i nigde nema.. neki savet, bio bih vam veoma zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam vise sta da radim, probao sam 3 senzora i ni jedan ne radi... zice su proverene i nisu u prekidu.. Da li ima neko neki savet sta bi moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magnetni prsten je na samom lezaju>

Imam i ja slican problem, javio mi se nakon zamene prednjeg desnog lezaja, proveravao sam senzore, sve je lepo namesteno, moguce da je ili ostecen magnet na samom lezaju, auto mi je vec 7 dana kod majstora, ne mogu da pronadju uzrok kvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...