Jump to content
FAS Goran
Mateo

Grande Punto - stop sija i kada nije pritisnuta kočnica

Recommended Posts

Pre neki dan sasvim slucajno primetim da mi je upaljeno stop svetlo i kada mi noga nije na pedali kocnice....naime zakljucio sam da se uvek upali kad dam kontakt ali posle 15-20 sekundi se ugasi a nekad mu treba i duze...a kad pritisenm kocnicu i pustim ono i dalje gori i ugasi se posle nekog vremena....

koliko se razumem verovatno nesto nije u redu sa prekidacem na pedali ali me buni zasto se stop svetlo pali uvek kad dam kontakt nevezano od toga dal sam stisno pedalu kocnice....dal je neko imao slican problem...?? i sta mi je ciniti...

ako je vec bilo reci o ovome ja se izvinjavam ali nisam uspeo da nadjem nista slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz!

Prosto "ko pasulj"

Dakle u 99% ovakvih slucajeva je problem sa prekidacem bilo mehanicke (zaglavljen ili ne podesen) ili elektricne prirode (zalepljeni kontakti ili meh. kvar unutar prekidaca)

Bilo koji elektricar ce ti za 3 minuta resiti ili reci sta je u pitanju.

Nisam gledao kako je to kod nas na GP-u reseno ali mislim da nije do mehanike nego ces verovatno morati zameniti prekidac.

Kao sto sam rekao BILO KOJI frend koji se razume u zice ce ti reci sta je u pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista svraticu u ponedeljak do elektricara pa cemo videti...iskreno se nadam da necu morati da menjam taj prekidac...hvala zvezdo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto im je boljka kosta preko 3 soma....jaoooooo Fiateeee a za obicnog punta 550 dinara grande punto jeste bolji ali nije bas 5 puta bolji od obicnog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automat na pedali nozne kocnice. Imas i ovde na tu temu, detaljno sam objasnio proceduru popravke/zamene istog, doduse za Stila:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sija samo levo stop svetlo  non stop. Pitanje je kako ja to da popravim, tj ima li popravke ovom prekidacu. Ako ne, gde mogu da nabavim taj prekidač? :) (neka okvirca cena)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Saša82

Vratis se dva posta iznad, imas link ka temi gde je sve lepo objasnjeno ;) .

Doduse, za Stila, ali logika je ista i na drugim vozilima, automat je na istom mestu...

Evo bas za GP, sema ozicenja i polozaj komponenti na vozilu. Automat nozne kocnice oznacen je sa I30:

 

199001218.thumb.png.e7ec04bfbc7fd38a6a89757a3d5b5ca0.png 199001219.thumb.png.999a261ba5330ed6feeeb469157df178.png

 

Jedina razlika je sto je, koliko vidim sa seme, kod GP i treca stopka kontrolisana preko Body Compa (uz bocne stopke). Dok su kod Stila bocne kontrolisane preko BC, a treca stopka ima direktnu vezu sa automata nozne kocnice.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...