Jump to content
FAS Goran
stilo1.6

Fiat Stilo - shema kutije sa osiguračima i relejima

Recommended Posts

Ako ti je lakše mogu na holandskom ili original žabarski.

Nemoguće da bar to malo ne znaš engleski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se desava ako je u kutiji sa osiguracima j kabini(jos nisam proverio ispod haube osigurace) da je neko naprimer umesto 7.5 stavio 10 amp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumašima. Ovo je prvi mon post na ovom forumu.
Od skoro sam vlasnik jednog Stila - 1.9JTD 59KW.
Imam identičan problem koji je izložio jasko_
Ne rade mi svetla u kabini, radio i prekidači za klimu i recirkulaciju.

Uspeo sam da pronađem da je u pitanju jedan osigurač - F39.
Zamenio sam osigurač međutim ništa se nije promenilo.
Da li neko zna gde bih još mogao da proverim?
 

Unapred hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je bio F39 samo što sam ja slepac pa sam menjao pogrešan osigurač.
Kada sam gledao šemu računao sam i onaj prvi red gde su rezervni osigurači

tako da sam pre par dana promenio F36 umesto F39.

Sada sve šljaka kako treba a mojoj sreći nema kraja.


Znači da zaključimo, ukoliko vam ne radi svetlo u kabini, radio i prekidač za klimu i recirkulaciju vazduha,

najverovatnije vam je rinkuo F39.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U iscekivanju povratka ECU-a sa reparacije od Crnog Saleta, imam vremena da se pozabavim sledecom novootkrivenom situacijom.  :coffee:

Elem, kada sam skinuo poklopac akumulatora (cisto radi kontrole klema), primetio sam da mi nedostaju sledeci osiguraci: T17, T19, T20, F20, F23 i 2 osiguraca pravougaonog oblika koji se nalaze u redu sa leve strane vertikalno, pod rednim brojem 4 i 5.

E sad, imam uputstvo na srpskom za Stila i u njemu, od svih koji mi nedostaju, sam nasao F20 za koji stoji da je kod JTD varijanti (sto kod mene ne vazi, u pitanju je benzinac 1,6) i F23 za Selespeed +30 (sta god to znacilo...).

 

Moje pitanje glasi: da li neko zna cemu sluze nedostajuci navedeni osiguraci? Jel' ima neke veze koji je motor u pitanju? Pritom, napomenucu da mi od svega u autu ne rade motorcici za nivelisanje farova. Registruje na displeju moju komandu kada pritisnem dugme, ali se ne mrdaju. Da nije mozda neki od tih osiguraca koji nedostaju bas za nivelaciju...? 

 

Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorici za nivelaciju farova idu preko osiguraca levog oborenog svetla F13. Ako ono radi normalno, motorici su kaputt (najcesca situacija) i treba ih proveriti.

Dalje, sa T se u elektricnim semama ne oznacavaju osiguraci, nego releji.

Koliko se secam, npr. T17 je relej motorica/pumpe za pranje farova (dobija signal direktno sa Body Compa i salje ga do pumpe).

Imas sve lepo objasnjeno u eLearn, skini pa probistri. Korisnicko uputstvo ti je bas samo ono najosnovnije za laike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije čudno da ima praznih mesta za osigurače i releje. Pravi se sve ''na jedan kalup'', a onda ubacuje u svaki konkretan model zavisno od njegove opreme. Ako npr. nema panorama krova, ne treba ni relej za rad motorića panorame. Tako imaš dosta situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti konkretno treba pa da okacimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nov sam na forumu. Imam problem sa fabričkim radio / cd u kolima (Fiat Stilo 1.6 troja vrata). Kada ubacim CD čuje se fenomenalno.. Kada pustim radio, neće da mi nadje ni jednu stanicu osim jedne i to sam moram da je podesim. Koliko sam ja shvatio da postoje osigurači u gepeku negde (fig.65 osigurač F54 25A) to je osigurač za "neki pojačavač antene". Kako ja da nadjem taj osigurač u gepeku i gde se on nalazi ? Našo sam šemu ali u kolima ga nema nigde ?

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,  imam problem sa migavcima ne rade ni posebno kad skrecem ni sva cetiri. Cuje se kada dam komandu u kolima i lampica na tabli svetli,  ali nista se ne pali, isto i kada zakljucavam auto ne upale se migavci. Inace od skoro je sa vremena na vreme počela da mi se resetuje tabla vreme prosecna potrosnja i datum. Da li neko zna u cemu je problem?  I koji je broj osiguraca za migavce pregledao sam one seme i nigde ne pise za migavce? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili nisam video na korisnickom uputsvu ili nema. Koji je relej za sta. Pitam jer se jedan dosta greje kod osiguracke kutije u kabini 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U korisnickom uputstvu naravno da ne postoji. Ali zato sve do detalja imas u eLearn.

Imas linkove za skidanje u "Uradi sam" podforumu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...