Jump to content
FAS Goran
razor_amd

Projekat: Punto GT motor i oprema u Punto 1.1 55

Recommended Posts

Drago mi je da vam se svidja, nego nikako da stignem da ga operem i slikam sa felnicama. Cekam od opasnog gusara jos stickere i da nalepim pa onda slikanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Vrnjackoj Banji je imao jedan takav Punto GT, isto zuti, pre dve ili tri godine je gazen po gradu. Ne mogu da se setim da li je bio stranac ali cini mi se da jeste. Da nije to mozda taj auto?

Cestitke za projekat i potrudi se da opasnu mehaniku ne stavis u drugi plan sa stajlingom.

Pozdrav

(P.S. u TS sam isao u srednju...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Vrnjackoj Banji je i dalje taj zuti Punto GT, upoznao sam se sa vlasnikom i decko je prva liga. Za sad sam mu pozajmio svoj chip da ga iskopira i poklonio sam mu desno krilo od ovog GTa. Koliko znam trenutno je na farbanju i uskoro bi trebalo da se provoza sa njim do mene da isprobamo kakva poboljsanja donosi cip.

Ja i dalje jurim glavu a moja je data na sredjivanje i varenje. Pa sta pre bude. :unworthy:

Cvele vidim promenio si sliku profila, sad je mnogo bolje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle nalepnice, ispale su prva liga. Prvo sam stavio novi FIAT znak cisto da vidim kako izgledaju.

Evo slike sa mobilnim telefonom:

Felnice.jpg

Slikaću i fotoaparatom kako bi se bolje videlo, a probacu veceras kako mu lezi ABARTH i GT znak :)

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicne su nalepnice :thumbup: a jel ces one abarth pruge sa strane da uradis ili samo skorpijice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već drugi dan su mi makli nalepnice na parkingu, i to obe prednje zajedno da čepovima, pošto su se čepovi malo slabije držali na felnama. Dao sam da mi se naprave novi Alu čepovi koji bi trebalo da drže dosta bolje, tako da će biti skoro nemoguće skinuti ih dok se ne odviju felne.

Što se tiče auta, cilj je podignut na nešto veći nivo od početno razmatranog. Sada je to Stage 2 sa 220ks. Sledeće stvari su poručene i očekujem da će biti kod mene u roku od 15 dana:

- Turbina Garret GT25R

- Bregasta od Fiat X 1/9 US edition - 272°

- SEB4.11 Čip

- Svećice Denso IK24

- Buyyan sinter lamela

Prethodno kupljene ili sredjene stvari su date na prodaju i otvorene odgovarajuce teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si i koliko si platio bregastu? Jel to bas za turbake bregasta? Koliko je kostala lamela i jel sa oprugama? I obrati paznju na kakvu korpu ces koristiti, sinter lamela zahteva velik pritisak korpe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mi nabavlja jedan lik sa Engleskog puntosport foruma, naravno ja mu platim sve komplet, on poruci sa ebay-a i posalje drugu u Nemackoj koji ce dalje meni autobusom.

Bregasta nova je 250eur i takodje je on porucio sa ebay-a. Bregasta je kao sto sam napisao od Fiat X 1/9 za americko trziste i dodaje, kako mi je on rekao, jos 15-ak konja i pasuje u GT 1.4 motor.

Za lamelu mi je rekao da mogu samo to da koristim sa vec kupljenim setom. Evo kako je on to napisao na engleskom:

"You must buy uprated clutch disc, with ihi good to use, with garrett, i´m not sure" i ja ga pitao: "so I can pair that clutch disk with my clutch set?" i odgovorio je sa "yes"

