Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

Fiat Uno 1.5 sx

Recommended Posts

ma nije to... morao bih da modifikujem i nesto prepravljam (sto cu veerovatno i da uradim, ali ne sada), sraf je manji, morao bih nebo da rasturam, ili oko antene da prepravljam. sve u svemu da je ova moja ruzna - ruzna je.

ali... vro verovatno cu da nabudzim jednu korisnu stvarcicu:

naslon_za_ruku_slika_O_772956.jpg

samo crne boje, sve sam premerio i napravio maketu od kartona pre nego kupim, mislim da ce odlicno da mu legne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigla nova igracka :) bio sam skeptican sa ovim aftermarket stvarcicama ali mogu vam reci da sam poprilicno zadovoljan ovim naslonom, funkcionalan je 100% to bez sumnje, zavrsna obrada je OK, meni licno se svidja kako izgleda konkretno u ovom autu, ima gornji klizni deo, otvara se i podize se ceo. jedinu zamerku imam na kvalitet plastike, po malo je krta ali nadam se da nece popustiti. nisam mogao da iskoristim originalne nosace jer su predvidjeni za neki siri auto pa sam pravio sam, naizgled nije nesto ali se ne vidi, ispod je, morao sam i ove drzace pojasa da produzim za 7,5 cm (ionako su bez potrebe bili nisko).

IMG_4633.jpg IMG_4634.jpg

IMG_4643.jpg

IMG_4635.jpg IMG_4642.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bih ti rekao nesto :p .

Ljubomoran sam.

Sad ces da priznas iskreno,jel da ,da sada teze povlacis rucnu,nije bas tako pristupacna ?

Ugradio si ga esktra,zbucio si ga fabricki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naknadno sam ga jos malo "doterao", a za rucnu si u pravu, ali... moras na necemu da ustrbnes zarad neceg drugog. a s druge strane, cesce koristis naslon za ruku nego rucnu kocnicu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno.... posle duge zime video je cistu vodu :)

Detaljno sam ga oprao (spolja i odozdo, oko tockova), potrudio se da skinem svu so koja je mogla da se nalepi, primetio sam na nekoliko mesta da je krenula da "jede", uglavnom na mestima koje sam odrao nasadjivanjem na razne ledene odlomke ili mesta koja nisu bas bila dobro zasticena, sve u svemu nista strasno, kuka mi je zardjala, nisam je lepo ofarbao :crybaby: felne takodje, na nekoliko mesta pojavile se zute tackice :crybaby: (znam i to zasto, nisam lepo pripremio povrsine pre farbanja, a sol ne prasta)

Akumulator je jedva izgurao zimu, morao sam s vremena na vreme da ga dopunjavam, nisam imao para za novi, ali kad je ove minuse izdrzao i skoro uvek upalio ujutru - izgurace bar jos ovo leto.

IMG_4701.jpg

IMG_4702.jpg

IMG_4703.jpg

IMG_4704.jpg

Izbacio sam gumene patosnice ;)

U planu je sledece: -VELIKI servis - konacno; -Zamena metlica brisaca; -Poliranje; -Tretman svih crnih spoljnih povrsina; -Popravka delova zahvacenih korozijom;

Jedna "sitnica" me muci nekoliko zadnjih dana, samo tek u trenutku nece da vergla, onda, ili zaljuljam auto malo napred -nazad, ili pokusam nekoliko puta i on kresne, sta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh sto volim ove ekonomicne automobile, zamenjen zupcasti (711 din), spanel (1533 din). Zupcasti kaze cale da verovatno nije nikada menjan, jedva smo razmontirali neke delove, a kais je bio zakidan na 2 mesta, bilo je samo pitanje trenutka kada ce da rikne... srecom, sada mozemo da :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je finalni izgled kako spolja, tako i unutra, ne planiram "skoro" nikakvo ulaganje u ovog malisana sto se tice estetike, moguce lakiranje felni posto su mat antika i prilicno se tesko peru.

konacno sam ga ispolorao, tacnije izvoskirao.

IMG_4730.jpg IMG_4746.jpg

IMG_4735.jpg IMG_4737.jpg IMG_4739.jpg

IMG_4740.jpg IMG_4741.jpg IMG_4742.jpg

IMG_4747.jpg IMG_4748.jpg IMG_4760.jpg

IMG_4762.jpg IMG_4750.jpg

koristio sam ovaj standardni turtle wax koji je sanirao sitnije ogrebotine, sjaj je bolji po mojoj proceni za 20%, i nije bio nesto izmatiran lak, a crne povrsine sam istretirao sa ovim twin wax, koji je odlican jer bukvalno u trenutku ostavlja efekat, moze takodje za gume, za unutrasnje plastike...preporucio bih ga.

