Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Najbolji su ti rivali Corsa i GP/Evo/Punto, skoro na tri prodate Corse dolazi jedan Fiat. Ista platforma ista starost a Corsa je u vrhu prodaje.

 

Fiat Grande Punto predstavljen je 2005. godine na sajmu automobila u Frankfurtu. Prodaja je počela iste godine.

Prvu sliku Corse D, Opel je pokazao svetu u maju mesecu 2006. godine.

Prva Opel Corsa D koja je mogla da se pipne je pokazana na svetskoj premijeri u Londonu (tokom British International Motor Show), poslednje nedelje jula 2006. godine.

Prodaja Opel Corse D je počela u poslednja dva meseca 2006. godine. U svim katalozima pored njenog imena stoji 2007. godina, kao što pored Grande Punta stoji 2005. godina.

 

U vreme kad je prva Opel Corsa D prodata, na ulicama Evrope je već bilo oko 500.000 automobila Fiat Grande Punto. Ali dobro, bitno je da se napiše da su iste starosti... :D

Pa tebi i Markioneu očigledno ništa ne znači pad prodaje.

Freemont je u 2013. imao pad za 27,1 % pa za pet meseci ove godine dodatnih - 22 %. Prepolovljena prodaja.

 

Možeš li mi dati podatak o prodaji tog Dodge modela u Evropi? Dodge, ne sa značkom Fiata, nego baš Dodge. Da li se uopšte prodavao u Evropi?

Imajući u vidu da su ulaganja u Fiat Freemont bila minimalna, pa su samim tim i aspiracije bile takve...nema se tu šta zameriti.

 

Pa, nije valjda da misliš da je moguće uzeti Dodge model (koji nikada nije imao Evropu u vidu), staviti mu Fiat značku, izmeniti unutrašnjost u određenoj meri, ubaciti Fiat dizel (jer u Evropi moraš da imaš dizel)...i da onda tako na brzinu ''napravljen'' model dođe na evropsko tržište...i odmah rasturi konkurenciju, osvoji prvo mestu u segmentu po prodaji...i onda da drži to prvo mesto godinama sa konkurencijom koja je namenski pravila modele za Evropu i uložila u te modele 10 puta više novca nego Fiat u svoj Freemont???

To je potpuno naivno očekivanje. Ako si to očekivao, onda nije čudno da pad prodaje koji navodiš shvataš kao razočarenje.

Ali, ako si u startu ispravno razumeo šta je Fiat Freemont, onda je odlično u koliko primeraka se uopšte taj Dodge prodao u Evropi sa Fiat značkom. I sam Fiat je bio iznenađen, kačili smo njihovu vest o tome, što najbolje govori koji su uopšte cilj imali sa tim modelom. Ti si nerealno očekivao više od tog modela, više nego i sam Fiat.

 

Pa, kad bi to tako lako moglo (uradiš ribrending amera i odmah pometeš svu konkurenciju u Evropi)...onda sva konkurencija u toj klasi treba odmah da se samoubije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Dodge, ne sa značkom Fiata, nego baš Dodge. Da li se uopšte prodavao u Evropi?

Jeste, ja sam imao Dodge Journey u prodaji, kupljen inače kao nov kod nas. Imao je 2.0 TDI motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se dva dana lomataš da Puntom i Freemontom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem pitanje.

Danas sam prvi put duže na forumu u poslednja 2 dana...upravo sredio 50-tak tabova u poslednjih 90 minuta, sad otvaram još 50-tak...i tako. :D

 

-----------------------------------------


 

 Dodge, ne sa značkom Fiata, nego baš Dodge. Da li se uopšte prodavao u Evropi?

 

Jeste, ja sam imao Dodge Journey u prodaji, kupljen inače kao nov kod nas. Imao je 2.0 TDI motor.

 

Austria, Belgium, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom.

 

Dodge Journey:

2007. - 2 komada

2008. - 5.101

2009. - 8.316

2010. - 6.254

2011. - 901

2012. - 51

2013. - 27 komada

 

Fiat Freemont:

2011. - 13.676 komada

2012. - 25.776

2013. - 18.825

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji su ti rivali Corsa i GP/Evo/Punto, skoro na tri prodate Corse dolazi jedan Fiat. Ista platforma ista starost a Corsa je u vrhu prodaje.

 

Opel / Vauxhall Corsa D:

2007. - 402.092 komada

2008. - 360.781

2009. - 347.857

2010. - 319.986

2011. - 314.111

2012. - 264.076

2013. - 240.005

 

Fiat Grande Punto / Punto Evo

2005. - 269.022 komada

2006. - 401.625

2007. - 377.783

2008. - 279.134

2009. - 327.447

2010. - 267.248

2011. - 220.545

2012. - 135.235

2013. - 104.000

 

Naravno, Corsa ima dva ''domaća'' tržišta ;) , ali nema veze...to su nam najbolji rivali za poređenja, kao što si rekao. :)

Možda je poenta pitanja bila "da li se uopšte dobro prodavao po Evropi"?

 

Nisam znao da je uopšte bio u Evropi pre ribrendinga na Freemont, mislio sam da je sve ostalo na individualnom uvozu i sl.

Mada, kad se pogledaju cifre...skoro pa da je bio individualni uvoz. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih vidjam onako, ne mogu da kazem cesto ali nije da ih nema. Zaljubio sam se otkad sam ga prvi put video uzivo i sad ga odmah spazim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga par puta vidio i bas mi se svidja. Djeluje mi kao jeftinija verzija Jeep Cherokeeja, ali u dobrom smislu jeftinija, iako znam da je zapravo Dodge ispod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankovicu sedi 1 :p

Odlican je i kvalitet je na zavidnom nivou ali kazem opet trenutno je preskup, ali sledece godine 3-4 godine star model ne bi smeo kostati vise od 12 000eur preko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, poredicu ga sa Fordovim kvalitetom :p konkretno eto Kuga.

Dodž ima kvalitet plastike kao Yugo Florida iz '89 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bakelit plastika.

Koliko sam gledao jeste bolja ali opet je to američka plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno, u SWE je najprodavaniji Fiat model za novembar 2014.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...