Jump to content
FAS Goran
genca

Fiat Stilo - otkazala kazaljka za temp. motora / luduje kazaljka

Recommended Posts

,,kupio sam fiat stilo 1.6 16v 2004 godiste sa verujte 104 000 km na satu, proveren u ovlascenom servisu i auto je kao nov.,. kilometraza je tacna, uvezao sam ga iz nemacke, dovezen na tockovima, nije kupljen na placu kod nas u raspadnutom stanju,,jer imao sam jedan 2001 i zestoko sam se mucio sa njim,.a bio je kupljen na placu...sad ovaj moj nema ni jedan problem, sve radi savrseno..nema problema sa airbegom,ne gasi se.. pa mi prosto neverovatno deluje...pocinjem da mislim da od 2004 stilici nemaju problema sa elektronikom, mislim na benzince ili je to samo zato sto je presao 104 000 km?danima trazim da vidim da li 2004 benzinac ima problem sa ecu i nisam nasao ni na jednom forumu,, svi problemi su sa stilicima do 2001/02/03  ali nigde nisam procitao da je 2004 napisao asr faulire loos conection i da se ugasio.  

 

Molim nekoga da mi da odgovor da li stilo 1.6 16v ima problem sa elektronikom to jest  ECU....ali da mi kaze A NE DA NAGADJA .air bag je resen to znam,..izbacivanjem ocs folije..ovo pitam jer ne bi da pomeram ecu sa motora i da ga srafim na kuciste akomulatora ako ne mora.. inace ovih dana ugradjujem plin,, :))  hvala unapred na odgovorima

 

na ovom forumu nisam nasao da je neko radeo repararaciju na 1.6 16v 2004 godiste.svi su buli stariji,,,

Edited by neshaoct
spojeno by Sale Fiat Stilo 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema na ovom forumu onda nema nigde. ;)
Kazu da taj noviji stilo (2004) nema problema ali ga nije na odmet premestiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije valjda da niko nema pravog odgovora....? Licno meni je pre dve godine crni sale sa ovog foruma reparirao ecu na 2001 godiste. ali kad sve procitam nigde ne pise da se neko zalio na ecu iz 2004 godiste.,..molim vas za neki pravi odgovor jer mi se ne premesta ecu ako nemam potrebe ...

unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi odgovor ne postoji. Sto se tice iskustva sa tim stvarima moras da prelistas forum a ne da ocekujes odgovor na pitanje koje samo po sebi nema konkretan odgovor (mnogo ljudi a razlicita iskustva). Stoji da je reseno mnogo decijih bolesti sa generacijom 2004 pa na vise ali ako trazis samo izgovor samo da bi premestio ECU onda ga premesti odmah da ne cekas odgovor dzabe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče Kejd, ne postoji odgovor koji ti tražiš da dobiješ. Niko to ne može da ti garantuje.

Razlog zašto ima manje slučajeva od 2004. godine je činjenica da je najmanje Stila sa 1.6 motorom proizvedeno tada (u odnosu na poslednjih kvartal 2001. i celu 2002. i 2003. godinu), tj. Fiatov 1.6 je zamenjen sa Opelovim 1.6, a kod njega nemam pojma gde su stavili ECU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da imam neki odgovor,,,u 2004 godiste nije ugradjivan ARS....tako da auto ne moze da ispise famoznu recenicu asr faulire loos concection..mislim da je ecu u kombinaciji sa asr -om pravio sranja..jer koliko vidim izgleda da svi koji nemaju asr nemaju problema sa gasenjem auta...aj sad sta vi kazete na to...recimo da sam ja kompetentan da pricam o ovome.,jer sam imao 4 fiat stila..od toga 3 benzinca .i jedan jtd.. pozvacu jednog coveka kome sam prodao fiat stilo 2002 i nije imao asr..a bio je u prilicno losem stanju, nije se gasio i nije pravio probleme...pozvacu ga bas me zanima jer imao problema sa ecu.. kod njega je skoro godinu i po dana.

