Jump to content
FAS Goran
jocifer93

Punto mk.2 - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Nisam nigde pronasao tu crnu kutijicu, velicine paklice. Evo slika pa vi vidite sta bi moglo da bude za daljinsko zakljucavanje:

 

ffa40.jpgffa41.jpgffa42.jpgffa43.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam danas, ali nigde nisam nasao crnu kutiju velicine pakle cigareta. Evo slika, pa vi pogledajte da li je nesto od ovoga za daljinsko zakljucavanje:

 

Image261.jpgImage262.jpgImage263.jpgImage264.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam provalio da ispod zadnje klupe ima neka kutija koja je kod mene bele boje i da reaguje na daljinac. I jednom prilikom nije htelo nesto da radi daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje. I setim se da sam nesto skidao minus kleme od akum i da sam ga vrlo brzo i vratio i da posle nije htelo da radi. onda sam lepo skinuo minus kleme. sacekao malo vise od 30 sec i vratio kleme(pazi da bude iz prve, tj da ga ne navlacis vise puta na akum) i od tada daljinac radi kao sat. crvena led dioda bas jako svetli na daljincu jer sam stavio novu energizer bateriju. dpmet je negde oko 10ak metara.

I nemam alarm, da samo dodam. imam jedan obican kljuc i jedan sa daljincem. kad punto ima 2 kljuca sa daljincem, onda ima i alarm. pricam o fabrickoj verziji. tako bar pise u Uputstvu za upotrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam nekih problema sa svojim puntom pa ako može neki savet ili preporuka.

Kad zaključavam vrata na vozačevoj strani onda se zaključaju i vrata od gepeka, ali suvozačeva vrata ostanu otključana pa njih uvek moram posebno da zaklučavam.

Prodavac mi je rekao da ima alarm i daljinsko zaključavanje ali da taj ključ koji sadrži taj daljinski se izgubio negde pa sad ja imam onaj običan ključ sa kojim palim auto i zakjučavam vrata pa me interesuje dal neko ili negde  se može napraviti takav ključ sa onim dalinskim za zaklučavanje i po kojoj ceni?

Trenutno mi alarm ništa ne vredi jer se on uključuje onda samo kad se auto zakjuča preko daljinskog tako mi je rako prodavac al ova suvozačeva vrata što moram  posebno da zakjučava uopšte ne razumem zato što auto kad zakjučam sve se zakjuča osim tih vrata ali kad krenem sa kolima i kad ubacim u drugu brzinu sva vrata se zaključaju i suvozačeva vrata koja se inače neće zakjučati dok auto stoji u mestu.

 

Molim neko objašnjenje ili savet i izvinite na ovako dukačkom tekstu unapred hvala %29.gif

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je problem sto moram bas da budem blizu auta da bi otkljucao.Sve radi kako treba al moram bas da budem blizu.U cemu mozer da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oslabila baterija u daljincu? Proveri prvo to. Kod mene otključava na nekih 15-20 metara, možda i malo dalje, zavisno od ugla odnosno ima li kakve prepreke između daljinca i antene u autu.

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma promenio sam bateriju vise puta.I uvek isto.malo bolje kad stavim novu al opet je lose jer moram na metar bukvalno od auta da budem.

A gde se nalazi ta antena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično se centrala stavi u prostor gdje se nalaze osigurači u kabini. Na centrali je prikačena antena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta moze da mu bude?

Ako zivis u centru grada nemoj da ti bude cudno jer ima puno antena, frekvencije se mesaju. Meni se isto desava kad sam u gradu da moram na 2-3 metra da pridjem da bih zakljucao auto a kad se vratim u stan sa terase (drugi) sprat lagano hvata na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari stari!

Izvinjavam se ako pisem u pogresnoj temi, ali nisam mogao da pronadjem adekvatniju za pitanje koje imam.

Naime, kupio sam nekog Puntica (188/1,2/60ks/benzin...) ne bih li se vozao po gradu sa njim. Sve je to super, puntic radi, ide i grmi, ali... nije imao daljinsku kontrolu centralne brave.

Morao sam da je ugradim. Neku univerzalnu do duse, ali fercera kao da je rodjena u autu.

Otvara i zatvara kako treba, ali nisam uspeo da povezem onu zicu koja pali signale na zmigavcima. Treba mi to.

Sada me interesuje, gde se nalazi instalacija zmigavaca kod punta? Gde da vezem onu zicu koja daje signale na zmigavce?

Hajde, ako neko ima ta saznanja, da mi obelodani tu misteriju koja me kopka vec neko vreme.

Unapred hvala!

 

P.S. Strasno mi je zao sto necu biti sa vama na rostilju koji se sprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,
Pitanje gde moze da se nadje ovo kuciste sa otkljucavanje posto mi otkkjucavanje radi a zakljucavenje ne? I jel ima neka procedura da se to promeni?4519563b6df4ca0dee255d7fea702403.jpga92a5870b1f13361783dc165270fa4e8.jpg

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje. Zanim me zasto zasto zeza daljinsko zakljucavanje? Pre neko vece parkira auto na parking i da zakljucam nece na daljinski a svetli lampica na kljucu. Uzmem preparkiram auto i ponovo da zakljucam onda htelo. Ucemu je problem?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...