To je valjda to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze sta da ti kazem osim svaka cast, na tvom trudu i zelji, ovo da se uradi sve na kolima je vecini samo pusta zelja, samo napred zelim ti puno srece. A ***** im mamicu lopovsku za ove cepove, neko se toliko trudi i on dodje i jednostavno ukrade, potpisivao bi mu po lobanji provereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta da se radi, odmah sam znao da ce sigurno da skinu koji komad. Sva sreca te sam odmah porucio 4 razlicita kompleta nalepnica pa imam da zamenim :thumbup: A posto i cepove mogu da uradim ponovo, nema sikiracije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos dosta izgleda bar jos 2 meseca, jos se delovi skupljaju i polako pristizu, glava mi je pomutila planove nacisto, a gledam da ne razvaljujem ovog mog gok sve ne bude spremno samo da se ubaci. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, ne mogu da docekam da ga provozam. A kad ga zavrsim, eto me na skupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sto si promenio plan i presao na stage 2 a nisi probao kako ide na stage 1, bregastu si mozda trebao da potrazis kod colombo bariani-a... nego 220hp je mozda previse, ipak prelazis na to sa 55hp dal ces da umes da vozis to? :unsure: i jos jedna stvar, body roll, tvoj je sa 5 vrata sigurno mu je slabija konstrukcija znaci obavezno stavi "koske" i napred i pozadi, a bilo bi dobro i roll cage da ubacis :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uradio par, bukvalno elementarnih, stvari na kolima u poredjenju sa tvojim projektom, pa nisam mogao da izdrzim da ne pogledam auto, da ga provozam, i pokazem rad nekome. Mogu misliti kakve su tvoje muke, slatke muke.

Ocigledno imas dovoljno znanja i volje, inace to ne bi bilo ovako dobro. :unworthy:

Sretno sa daljim radovima, steta sto nisi blize, dosao bi da pomognem koliko znam, par ruku dobro dodje. :)

GT je zuti, tvoj je srebrni. Ostaje srebrna, ili ga farbas?

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cvele

Ojacanja se rade i to jos ozbiljnija nego sto si napisao, ali naravno ne roll cage, jer ce ipak ovo biti auto za uzivanje. A veruj mi ovaj vozim do iznemoglosti, muci se grdan, nikako nece preko 150 cak ni nizbrdo :wallbash:

@Steva

Lepsa polovina mi ne da da mu promenim boju. :unworthy: Mozda cu uspeti da je ubedim da uradim krov i haubu u crnoj ali da vidim prvo kako to izgleda na nekom drugom autu sive boje. Poskidacu sve znakove sa auta, ti ces odraditi farove i maglenke, mozda cak promenim i felnice sutra, i to bi bilo to spolja.

Za unutra moram naci nekog ko dobro radi kozni enterijer a da nije bas mnogo skupo, posto su uz GT stigla kozna sedista, mislio sam i tapacire da odradim u istom materijalu. GT tapaciri ne pasuju jer je 3-vratni :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš po gradu tapetara koji rade solidno, skokni do Neše Komarca, on se time bavi, živi u K1 ili K2, a ima radnju pored Benefita, tačnije tik do Polilasa, znam da je radio svog keca, ali ne znam kako ga je odradio, bolje da skokneš informativno do njega da vidiš, nije ti daleko, a čuo sam i za nekoga iz Lozne da radi baš odlično, ali nemam nikakav kontakt...

Ja ti ne bih preporučio haubu i krov u crno, pošto na sivom autu kada je jedan ceo deo druge boje, izgleda kao ono "ulubio si negde orginal, pa si taj našao da staviš, nije imalo u boji"... Meni je majstor Džingis radio haubu i zatvaranje znaka i stavio mi mat crnu haubu koju je imao na raspolaganju, da mogu da vozim pošto mi je auto neophodan, nekako štrči... Ako budeš trebao da izvodiš limarske radove, moja preporuka ti je da ne ideš kod njega, ili Vlada Terza u Ribniku ili Smurin u Grabovcu... :thumbup:

Evo malo fotošopa, nije nešto, ali može da posluži:

m32.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komi mi je prvi komsija, moj novi lokal je desno pored njega koji se trenutno radi. Imao sam losa iskustva sa Komijem, ne na njegov rad, već na cenu. Još je sad i izašao u Blicu pošto je radio prvu srpsku jahtu ili brod ili šta već, tek će sad cene da skoče. Taj iz Lozne mi je već radio pre jedno 3 meseca pa se krenulo odlepljuje a loše je odradio uglove i izbočine, kao ne može materijal tako dobro da priđe tu, i njega zaobilazim.

Limarske radove i ojačanje mi radi Sloba iz Prnjavora, posle Ljubostinjskog manastira. Imam dosta preporuka za njega i imam dogovor sa njim. Taman mu treba školjka od GTa da završi neki posao, a meni trebaju ojačanja i limarski radovi. Prosta trampa :thumbup:

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za tog lika iz Prnjavora, čuo sam da je povoljan, a da dobro radi... Što se tiče dobrog tapetara, ne znam koga bih mogao da ti preporučim onda, to je u našem kraju to, što se majstora tiče..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...