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au bre brate,ti bi sad da se nadmeces znanjem sa svima nama. Alal ti vera. Komp ako ce da crkne,on ce da crkne,ne vezano za asr... I ako hoces,poslusaj,a ako neces opet dobro. Nista te ne kosta da ga prebacis na mesto gde ce mu biti bolje. ;)

Ovde na forumu nema mesta svadji i raspravljanju,mi smo ovde da pomognemo jedno drugom,da damo savete ili zajedno da resimo problem. A ne da se sa tobom ubedjujemo.

Ali veruj mi,ovde na forumu ima ljudi koji komotno sa tobom mogu da se upuste u raspravu i koji mnogo znaju...

Ali ne vidim cemu to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da imam neki odgovor,,,u 2004 godiste nije ugradjivan ARS....tako da auto ne moze da ispise famoznu recenicu asr faulire loos concection..mislim da je ecu u kombinaciji sa asr -om pravio sranja..jer koliko vidim izgleda da svi koji nemaju asr nemaju problema sa gasenjem auta...aj sad sta vi kazete na to...recimo da sam ja kompetentan da pricam o ovome.,jer sam imao 4 fiat stila..od toga 3 benzinca .i jedan jtd.. pozvacu jednog coveka kome sam prodao fiat stilo 2002 i nije imao asr..a bio je u prilicno losem stanju, nije se gasio i nije pravio probleme...pozvacu ga bas me zanima jer imao problema sa ecu.. kod njega je skoro godinu i po dana.

Pa i nisi bas nesto kompetentan koliko ja vidim, moj stilo 2005 ima ASR, mada u pitanju je dizel, ali to govori da je mogao i 1.6 da ga ima ako je prvi vlasnik (kupac) tog auta to doplatio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvoj stilo je jtd,,,tako da nema potrebe da se uplices u ovu temu jer jtd motori nemaju problema sa ecu,,, svejedno ja sam danas pomerio ecu sa motora...eto cisto da budem miran iako mislim da 2004 nema problema sa tim..ali neka pomerio sam ga, mada kad se ECU postavi na kuciste akomulatora kablovi koji idu u ecu su dosta napeti...strah me da se ne prekine neki...ali nece valjda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate,mnogo ga komplikujes...Nisi ti jedini koji vozi stila tog godista. Premestio si komp na drugu stranu i sad uzivaj u zivotu. Mnogo ljudi je to uradilo i niko nema nikakvih problema pa neces ni ti. ;) Uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvoj stilo je jtd,,,tako da nema potrebe da se uplices u ovu temu jer jtd motori nemaju problema sa ecu,,, svejedno ja sam danas pomerio ecu sa motora...eto cisto da budem miran iako mislim da 2004 nema problema sa tim..ali neka pomerio sam ga, mada kad se ECU postavi na kuciste akomulatora kablovi koji idu u ecu su dosta napeti.,,,strah me da se ne prekine neki,,, ali nece valjda :)

Gledaj ovako, znm da je moj mjet, ali sam hteo reci da ako ima on veoma lako moze i 1.6 da ga ima uz doplatu, jel kada bi se malo razumeo znao bi da je sve sto je stilo na pocetku imao kao standard posle bila doplata, druga a veoma bitna stvar ovaj forum nije tvoje vlasnistvo pa da ti meni kazes da li cu ja da ucestvujem u temi ili ne, nego cu to ja da odlucim, kao sto i ti nisi nikog pitao da li smejes da postavks pitanje u vezi ASRa nego si to jednostavno uradio, ovaj forum je veoma opusten i svako ima pravo da ucestvuje, a taj svoj stav mozes da imas tamo gde si ga i sagradio. Moj post je bio dobronameran, da probam da pomognem, ali vidim da ne treba bas svakom ni pomoci.

