Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ima ih po Kg-u prilično, voze ih ovi Italijani iz Fiata, mada ima i naših koji ih voze.. Meni je skroz interesantan, mada nije za neki offroad, deluje mi nizak onako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

videh dosta price od 2.0 mjet motoru, pa reko da pitam ako je neko istrazivao i doznao.. Jel isti motor 2.0 mjet od 140 i 170 konja odnosno 165 konja koliko je u bravu... 

 

Ja mislim da su ta tri motora u potpunosti hardwerski isti, samo se razlicitim mapama oslobadjaju razlicite snage i razliciti obrtni momenti.... mozda eventualno 140 konja ima nesto manji turbo, mada ne verujem... Ne znam ni koja je razlika izmedju 165 i 170 konja, to je neprimetno da bi se deklarisalo 165 i 170 konja... Alfa koristi 2.0 od 140 i 170 ks a dok dok FIATA nisam video 2.0 140 ks osim u freemontu... u bravu ga nema koliko znam?? A video sam u nekom vozilu i 2.0 od 135 ks, sto bi bilo za nijansu slabija verzija 140 konja, kao sto je 165 i 170... 

 

Ako je neko istrazivao u tom pogledu, voleo bih da cujem iskustva i zapazanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovaj Freemont mnogo svidja ne razumem zasto se vecini ne svidja, ali privlacno je sto je 2.0 i jos dizel sa malom potrosnjom s obzirom na velicinu a i registracijom. Vecina nas smrtnika bi i mogla u Srbiji da ga vozi samo kada bi nam neko poklonio :D

 

Najbolji Fiat trenutno. I najozbiljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam jedan svako veče i zivo me interesuje kakve trapove ima ispod i cene tih sitnica. Inače dopadljiv auto i ono što sam napisao prethodno najbolji Fiat trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzivo me je odusevio, bas ozbiljno deluje i prilicno mi lici na Cheroki

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre ga razgledah,odlican auto. Unutra prostora koliko volis,veliki ekran,sedista preudobna. To je neka moja slika.

Odlican auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,bas to,odusevio sam se. Inace u ovom sto sam ja gledao,vozi se ambasador Argentine,a sa vozacem sam jako dobar.

Nov,novcijat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraće puno više da se potrude. Za prvih pet meseci pad prodaje za 22 %

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa?

Zar nije uobičajeno da jedan model ima pik prodaje u prvoj godini, i onda u svakoj sledećoj pad, s'tim da što više godina prolazi, to je sve veći i veći pad u procentima?

Primer, Grande Punto je već u svojoj trećoj godini od izlaska na tržište imao imao pad prodaje u odnosu na svoju prvu godinu od 30.5%...a, Freemont je u segmentu tržišta koji je generalno dosta manji od B segmenta, pa su tako i padovi veći (u procentima). Ili, evo npr. još jedan veoma uspešan model u svom segmentu koji je imao pravi bum u svojoj prvoj godini, Mercedes-Benz B Class, u prvom kvartalu ove godine ima pad prodaje od 16% u odnosu na prošlu godinu.

 

Retki su modeli koji mogu da u prvih par godina na tržištu imaju prodaju na visokom nivou.

To mogu istinski lideri svoje klase, kao i modeli u onim klasama gde nije velika ponuda drugih proizvođača, gde se sve svede na ponudu od npr. 10 modela, kao i kada samo tržište određenog segmenta poraste.

Evo, kao što to Golf može u Evropi...ili kao što to 500L može u Evropi koji ima odličnu prodaju u prvom kvartalu ove godine u odnosu na prošlu, još se bolje prodaje, dok npr. njegov prvi rival Ford B Max, predstavljen u isto vreme kad i 500L, pada u prodaji.

Ili, kao što Fiat 500 koji ooooodavno već nije nov model, i dalje se prodaje dobro jer je istinski lider klase i zato što je A segment u Evropi rastao po prodaji iz godine u godinu...pa, tako i u provm kvartalu ove godine A segment opet raste, a sa njim raste i prodaja lidera tog segmenta modela Fiat 500, iako on odavno nije nov model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tebi i Markioneu očigledno ništa ne znači pad prodaje.

Freemont je u 2013. imao pad za 27,1 % pa za pet meseci ove godine dodatnih - 22 %. Prepolovljena prodaja.

Najbolji su ti rivali Corsa i GP/Evo/Punto, skoro na tri prodate Corse dolazi jedan Fiat. Ista platforma ista starost a Corsa je u vrhu prodaje.

Pa , valjda se onda rade ozbiljniji fejsliftinzi uvode novi motori / menjači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba još sačekati sa oštrim kritikama jer je tek završena kupovina chryslera, ne može preko noći da se izbaci cela nova gama vozila. Ja npr u Markionea uopšte ne sumnjam i mislim da je uz Karlosa Gona najpametnija glava autoindustrije danas. To naravno ne znači da se slažem sa njihovim poslovnim potezima (subjektivan sam) ali sam siguran da će oni doneti samo dobro Fiatu tj Renou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karlos je od posrnulog Nisana napravio čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...