Jump to content
FAS Goran
genca

Fiat Stilo - otkazala kazaljka za temp. motora / luduje kazaljka

Recommended Posts

Samo je lepse i sigurnije kad se skine nosac ECU i pricvrsti se za kutiju akumulatora pa se posle zasrafi Ecu na njega,za mene je sigurnije i estetski lepse izgleda samo malo vise vremena oduzima da se obradi brusilicom kuciste ecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi kaze ima li kod nas u Srbiji da se kupi polovan ECU i po kojoj ceni? Da li neko donosi iz inostranstva? Trazim,cekam da mi neko javi. Auto mi stoji vec mesec dana posto mu je ECU rikno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me. Ne razumem gde da ti se javim? Ostavi mi broj mobilnog ako nije problem.

Stilo je 1,6 2002 god. Cuo sam da drugi ECU za njega moze samo za god.2001-2003 a da sa mladjih ne odgovara. Zna li neko da li je ovo tacno da bih znao koji da kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je 1,6 2002 god. Cuo sam da drugi ECU za njega moze samo za god.2001-2003 a da sa mladjih ne odgovara. Zna li neko da li je ovo tacno da bih znao koji da kupim.

Moze sa novijih, garantovano!

Za mogucu reparaciju se obrati nasem drugu sa foruma "crnisale" !

Tema gde se malo vise govori o ovom problemu je ovde i ovde! Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam mnogo glavobolje sa fiat Stilom 1.6 16v i njegovim racunarom.Radio sam reparaciju i posle par meseci opet problemi ali sa izmestanjem ecu fiat bar za sada radi normalno.Tako da bih predlozio svim sadasnjim a i buducim vlasnicima da to urade bez obzira da li imate problem.Meni su pricali razni dijagnosticari d4 konektor,senzor bregaste,senzor radilice,akumulator,kontakti,klapna gasa itd.Na kraju sam shvatio da taj ecu ne sme da bude na motoru.Mozda ja gresim ali vreme ce pokazati da sam u pravu sto se tice motora 1.6 16v.Pozdrav svim forumasima!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, evo ja upravo jurim kako da popravim ECU na svom stilu 1.6 pa bih ako resim problem hteo da ga izmestim na kuciste akumulatora, jel ima neko ko bi to mogao da mi uradi naravno platio bih izmestanje. I kakva su vam iskustva sa reparacijom ECU a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojan,momak koji je radio kod gorana nekad odlicno resava sve probleme sa kompjuterima,vraca iz mrtvih a za premestanje opet i to mozes da vidis sa njim...

Ako treba postavicu broj

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima :welcome: za izmestanje ecu nema potrebe traziti majstora ,veoma je lako ,i sam sam to uradio u sopstvenoj reziji bez ikakvih problema,pogledajte slike koje su postavljene,vrlo je lako ,samo se odsrafi ecu sa nosaca na motoru ,izbuse dve rupe na plastici od kucista akumulatora,polako se pomeri ecu i pricvrsti na tu plastiku ,ima taman toliko kabla da stigne do akumulatora i to je to :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A reci mi kako ide tacno.. prvo se skinu kleme sa akumulatora, pa se odvoje ona dva dzeka od ECUa pa masa? jel bitno kojim redom? Pitam da nesto ne sjeb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki87 :welcome: dovoljno je da skines samo akumulator da bi mogao da izbusis rupe na kucistu tj plastici toj sa strane gde dolazi ecu posle ,nikakvo skidanje dzekova sa ecu ,nema potrebe ,kablovi bi trebalo da su dovoljno dugi i kod tebe kao i kod nas ostalih ,dakle samo ga pomeri ,sa motora na plastiku od akumulatora i to je sve ,imas slike u ovoj temi ,prelistaj unazad i sve ce ti biti jasno :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojan,momak koji je radio kod gorana nekad odlicno resava sve probleme sa kompjuterima,vraca iz mrtvih a za premestanje opet i to mozes da vidis sa njim...

Ako treba postavicu broj

ajde postavi broj za mene a mozda jos nekom bude trebalo hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan ECU je premesten :thumbsup: Kad sam kupio stila u kaseti sam nasao neki deo koji nisam znao sta je. Tek kada sam se pripremao da premestim ECU shvatam da je to bio stari i reparirani ECU koji mi je bivsi vlasnik ostavio u kaseti. :wallbash:

Sad jedno pitanje, da li mislite da bi trebala da se stavi neka zastita oko ECUa, npr plasticna da bi osigurao da voda ne moze doci do dzekova, posto je na njegovoj staroj poziciji bio zasticen plasticnim poklopcem motora? Pitam iz razloga da li ce smetati pljuskovi, veliki sneg itd itd :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee Stilo i njegov ECU :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...