Jump to content
FAS Goran
jocifer93

Punto mk.2 - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Jos kad sam kupio auto, daljinski je bio u kaseti jer je iskidan, gumen je, i kad sam ga probao nije hteo da radi i ja mislio da je baterija. Medjutim, danas sam resio da to sredim i izmerim bateriju ona je puna. Mozda je i problem do daljinskog ali nema diodice pa ne mogu da vidim da li trepcu kad se gleda kroz kameru. E sad mozda je i problem do necega u autu, pa ako imate neki predlog sta bi to moglo da bude. Gt je daljinsko, bar tako pise na daljincu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru tako isto nije radilo, njemu je bio problem u onom snopu zica sto ulazi u vrata, jedna zicica je bila prekinuta, spojio je i od tada sve sljaka. Probaj to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:rofl: ja pre neki dan skidao onu plastiku ispod volana da vidim nesta mi zvecka mrdo nesto one kablove vamo tamo naso neka zabica zvecka zalepio kad auto cap zakljuca otkljuca pa u krug reko sto posto sam neki kabal pritego ubio se ko nesreca skidaj kad ja mucenik sedeo na kljucevima :rofl: :rofl: :rofl: xexexxexexexexe

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Veki :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup::unworthy: :unworthy: :unworthy:

Sjajno.

Ja sam jednom prilikom drzao kljuceve u rukama i pretresao sve po stanu trazeci ih :thumbup::wallbash:

Sorry za off :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjena je baterija na jednom kljucu i od tada ne radi daljinska komanda zakljucavanja i otkljucavanja. Drugi kljuc radi normalno. Citajuci po net-u izgleda da je kljuc izgubio kod i da treba da se uradi sinhronizacija kljuca i brave na autu. Jel to moze rucno da se uradi (vidim da za neke automobile moze ubacivanjem u bravu i stiskanjem prekidaca) na puntu ili mora ipak da se ode do nekog ovlascenog servisera?

U pitanju je Punto mk.2a 1.2 16v.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima neka trula fora za koju uzimaju pare 10 do 30 eur, kolega je na citroenu imao isti problem, prodao mu je jedan foru za dž, nešto tipa otključaš tim drugim daljincem a onda ovaj problematični ključ staviš u bravu, daš kontakt i to je to otprilike..probaj, upali auto sa tim ključem, ugasi pa vidi dal se sinhronizovao :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem na Puntu mk2 sa daljinskim zakljucavanjem. Kada je auto kupljen, baterija na kljucu je bila potrosena i uopste nije svetlela lampica na kljucu. Sada je baterija zamenjena, svetli lampica na kljucu kada se pritisne dugme, ali se kola ne otkljucavaju. Kada se otkljuca na bravi radi centralno zakljucavanje. Zvao sam jedan ovlašćeni servis i rekli su da nije problem do ključa, i da ključ ne gubi kod za otkljucavanje, već da je problem na prijemniku u autu. Zna li neko u čemu bi mogao biti problem i gde se nalazi taj prijemnik? Hvala unapred. :-)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 16V, 2002 godište. Ne znam ima li alarm, kada je kupljen nije bila baterija u kljucu pa nisam mogao da probam. Ubacio sam bateriju u kljuc, svetli lampica na kljucu, ali ne reaguje na daljinsko zakljucavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel imaš one alarmske senzore kod šoferke, gore levo na stubu?

PS

To nisu minijaturni visokotonci... :lol:

Iskreno, nisam ni ja znao, kad sam kupio auto, video sam samo da sam imao privezak od alarma na ključu i onaj mali ključić.

Evo gde se kod mene nalazi alarm.

 

IMG_4905_-_Copy.jpg

 

A nešto o alarmu sam napisao i ovde na ovoj temi, pa da se ne ponavljam...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42401&st=40#entry814422

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Daco to je sirena, a alarm odnosno modul gde je antenica je verovatno kod osiguraca u kabini.

@Punto16v

mozda je jednostavno elektronika odnosno plocica u kljucu u kvaru pa ne radi, verovatno zato nije ni bilo baterije u kljucu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Ne kažem da nije, ali kad sam ja otišao u servis za alarme, lik je uzeo mali ključič, podigao kapicu sa te "budže" i aktivirao ga... Možda je alarm spojen sa sirenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je baterija u kljucu, ali je bila potrosena. Sada kada pritisnem dugme na kljucu trepce lampica, pa mislim da nije do toga. A i u jednom servisu su rekli da nije do kljuca vec do prijemnika na kolima. A nema nikakve lampice za alarm u kolima, bas sam gledao kod komsije, njemu trepce iznad instrument table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Daca

onda pretpostavljam da je to Meta odnosno origigi alarm za Puntice. Ovi aftermarket uglavnom imaju odvojenu sirenu i cent.jedinicu.

@Punto16v

imas samo centralnu, nemas alarm. Idi do nekog servisa da ti pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLaki

A znas li mozda gde se nalazi taj prijemnik za centralnu u kolima? Ili da li postoji osigurac za daljinsko zakljucavanje? Posto bih prvo ja da pogledam, pa ako ne uspem, onda ide u servis.

@podvarak

Siguran sam, ne radi. Probao sam i kada sam u kolima, opet ne radi. Kljuc salje signal, ali izgleda da prijemnik na kolima ne reaguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijemnik najcesce pakuju ili u onoj pregradi gde su osiguraci, ili ispod nje odozdo. Uglavnom izgleda ko kutija cigara, crne boje, sa velikim konektorom na sredini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Daco to je sirena, a alarm odnosno modul gde je antenica je verovatno kod osiguraca u kabini.

@Punto16v

mozda je jednostavno elektronika odnosno plocica u kljucu u kvaru pa ne radi, verovatno zato nije ni bilo baterije u kljucu.

Greska,to je centrala ujedno sa sirenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Daco to je sirena, a alarm odnosno modul gde je antenica je verovatno kod osiguraca u kabini.

@Punto16v

mozda je jednostavno elektronika odnosno plocica u kljucu u kvaru pa ne radi, verovatno zato nije ni bilo baterije u kljucu.

Greska,to je centrala ujedno sa sirenom.

U sledecem postu sam ispravio moj previd :harhar: pretpostavljam da je to Meta alarm.

@Punto16v

a jel postoji osigurac za centralnu ili neki rele. Pogledaj u eperu, mozda pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zanima me jel gde god pise air bag, jel tu ima air bag? Posto na prednjim stubovima pise air bag, a u uputstvu nisam nasao da tu imaju air bagovi. Izvinjavam se za off...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nepoznat slucaj da ne reaguju daljinci,problem je verovatno u samom larmu,jel imas dva daljinca,probaj sa drugim,ako radi taj koristi,a ako je daljinac na kljucu onda je problem,koji ces tesko resiti osim zamene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...