IMG_4761.jpg

nova varta 45Ah, zahvalio bih sa clanu bane23 sto mi je ustupio ovaj komad olova po veoma povoljnoj ceni.

IMG_4759.jpg

evo jedne fotke sa I niskog okupljanja (ostatak o tome u odgovarajucoj temi)

IMG_4769.jpg

ovo je mali off, ali predstavio bih u sklopu moje teme, moje drugo prevozno sredstvo, i mogu reci omiljeno za letnje dane. Nije neka marka "parnas" sa tockovima 26", shimano menjacima itd... Prosle godine sam je kupio i delimicno sredio, kupio nove gume, pogon, lanac, sediste, nastelovao sve. Ove godine kupio: pumpu, svetlo napred-nazad, ciklometar, torbicu, rezervnu gumu unutrasnju, rezervnu sajlu, par srafcigera i kljuceva... Pored toga sto volim biciklizam, ovaj rast cene goriva me dodatno stimulise da pokrenem bajs jos vise.

IMG_4705.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate kakav si ti kralj,ahahahahah, i bajs si opisao,legenda si.

Onu metlicu da skines,mojne da mu kupis fore :p

Sredio si ga super,stvarno je dobar,enterijer,motor,ma sve,samo kada bi mu nabacio alu felne neke lepe 13ce brate,vidi ovako,pogledaj moju temu i vidi felne 13ce koje su bile na mom unu,taj lik je obecao da ce ih prodati nekom liku za 4o eura(lik koji je kupio od mene opet ih prodaje),ja mogu da se napravim lud i da mu ponudim 5oe ,sta mislis,ja sam ih prodao u ispravnom stanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bane bane, ti ako me ne opravis :p

pazi, lepe su one tvoje bivse, ali sam resio, za sada necu alu, a u buducnosti bih mozda i stavio ali iskljucivo ako se nadju neke iz tog doba otprilike i naravno u odlicnom stanju, ne bih voleo da budu od ovih fensi kao sto su tvoje (mojne se ljutis, tvoje trenutne su savrsene).

kad smo vec kod felnih, koje su isle na fiatima iz devedesetih godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam na unu kako su izgeldale,tipu tempri,u sustini slini modeli ,e da i na kromi,imas na netu,guglaj malo ,pa ces videti,ali to je teze naci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane trazio sam temu gde ti predstavljas svoj uno,pa da iskomentarisem, ali nema te teme?? Pa reko ovde, isto je uno, a i dobar je..

Lep ti uno, a treba vidis isto 1.0 uno od mog druga, raspada se, stanje katastrofa, neradi mu nijedna sijalica (brzinometar svetlo, kontrolna tabla), sa srafciger otvara rezervar, a na vrata slomljenja brava,nezakljucava se, rucna kocnica neradi, far razbijen, motor i cela karoserija uzas, negreje, nema radio, sedista slomljena pa varena,nepomeraju se, da malo nije radeo pod, propao bi kroz njega, isao u stranu i ima toga jos dosta,pumpa za benzin mu neradi, samo na plin, prozori mu se nemoze podignu pa se smrzne zimi,plus sto neradi grejanje, pedala od kvacilo mu se slomila, tona prasine i u njega i van njega itd itd... trebao bi ceo forum od 100 coveka, kao tim da se skupi pa da imaju posao oko njega da ga srede.. ljudi bi padali u nesvest da vide taj uno, isto 1.0 fire!! Kako moze auto da dobro izgleda kad se sredi, a kako je ruzno kad se zapusti..

Ja moj sam sad sredjivao ovih mesec dana koliko je para dozvoljavala, ulozio sam vec preko 150evra,(iako je drug koj ga je prodao reko da nema ulaga,samo sedi i vozi, eto uvek ima da se dovede u neko lepo stanje) a u isto vreme platio auto i registraciju pre par dana.. za sada toliko, uskoro cu i ja postaviti slike:) Nije nista posebno, (nema alu felne, ali sam mu sredio celicne u mat crno,pa su i tako lepe) ali dobar je:)

