Jump to content
FAS Goran
genca

Fiat Stilo - otkazala kazaljka za temp. motora / luduje kazaljka

Recommended Posts

Kod nas SRBA sve se moze,ja sam svoj danas premestio (Stilo 1.6 16v ) odradio ga kako treba da bude, morao sam busiti kutiju od akumulatora i nosac ECU sa burgijom od 6 mm da bi ga fiksirao

f20.jpg f20.jpg

f21.jpg f22.jpg f23.jpg

Da li grešim kada kažem da, u ovom slučaju, mora da se skida ECU kad se menja filter vazduha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam stila 1.6 v16 kraj 2005 godiste, da li i moj ima ovaj poznati ECU problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno ovi noviji nemaju taj problem, mada izmeštanje nikad nije na odmet, možda i ovi noviji počnu da zezaju kada napune 10tak godina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da li grešim kada kažem da, u ovom slučaju, mora da se skida ECU kad se menja filter vazduha?

 

Pozz

Ne mora se skidati ECU kada menjas filter vazduha,kad sam menjao filter menjao sam ispod auta s donje strane na kanal,otpustis one stipaljke na kucistu filtera sto spaja kuciste i razdvojis malo kuciste i izvuces filter,prosto da nemoze prostije biti !-Sto se tice premestanja ECU ko moze i zna neka premesti obavezno ECU,jel moj ecu je bio izlozen velikoj temperaturi,bas je bio iznad poklopca ventila,tj bregaste,i jos ima onaj poklopac plasticni preko motora tako da mu daje veliku toplotu i nema nikakvo hladnjenje,verovatno od prevelike temperature motora grejao se ECU i dolazilo je do pregrejavanja kalemova i ploce pa sam morao da kupim drugi ECU koji sam debelo platio,kada sam zamenio ECU tj stavio drugi posle par dana cuo sam opet na forumu da vrsi reparaciju ECU decko iz NS ima ga ovde na forumu Sale ali jbg bilo je kasno tako da ko ima stila 1.6 16v svima preporucujem da ga premeste na akumulatorsko kuciste i nece biti pregrevanja,vec vozim ga tako druga godina i nema zime....

PRE PREMESTANJA ECU  GDE JE SAD PIPNITE ECU I BICE VAM SVE JASNO KOLIKO JE VRUCE ONO ALUMINIJUMSKO KUCISTE OD ECU...

 

 

Filter vazduha se skida od dole.

 

Da, da bas tako druze,sdonje strane 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstor Nese,eextra lik,preporucio mi je ovo izmestanje ECU,jer kod mene je na motoru Stilo 16 16v kada sam ga pipnuo umalo se ne izgoreh,planiram danas da ga izmestim kod drugara koji ima radionicu...busilice,brusilice...video sam kako ste vi to ovde izveli,nego me interesuje,pre svega ovoga,potrebno je da skinem jednu klemu,onda odsrafim ECU,e kako se sada skida taj drzac,kasnije cu provaliti sta treba na njemu da busim da bi on stajao na kutiji od akomulatara,jer kada sam danas cuo koliko kosta...ooodmah moram da reagujem dok jos radi.

Edited by Kukulkan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ECU premesten,moram napomenuti da nije to samo skini 4 srafcica,jeste sto se tice samog ECU ali drzac se drzi na jos 3 matice,koje treba posle vratiti jer tu je ako se ne varam deklo...uglavnom sve sam zavrsio slike je ne potrebno kaciti jer su iste kao i prethodne,stavio sam ga na kutiju od mulatora,stim sto sam odbrusio drzac izbusio dve rupe tu provukao sarafe i da sada sam ECU kada ga ubacim ne bi udarao telom u te sarafe tj glave istih stavio sam po tri matice na onim mestima gde prolaze ona 4 sarafa kojim se ecu pricvrscuje za nosac,tako da sada ima jos i dodatno hladjenje,sam postupak premestanja i montaze nije tezak,stim da oobavezno treba skinuti jednu klemu,i imati alat za brusenje,burgiju a bogami i dobre gidore jer dva sarafa od draca ecu su malo zavucena,sve u svemu lagan posao od nekih 20/30 min,preporucujem svima oobavezno premestanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kažite mi gde da odem da mi ovo izmeste, zvao sam par električara - u fazonu su nećemo da se smaramo sa tim :)

