Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dkoncar

Punto 1.2 Emotion ABS

Recommended Posts

Član sam foruma već više od godinu dana, ali do sada nisam stigao da predstavim sebe i auto.

Iz Trstenika sam, profesor matematike i računarstva, a Punta posedujem od maja 2009. godine.

Za ove dve godine sam prešao 31000 km i malo je reći da sam prezadovoljan autom.

Potrošnja se kreće u okviru 5-7 litara na 100km.

Potrošnja ulja oko 0,5 litara na 13 000 km (na toliko rađen servis). Ulje je Selenia 20k.

Izašao je iz garancije, a u garantnom roku su mu promenjeni gumica birača brzina i levo oscilirajuće rame (u ovlašćenom servisu Delta MC u Kruševcu - za svaku pohvalu su).

Drugi servis sam mu, inače, ja sam odradio. Ulje i filteri me u AP sportu koštali 3300 dinara, a za istu radnju u servisu bi uzeli 8500 (razliku izračunajte sami :rolleyes: )

Od stajlinga sam uradio neke sitnice: lajsne, zavesice blatobrana, crnu foliju na B stubovima, naslon za ruku, alarm sa daljinskim zaključavanjem, muziku i navigaciju.

Inače, iako je u ful verziji, centralana konzola mu nije ofarbana u sivo. Tako je još kod nekolicine njih koji su uzeli prvih 50-ak Punta u ful verziji.

Pozdrav svim članovima foruma i hvala jer ste mi pouzdan izvor informacija i mesto gde ću rešiti većinu nedoumica oko automobila.

Evo i par sličica:

1.jpg 2.jpg

3.jpg 4.jpg 5.jpg

6.jpg 7.jpg 8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosao,lep Puntic i da nastavi da te lepo sluzi.Ovo za ruku kod menjaca da lismeta kad se stavlja pojas,kupio sam ga ali nikako da ugradim bas zbog pojasa sve mi se cini da ce zezati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ja ga obavezno podignem pre nego zakačim pojas. Ako ti je naslon za ruku baš isti kao ovaj moj, mogu da ti preporučim način za montiranje, jer nosači nisu baš pravljeni za Punta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ,pa gospodine profesore svka cast,dobro da sluzi Punto! :thumbsup:

Konacno neko da zalepi lajsne na vrata kako treba da nije krivo kontra itd..,po meni sam bi trebalo i zadnji stubovi na vratima da se odrade u creno! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na komplimentima, ali moram da se nasmejem gledajući tvoj komentar i komentar na:

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=45&t=18525 :rofl:

Uzgred, zimsko je vreme, leti rizla, stradaju lak i farba... Ako je neko slučajno nabavljao zavesice blatobrana možda će pomoći (moje skromno)uputstvo za montažu na

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=45&t=15158&start=45 :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek iz mog grada, a ja propustio temu, da mi je znati samo kako mi je promaklo :whistle: Gde predaješ profesore? Odličan je Punto, pogotovo me oduševljava naslon za ruku, ja se opasno dvoumim da ubacim to kod mene :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Da si malo mlađi, mogao sam da ti predajem :yes Iz Ribnika sam i tu predajem (OŠ "Kneginja Milica"). Naslon sam kupio u radnji prekoputa starog groblja (Trayal)

Share this post


Link to post
Share on other sites

super izgleda druze! :thumbsup: kako si odradio stub u crno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obećah još pre dva meseca da ću da postavim slike (Do It Yourelf) svetla u gepeku.

Materijal: led traka 10cm (100 din kod Kineza), dve plastične vezice.

Na plastičnom nosaču sam izbušio dve rupe i kroz njih vezicama fiksirao led traku. Džek svetla u gepeku sam izbacio i direktno povezao led traku.

Prezadovoljan sam i izgledom i jačinom osvetljenja.

Vreme montaže: oko 20 minuta, cena ugradnje: oko 150 dinara (50 dinara za pivo nakon ugradnje).

Inače, svetlo je (kako sam ja primetio) povezano sa plafonskim svetlom. Npr. iako su zadnja vrata otvorena plafonsko se gasi, kao i ovo u gepeku nakon 5 minuta.

