Jump to content
FAS Goran
stilo1.6

Fiat Stilo - shema kutije sa osiguračima i relejima

Recommended Posts

Pozdrav,

Da li neko moze da upload sliku one kutije sa osiguracima i relejima kod akumulatora jer ne znam koji osigurac i relej ide na kom mestu. Meni se ta kutija nesto navlazila pa mi pravila spoj sa velikim svetlima (sama se palila) rasturim je i napravim ali sad servo ne radi. Pitam se da nije mozda neki osigurac otisao ili relej ili sam ja ubo u pogresno mesto? Stilo 1.6 16v 2002 god. je u pitanju. Pozdrav i hvala unapred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz,isti problem i ja sam imao sa tom kutijom,ona uopste nije zasticena sa fabricke strane kako treba,meni se desilo juce kad sam se vozio autom po gradu,dosao kuci,ugasio auto, ventilator Hladnjaka nije radio jel nije postigao radnu temperaturu,posle pola sata trebao da krenem u grad sa autom priblizio se autu kad ono ima i sta da cujem ventilator hladnjaka mi radi non stop,ukljucio se sam, radi non stop dok ne iscrpi akumulator,sumljao sam na nju,skinuo kutiju imao i sta da vidim,kutija je toliko bila prljava i korodirala da sam jedva ocistio koroziju,cak poceli da se jedu i tanje one buksne kontakti,pre rasturanje kutije ja sam uslikao sve kako je bilo pa posle poceo da je rasturam...-Ko zeli da je rastura nemoj da je rastura ako je ne uslika,jel malo je komplikovano,rasklopio i ocistio celu kutiju vratio sve na svoje mesto i sada auto radi fenomenalno...

Edited by vlada012

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC02067.jpg DSC02068.jpg

DSC02070.jpg DSC02071.jpg

Evo, nadjoh malo volje pa da postavim! :thumbup:

Kada poskidate releje i osigurace koje ste prethodno fotografisali ili nekako zapamtili mesta mozete razlistati ploce. Vodite racuna jer ploce imaju svaka svoje mesto i broj. Uocite nepravilnosti u vidu rdje ili nekih naprslina ako postoje, reparirajte na odgovarajuci nacin , vratite na svoje mesto releje i osigurace i to bi bilo to. Sredstva kojima ovo mozete ocistiti su sitna smirgla i kontakt sprej. Nije lose naprskati lakom ploce ali ne i kontakte. medjutim , ako nemate poklopac akumulatora ovo sve je kratkog daha stoga avetujem da to obezbedite ili da zastitite samu kutiju necim odgovarajucim. Pustite masti na volju. :thumbup: Ako je nesto nedoreceno slobodno prokomentarisite! :welcome:

Uh , jedva ja ovo smestih!

Da napomenem, stegnite kontakte kombinirkama zbog boljeg spoja! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

koju oznaku nosi osigurac za upaljac na stilu benzincu 1.6 2002. god i pod kojim brojem tj oznakom traziti polovni kompijuter za istog stila?Ako neko moze da pomogne unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

koju oznaku nosi osigurac za upaljac na stilu benzincu 1.6 2002. god i pod kojim brojem tj oznakom traziti polovni kompijuter za istog stila?Ako neko moze da pomogne unapred zahvalan

 

ECU "IAW5NF T1"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Zanima ma da li ima neka sema sa osiguracima, nisam uspeo da je nadjem. :)

Zanima me da li je do toga, kada okrenem kljuc, nista se ne desava, a cale je pre toga krenuo da pali dok je auto bio u brzini..  :wallbash:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam pregledao, nigde se ne spominje alnaser u semi.. Da li uopste postoji osigurac za alnaser? 

