Jump to content

Recommended Posts

I ako kazu da ih ima po Beogradu ja sam ga sada tek prvi put sreo. I to sve sa Italijanskim tablama :D

Imam jednog sto zeli da kupi Freemont....

On kaze (ja nemam pojma) da postoje dva dizel motora iste zapremine od malo ispod 2000ccm samo su snage razlicite.

Ovde sam da u njegovo ime pitam koje su razlike i treba li teziti bas jednom od tih ili je sve jedno?

Hvala

FWD je sa 140ks a AWD je 170ks ;)

Nisam samo siguran ciji je pogon stavljen posto i sam planiram da se presaltam na pomenuto vozilo :) a nema nikakve svrhe kupovati takvo vozilo sa pogonom samo na prednje tockove...

Kraj za Fiat Freemont

fiat%20freemont%20cross%2011.jpg

Kako piše sajt Auto Edizione, Fiat će prekinuti proizvodnju Freemonta, koji je u stvari njihova verzija Dodge modela Journey. Podsećanja radi, Italijani su Freemont predstavili 2011. godine, da bi kasnije ponudu proširili i njegovom 4x4 verzijom i atraktivnijom (pro)terenskom Cross varijantom. Američki mediji su inače još pre nekoliko meseci pisali da kompanija Fiat Chrysler Automobiles (FCA) planira model koji će u gami zameniti Dodge Journey, pri čemu bi taj automobil trebalo da bude spreman za modelsku godinu 2019. Zanimljivo je da se tada pisalo da će se njegova proizvodnja odvijati u Italiji, umesto u Toluca fabrici u Meksiku kao sadašnji Dodge Journey i Fiat Freemont.

preuzeto sa - Auto Blog

Ovako bi mogao da izgleda novi Fiat Freemont

fiat%20f%201.jpg

Dosadašnji Fiat Freemont je u stvari bio Fiatova verzija Dodge modela Journey, dok bi njegov naslednik po zamisli autora ovih nezvaničnih rendera tebalo da se bazira na nedavno predstavljenom Jeep Compassu (ali sa prednjim delom Fiatovog pick-up modela Toro koji se proizvodi u Brazilu). Budući da Toro i Compass dele platformu, ovo i ne bi bilo iznenađenje.

fiat%20f%2011.jpg

Što se dimenzija ovakvog Freemonta tiče, treba podsetiti da je Jeep Compass dugačak 442 cm, širok 182 cm, visok 165 cm, međuosovinsko rastojanje mu iznosi 264 cm, dok je zapremina prtljažnika 410 litara. Italijani su dosadašnji Freemont inače predstavili 2011. godine, da bi kasnije ponudu proširili i njegovom 4x4 verzijom i atraktivnijom (pro)terenskom Cross varijantom.

preuzeto sa - Auto Blog

On 2/25/2015 at 11:35 AM, kolega.jankovic said:

Imam jednog sto zeli da kupi Freemont....

On kaze (ja nemam pojma) da postoje dva dizel motora iste zapremine od malo ispod 2000ccm samo su snage razlicite.

Ovde sam da u njegovo ime pitam koje su razlike i treba li teziti bas jednom od tih ili je sve jedno?

Hvala

Jeste. Malo sam listao:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dodge_Journey

Iako ovde piše da u Journey ide TDI i MJTD, ja sam po oglasima viđao samo VW 2.0 TDI

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8833037/dodge-journey-20-crd

to je ovaj od 1968ccm

Dok je Fiatov:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8382672/fiat-freemont-20-mjt2-urban

1976ccm

Cene su pale već prilično.