Jump to content
FAS Goran
svetozar

Fiat Bravo 1.6 - vlažan gepek

Recommended Posts

konstantno mi je vlazan onaj tapacir ispod rezervnog tocka,a jos vise po rubovima,tamo ispod stop lampi.cak mi je i karoserija izrdjala.skoro sam to otkrio i mislio sam da se voda ubacuje kroz par rupica u podu koje nisu imale cepove.medjutim i posle zacepljenja tih rupa vlaga je primetna.izvadio sam sve iz gepeka da se osusi,ostavljao otvorena vrata gepeka da se izvetri i prosusi sve, al ipak sutradan ima kapi vode na rezervnom tocku pa cak i na zvucnicima.ne znam u cemu je problem? question.gif
je li neko imao ovaj problem i ako jeste,kako ga je resio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti se to ne desava posle koristenja zadnjeg brisaca i prskanja vode po zadnjem staklu?

Ovo pitam zato sto se cesto zna desiti da spadne crevo sa zadnje brizgaljke za vodu pa onda voda curi u gepek umesto na staklo gde treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi mi zadnja prskalica,verovatno negde zacepljenje,pa je i ne koristim niti ukljucujem brisac.nije to sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvadio sam sve iz gepeka da se osusi,ostavljao otvorena vrata gepeka da se izvetri i prosusi sve, al ipak sutradan ima kapi vode na rezervnom tocku pa cak i na zvucnicima. :question:

Da li je ta vlaga (odnosno voda) na bilo koji način povezana s vremenskim prilikama, ili je prisutna stalno? To mi nije baš jasno, a mislim da je bitno, kako bi se utvrdilo da li voda ulazi spolja ili dolazi odnekud iz automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pitanje,da li je stalno ili kada pada kisa?

Ali u svakom slucaju moguca su 4 razloga.

1. Prolazi ti voda negde na dihtungu gepeka.

2. Kondenzacija ,ali ja nisam ni cuo ni video da moze biti u toliko meri da je ima i po zvucnicima.

3. Spalo crevo sa zadnje prskalice a mozda je neko spojio da zadnja radi kada i prednja.

4. Nesto sto mi nije palo na pamet.

U prva dva slucaja mora da pada kisa da bi bilo do toga ili eventualno kada peres auto. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je zaista pravo pitanje i nisam bio siguran u odgovor jer su bile kise stalno.al danas kad sam pogledao sve je suvo,sto znaci da voda ulazi spolja negde pa se zadrzava u tapaciru i pravi kondenz sve dok u nekoliko dana ne ispari skroz.sad samo da otkrijem kud ulazi voda.tipujem da je na spoju krova i onog gumenog creva sto ulazi u vrata gepeka,sutra cu ga malo zaliti silikonom pa cu videti.a mozda je i sam keder na vratima. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da ga zaliješ vodom pa da vidiš gde tačno da ulazi nego da ceo auto zaliješ silikonom i da opet ne rešiš problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup::rolleyes::whistle:

Malo offtopica dok covek ne nadje gde curi a kako vidim napolju sada,sutra nece morati da zaliva auto,samo da prati gde curi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji nekog jos da vozi dok si ti u gepeku da u potpunosti simuliras uslove voznje. :thumbsup:

Ipak ces morati izgleda da zalivas jer bar kod mene nije bilo kise. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde padala i vec se pokazalo u gepeku.ulazi negde kod levog tocka,ceo spoj levog kosa i patosa je mokar.moracu ipak kod limara da sredi i to curenje i rdju sto se pojavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem.kod fiata imas sa desne strane gepeka kao otvor za ventilaciju tu mi ulazi voda i imas zabice koje drze kablove koji idu kroz gepek,oko njih hoce da ulazi voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...