E da posto si imao 3-4 stila ti bi trebao da si bas iskusan sa njima pa ne bi trebalo da ne znas da li i koji ima ASR, malo kucni po netu pa ces videti da i mladji 1.6 16v imaju u opremi ASR, evo ti jedan link da se uveris, nisam proveravao snimak posto sam sa telefona nwgo sam samo procitao naslov a ti pregledaj da li je to to i da li je dobro ili ne sto si prebacio preventivno ECU.

http://m.youtube.com/watch?v=F_wOdsD6qJ4&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DF_wOdsD6qJ4#

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuvalija brate, izvini..mozda sam malo bio ostar, nisam hteo da te uvredim.,..izivni  jbg :( stvarno nisam imao nameru da se svadjam sa nekim..nisam nista lose rekao...

izvinite ljudi ako se neko nasao uvredjen.

Toliko volim fiat stilo da eto uporan sam promenio sam ih dosta, dok nisam nsao ovaj i volim ga..jeste da trosi ko kamion ali ugradicu mu plin :)..samo da pitam  posle premestanja ecu kablovi su malo napeti, jel to ne smeta ...strah me malo da ne ispucaju zice jbg  :( 

 evo kako je niki lik pomerio ecu na svom fiat stilu..iskreno svidja mi se i verovatno cu i ja tako nparaviti drzac ...i kablovi nisu napeti ako se tako uradi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v5N7eiSyDfM

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazite sada ovo...

 

letos mi je naravno crko ECU na fiat stilu 2000g 1.6 16v
kupio polovni i istog dana ga izmestio, sve bilo OK, do pre neki dan kad je zahladnelo i krece ASR failure, danas i ABS failure....

i sta sada?!

 

ima li neko neku ideju? jel to opet ECU hoce da baci kasiku ili je samo do zime ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, takodje ja ga upalim, on radi 10ak sekundi i ugasi se i onda ga opet upalim i radi ok, ali to samo kad je hladan.
i da, taj asr i abs se pojavljuju samo kad je auto hladan, kad se recimo auto zagreje i kad ga opet upalim nista?!

je*e ovaj stilo kao lud zbunjenog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nasao sam vremena, skinuo sam drzac ecua sa motora ,, isekao bonsekom drzac da bi legao na kusicte akomulatora. i evo sad mi ecu stoji lepo usrafljen sa njegovim drzacem  :guitar: i sad ce poklopac akomulatora lepo zatvara.  

 

cxca97008.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, takodje ja ga upalim, on radi 10ak sekundi i ugasi se i onda ga opet upalim i radi ok, ali to samo kad je hladan.

i da, taj asr i abs se pojavljuju samo kad je auto hladan, kad se recimo auto zagreje i kad ga opet upalim nista?!

je*e ovaj stilo kao lud zbunjenog :)

 

i meni se to dešava, zvao majstora i rece mi covek da ga malo više vozim na benzin  :scooter: jer su dizne zapekle , probao par dana i stvarno pali bez problema.

ukratko kada se vozis zadnjih 500 m do 1 km vozis na benzinu, pa ga tako i ugasiš. Sutra ujutru ili kada vec trebalo bi da pali bez problema, javi kada probas, poz 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ovde neko nekog servisera gde bi mogao izmestiti taj ecu i eventualno napraviti nosac jer vec imam komp od plina na kucistu akumulatora.Molim za broj majstora u bgdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za broj majstora u bgdu.

 

Molim da se koristi pretraga foruma, jer se tako može pronaći ceeeela tema koja sadrži podatke o servisima:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

Pretraga foruma se koristi ovako:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/54042-koriscenje-pretrage-foruma-search/

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi moji drugari moj ecu je na izdisaju i nasao sam nov za 450 e sa oznakom t9 da li neko ima iskustva sa ovim.? Molim za savet ako je neko vec menjao i da li moze na moj stilo on je 2001 god. pozzz za sve forumase i molim za pomoc!!!!!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...