Jump to content
FAS Goran
tantor

Nuova Croma - promena jezika teksta Blue & Me / promena teksta glasovnih komandi (kada nema Blue & Me)

Recommended Posts

Ima li ko iskustva ili ideju kako da tekst na Italijanskom jeziku na kontrolnom displeju prebacim na Engleski? Kompletan meni vec imam na Engleskom,kao i voice koji sam sredio preko update-a, medjutim sto se tice Blue & Me teksta na displeju, sve je i dalje na Italijanskom i ne vidim nigde opciju da prebacim na Engl.

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam uputstva jos pre. Cak sam uradio update language pack-a za B&Me sa Italijanskog na Engleski, medjutim samo je voice promenjen, dok je tekst na displeju ostao na Italijanskom. Probao sam cak i update kompletnog B&Me na verziju 5.5 medjutim javlja mi se cuvena greska ``error 10``.

Posle malo cackanja po stranim forumima, vidim da nisam jedini sa tim problemom, i da je jedino resenje skidanje instrument table i zamena kompletnog mozga sistema. Eto rekoh cisto da informisem ljude koji imaju slican problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezik se menja u meniju sa leve strane, gde su i sva podesavanja. Mene zanima kako se promeni glas, trenutno je nemacki hocu na engleski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Imam Cromu koja ima u kompletu radio, navigaciju, telefon.....

Promenjen je jezik na Eng ali prilikom promene zahteva neki CD da bi se i glasovne komande promenile na Eng.

Probao sam da kopam ali ne uspevam da nadjem nista povodom toga.....sve se odnosi na  Blue & Me .

To nemam u kolima. 

Zna li neko gde da nadjem taj CD ili neki drugi nacin da se glas promeni na Eng?

 

 Drugo pitanje je koliko je zahtevno da se doda taj Blue & Me u auto koji to nema fabricki?

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiatforum.com/satellite-navigation/208448-setup-cd-connect-nav-2.html

 

Tu imas dva linka malo prokopaj i naci ces, neki linkovi su istekli ali imas forume i naletit ces vec negdje na taj cd, ti trebas setup cd za fiat cromu, moras paziti da je cd kvalitetan da se lijepo sprzi i to je to, imao sam isti problem ko i ti, i uspio sam promjeniti na engleski jezik. Cak sam si skinuo mape za navigaciju i update samog softwera pa sad malo modernije izgleda. I da, dok mjenjas jezik moras dati kontakt jer inace ne mozes to promjenit, ja sam bez kontakta pokusavao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari imam problem koji ne znam da resim, uvezli smo Fiata Chromu 2010 godiste iz Ciriha i cuo sam od drugara da ona ima Bluetooth i da moze da se slusa muzika. Imam mali Windows USB port ispod upaljaca ali kada prikljucim telefon na njim nece da ga puni, kada kliknem dugme windows-a na volanu auto prica na Nemackom jeziku koji na zalost moju ne razumem. Da li postoji mogucnost da povezem telefon na bluetooth ili preko usb-a radi muzike. Pozivi me ne zanimaju. Kada prikljucim USB sa muzikom ne prepoznaje kao da je ista ubodeno u auto. Hvala vam unapred !.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladislavJovan

 

Resenje je ovde: 

Uputstvo za koriscenje Blue & Me multimedije (generalno)

 

Na USB moze da se poveze, na telefon radi muzike, ne. 

 

Sa Nemackog na Engleski mozete prebaciti u servisu mislim. Samo flesuju softver. 

Flesovanje softvera Blue&Me za jezike ili noviju verziju

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepotrebno otovrenu temu spojicemo sa postojecom.

9 hours ago, VladislavJovan said:

Da li postoji mogucnost da povezem telefon na bluetooth ili preko usb-a radi muzike. Pozivi me ne zanimaju.

Ne postoji mogucnost slusanja muzike, Blue&Me ne podrzava A2DP protokol. Tj. BT konekcija sluzi iskljucivo za handsfree telefoniranje.

9 hours ago, VladislavJovan said:

Kada prikljucim USB sa muzikom ne prepoznaje kao da je ista ubodeno u auto.

Potrebno je da u Blue&Me meniju, na instrument tabli (izmedju cajgera) udjes u Settings za Media Player. Motas kroz opcije i podesis Autoplay na ON. Tada se muzika pokrece automatski po ubadanju fleske.

Ako neces automatiku, to ostavis na OFF. Opet u Blue&Me, pa Media Player (ne podesavanja) i odatle listas foldere, biras pesme, itd...

9 hours ago, VladislavJovan said:

kada kliknem dugme windows-a na volanu auto prica na Nemackom jeziku koji na zalost moju ne razumem

Moras da uradis update Voice Recognition sistema na engleski jezik. Detaljno ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61292-fiat-nuova-bravo-update-blueme-greška-no-english/&do=findComment&comment=1444844

 

7 hours ago, ISV_01 said:

Sa Nemackog na Engleski mozete prebaciti u servisu mislim. Samo flesuju softver. 

Ne flesuje se softver, samo se radi update jezika. Nema potrebe za servisom, prosto je, masa nas je to radila i sve stoji objasnjeno na forumu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...