 

Dajte neku preporuku, broj telefona, adresu, bilo šta. Unapred da kažem da sam operisan od bilo kakvih intervencija ispod haube - zadnje što sam pokušao je da pritegnem klemu na akumulatoru i izgubio sam šraf! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas, me je majstor "obradovao" i rekao mi je da je moj ecu tj motorni kompjuter crko i da moram da kupim novi jer ovaj ne moze da se popravi.

ima li neko ideju gde to ima da se kupi i koje su cene?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam inace iz stare pazove, majstor se zove Misa Takac koji je takodje iz stare pazove, koga god sam pitao kazu da je on jedan od najboljih u okolini...

naime evo sta je bilo:


on ga je popravljao juce, i juce je upalio bez problema par puta, danas ujutro sam ga upalio otisao na posao i kad sam trebao da idem kuci samo nije hteo da upali. 

asr failure, car security, loose connection, lampica za temperaturu svetli crveno, svetli asr, i auto sa katancem... su simptomi, vergla ali nece da upali...

 

na samom Ecu vec ima nalepnica Auto Elektronika, pogledao sam njihov sajt ljudi su sa tosinog bunara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su ocigledni simptomi koji ukazuju na kvar ECU-a !

Iskreno preporucujem drugara sa foruma @crnisale :unworthy: , ali ne znam koliko je zauzet ovih dana a inace je prebukiran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je moguce da jedan majstor ne zna to da popravi a da drugi popravi?!

mislim ja bi ga licno otvorio mislim na ecu da vidim sta tamo ima tako komplikovano kad kosta popravka 150eur?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tvoja stvar i mozes sa njom da radis sta ti je volja.

Moj ti je savet da ne diras da ne bi posle zazalio.

Nego, da ne punimo forum nepotrebnim stvarima evo link ako nisi nasao pa malo citaj jer je o tome vec sve receno.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39880

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Subotici imaju nove Hitacijeve ECU,oni su stavljani na zadnju seriju Stila 2008.Nov i izmestanje ECU-a kosta 52000din,to sam cuo od jednog majstora u Bacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema zadnje serije Stila iz 2008. godine. Ima Stila karavan iz 2007. godine i to je to...u poslednjem kvartalu te godine počinje da se pravi Nuova Bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi moj drug koji popravlja radare kaze da je taj ECU obicna maticna ploca sa puno lemova,kola....i da nas majstori deru,uglavnom dodje do nekog prekida u lemu ili rece on ...ali se ja ne razumem,kaze u 90% slucaja obicne gluposti,a i ako ne bi kada nam ECU stoji na motoru gde je temperatura skoro pa 90 stepeni navodno jos kada upece Sunce...doduse moj nije vise,izmestio sam ga,i mislim da pi to trebao da bude prvi savet svim novim Stilistima ,prvo to da vide,da li postoji tema sta prvo treba uraditi kod Stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto da se i ja javim, posle 3 neuspesna pokusaja popravke kod majstora i svaki od njih je rekao da moze da popravi pa se na kraju ispostavilo da auto radi 1 dan i opet rikne. dolazim do 2 opcije: kupiti polovan cija cena je otprilike od 200-250eur ali niko nece ni da cuje o garanciji + dekodiranje od 30-50eur ili otici u ovlasceni fiatov servis da mi oni to ugrade za skromnih 800-1000 eur zavisi od modela i daju mi garanciju od godinu dana....

 

naranvo ostaju mi jos zadnje dve opcije a to je pozvati cudesnog Crnog Saleta iz NS u kojeg se vidim dosta ljudi na ovom forumu kunu ili isterati mog Fiata ispred na ulicu politi ga benzinom i zapaliti..

 

na kraju sam zivaca, 3 nedelje se ja mucim sa ovim i opet nista...
jedino pozitivno je sto sam bar 40eur ustedeo na gorivu :p

 

ima li neko neki predlog sto se tice tih polovnih ECU-a ??!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...