Evo i slika:

mmm20.jpg mmm21.jpg

mmm22.jpg mmm23.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto i jednostavno! :thumbup:

Ja sam kod sebe to rešio drugačije, kupio za 250 kinti kod kineza led lampu koja ima zglob pa može da se našteluje gde da baca snop i zanitovao je za plastiku sa 3 pop-nitne i sad je palim i gasim na dugme po potrebi, a svetli vrhunski, osvetljava mi ceo gepek + mislim da će da traje dokle god auto bude kod mene jer radi samo po potrebi...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana, kao priprema za letnju sezonu, kupljene i montirane rolo-zavese prozora bočnih vrata. Po mojoj proceni izgledaju fino i bacaju dovoljno senke. A i lepše je od peškira.

Kupljeno u Lav-autu, cena 620 dinara za par.

U kompletu su stigle sa vakuum gumicama za lepljenje na staklo, ali se meni taj način kačenja nije svideo.

cca200.jpg cca201.jpg cca202.jpg

cca203.jpg cca204.jpg cca205.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dužeg nepostovanja na forumu, da i ja dam svoj doprinos tvrdnji da Punto 1.2 benzinac ume da bude prilično štedljiv auto kada se vrlo malo pažnje posveti radu gasom i menjačem (pritom ne mislim na "penzionersku" vožnju već na vožnju, kako neko reče na forumu "sa realnom procenom situacije").

Ruta putovanja je bila Trstenik - Čanj, dve  odrasle osobe + jedno veće i jedno manje dete + pun gepek. Pošto je voženo noću, klima nije bila uključivana.

 

dscn1339resize.jpg

dscn1340resize.jpg

dscn1341resize.jpg

dscn1342resize.jpg

 

Pozdrav!

Edited by dkoncar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo, evo da podelim sa vama šta mi se izdešavalo pre 20-ak dana. Možda nekome pomognem...

Iz čista mira ostanem bez osvetljenja instrument table, centralne konzole, ne radi svetlo registarske tablice, ne mogu da upalim prednje i zadnje maglenke.

Kada upalim svetla (oborena, dugačaka) rade normalno ali bez indikacije na instrument tabli.
Šta ću, krenem prvo od najlogičnijeg, osigurača. Osigurači ispravni. Skinem svetlo registarske tablice, sijalica OK.

Razvalim celu centralnu konzolu misleći da je riknula neka od sijalica pa pravi problem u kolu, međutim i tu sve OK. E sad se već zabrinem. Ne znam na šta da sumnjam, ali javlja mi se da je ablender.

Da ipak ne pametujem previše pozovem Delta MC u Kruševcu (do nedavno zvanične Fiatove servisere) i zakažem servis.

Pojavim se kod njih, saslušaju me i prvo što mi kažu: "Ne valja ti akumulator!" Ja ne mogu da verujem da lupiše i ostaše živi! Kad su se uverili da je akumulator OK reše da ga ubodu na dijagnostiku (uredno me pitali želim li to zadovoljstvo od 1600 din). Dijagnostika pokaže da je sve u redu, može da se priđe instrument tabli, da se pomoću dijagnostike upali indikacija oborenih svetala, maglenki. Zaključak: crko ablender. Na svu sreću oni imaju još jedan nov u rezervi koji košta 17000 din inače nova cena će mu za par dana biti oko 30000 din.

Ja uredno platim 1600 za dijagnostiku i zahvalim se na uslugama.

Prvo što sam uradio kad sam došao kući je da proguglam polovne ablendere koji koštaju oko 30-ak eura. Kontam, biće zajebana montaža, moraće da se skida volan, špulna, znači sex!

Ajde, rekoh da vidim kako se prilazi ablenderu, skinem sve one gornje i donje plastike oko volana (inače jako pipav posao).

Kad je pristup ablenderu bio koliko-toliko olakšan provalim da je olabavio jedan od džekova sa zadnje strane ablendera (onaj najveći) i da je zbog toga nastala ova celokupna problematika.

Da bih osigurao da džek ne bude labav, taj kabl sam pritegao i napeo sa dve plastične vezice.

Problem rešen, sve šljaka kao i prvog dana.

Nadam se da će ovo nekome možda da pomogne. Meni, bogami, jeste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da nisi uzeo drugi ablender. Još da si pristao na ovaj od 17 000 din, leleeee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da je uzeo polovan prošao bi jeftinije nego što bi ga ovi odrapili za jedan koji košta kao i registracija. :) Hvala bogu pa nas je sve više koji sami nešto čačkamo i radimo oko auta inače kad bismo nosili auto u servis za svaku sitnicu bili bi nas po ušima sa cenama samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...