Ne znam sta bi moglo drugo, nista se ne desava kad okrenem kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Četkice,automat,masa,brava..Sve u svemu dobar auto električar to brzo resava.Osigurac mislim da nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredih Stila skroz pre nekih mesec dana, ostale su još zimske gume (samo, haha) i jedna sitnica koja u suštini ne smeta ali mi ide na živce. Naime, merači goriva i temperature ne daju znake života. Uzeo sam auto pre nekih 3 meseca, funkcionisali su nekih 15ak dana i otkazali. Planirao sam dosta ranije to da sredim al se naravno uvek nađe nešto preče. Kad god se dohvatim teme sa ljudima koji se razumeju u automobile, ili "razumeju", pominju mi da je neophodno zameniti neke releje i da bi to moralo da reši problem. Nisam bio u prilici da prošaram gradom kako bih našao konkretnog električara koji bi to mogao da proveri, da li neko zna šta bi mogao biti potencijalni problem i eventualno način da se problem otkloni?

 

I da, u pitanju je Stilo 1.6 16v, 2004. godište.

 

Hvala unapred. :ermm:

Edited by mare16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,
od skora imam jedan problem pa nikako da vas pitam da li iko zna koji je ovo deo i cemu konkretno sluzi?

 

cxcb25355.jpg  cxcb25356.jpg  cxcb25357.jpg
 

Sve sto sam nasao je da je neka vrsta elektronskog releja, nije klasican relej jer kad se skine braon zastita vidi se ploca, procesor kako vec i svasta nesto na njoj. Puno radnji sam zvao bio kod puno majstora niko ne zna osim da je neka vrsta elektronskog releja, zato sam i otvorio nov topic posto slicnu temu nisam nasao na forumu. Fiat Stilo 1.9 JTD 2002.god je u pitanju a relej se nalazi iza komandi grejanja.

 

Problem koji imam je taj da u posednje vreme kad upalim auto i krenem da vozim na 15-30 sec se iz prostora grejanja cuje zvuk klik i sva svetla na sekundu trepnu, izgube napon vrlo malo, i onda vrate normalno da rade, i tako opet i opet... I jednog dana se zavucem iza grejanja upalim auto i ustanovim da zvuk dolazi bas iz ovog gore releja, skinem relej, nista! Auto se ponasa normalno ne gubi struju bas nista, sve radi, vratim relej opet isti simptomi. Svi mi kazu da je neki ozbiljniji program i da nesto na autu ne bi trebalo da mi radi bez njega a meni bukvalno sve radi... Ako neko moze da bude od pomoci bio bih mu zahvalan... :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, to je 100 % relej za grejanje kabine. Nasao sam ovde nesto, pogledaj. Na otpadu ces naci sigurno, odgovara i za bravo.

 

fiatrelejgrejanje.jpg

Klik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stavljao na svoj auto nov akumulator od druga i relej od druga posto i on vozi isti auto kao ja, a negde procitah na forumu da dotrajao akumulator zna da stvara probleme sa strujom a moj je cetvrta godina pa rekoh ajde mozda je on u pitanju ali nije, nije u pitanju akumuluator a nije ni relej jer se i dalje javljaju isti simptomi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto pretpostavljam da je neki osigurač riknuo da pitam ovdje..

Sinoc kad sam upalio auto ne rade mi: klimatizacija, radio, nema svjetala u autu...to je sto sam prijetio, farovi rade, kontrolna tabla radi, auto radi bez problema...ali ovo nabrojano kao da nema struje u sebi...

Sta bi moglo da bude????

 

Zaboravih napomenut da sam kupio nov akumulator prije 5 dana

Edited by jasko__

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam provjerio nista,jer ne znam sta da provjerim..

Nismo se razumjeli najbolje :-)

Sta bih mogao da privjerim??

Na koji nacin..jbg prvi put se susrecem sa ovim..

Edited by jasko__

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre osigurace :) Otvori kutiju i proveri osigurace za svetla, imas lepo sve nacrtano, a imas i na forumu celo objasnjenje koji osigurac za sta sluzi i to na srpskom, pa potrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne treba ti ni upustvo :) Kreni po redu jedan po jedan vadiš i pogledaš da li valja pa vratiš nazad. U akumulatoru kod onih velikih vadiš svaki drugi jer se onda dva oko njega vide da li valjaju. 10min posla za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...