Edited by aca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam kako izgleda auto kad se zapusti(imam nekolicinu drugara koji tako "odrzavaju" svoje automobile) ali po tvojim recima taj uno je prava katastrofa... na mom rade aj da ne preteram, 95% stvari, trenutno me zeza zadnji brisac, cas radi, cas ne radi, verovatno je neki kontakt ili losa masa, i po nekad desni far na dugacko hoce da zataju ali samo malo mrdnem osigurac i proradi, rucna mi ne hvata bas najbolje... mozda ima jos po neka sitnica, generalno cak i nov auto moras da odrzavas i cas po cas "pritezes" nesto a kamo li stariji.

aj predstavi tu tvoju limuzinu i na sledeci slup da se vidimo obavezno:)

p.s. evo banetove teme:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44145

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej pa ti si moj zemljak nislija:) A kad govoris o brisacima da lite zezaju, ovaj drugarev ne znam dal to (brisace) i ima... To je za njega nepotrebna dodatna oprema, bukvalno kao onaj u zikinu dinastiju sa starog bmw-a kad kazu "ziko jel to imamo visak", a ovaj rucnu baca kroz prozor:) , a da vidis pre toga juga sto je imao, pored svega ostalo, hauba mu u toku voznje se zalepila za sofersajbnu u sred voznje pri brzini od 70,80, mrak a put sve krivine, ja bio u kolima, usrao sam se, a na vozackim vratima je imao rupu od korozije da se odrasla macka bez probleme pobegne iz kola.. tog juga je "prodao" tastu, ovaj ga nikad nije vozio, bilo je to fora samo da mu pomogne za tog una... Al nije sad da on nije imao lovu da ga bas toliko zapusti, nego ga nije bilo briga, takav je za sve stvari, ne znam koliko mobilnih su mu ukrali ili ih je on razbio (za stvari je totalno neodgovoran), ja sam mu jednom pozajmio svoj stari mob koj je bio u bukvalno fabrickom stanju, a posle mesec dana mi ga je vratio, kao da ga je bacio u vrsalicu,kombajn, tako je izgledao (sav igreban,odran, al bio simens a57, cena 10evra, tako da nema veze, al mi je nauk da mu stvari nepozajmljujem), al za pare je odgovoran, uvek vrati na vreme, a i ja sam od njega pozajmljivao,i normalno uvek vracao.. jedanput sam se ja zajebao pa sam zaboravio letnju jaknu kod njega u selo, i umesto da je dobijem istu, on (il njegov deda) kao (a mislim da jeste) da je u njoj u njivu isao, jakna promenila boju plus bila sva strokava, glupo mi bilo vise da je nosim.. Al ovako je totalno dobar drug, max posten, neiskvarem maksimalno, u skolu ga zvali dobrica..

Ja na mom treba da sad dolijem tecnost za hladjenje, podignem malo branik (to ne znam gde i kako), stavim vodjice koje mi je bane poslao, malo namestim lajsnu na siberu, nadjem cep rezervara, malo sredim neke tackice sa farbom koja mi je ostala, proverim filter za vazduh, pomerim crevo od iberlaufa, i to je to.. to su uglavnom sitnice. ne znam da libi mogao da ofarbam branike sa onu farbu koja mi je ostala od rubova, da liona pase na plastiku.. napravicu uskoro svoje predstavljanje, pa cu ovo korak po korak.. Nije mi on u stanju kao banetov pa da mi je za neko prestavljanje, mogu samo da kazem da je sada u prostojnom stanju, al za neko pokazivanje medju automobilima koju su u tip top stanju, realno nije..

Ps jedina stvar sto je realna u odbranu mog drugara je sto mu je uno 1988 godiste a banetov je 10,11 godina noviji, to je realno ogromna razlika..

Edited by aca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahaha... iskidao sam se od smeha citajuci ove tvoje postove... taj tvoj drugar je legenda... a to sto kazes da auto zato sto je '88. ili koje vec godiste ne moze da bude dobar, moram da te razuverim... ovo je moj drugi (sestrin) no iz '86.

slika_0392.jpg

nije bas u savrsenom stanju ali je u sustini dobar, (cale iso s u njim u Crnu Goru prosle godine) ima u ovoj temi jos slicica o njemu.

kad imas vremena izlistaj malo i temu o mom prethodnom autu: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39668

vozim fiate duze vreme, ako imas nekih pitanja ili nekih problema, samo reci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate,znaci,haos,stanapisa aca 777 sa ovim covekom izgelda nikad dosadno.

Aco brate,upamti jednom,moj savet,nije bitno toliko kakav ti je auto ,da li je 5/10/20 godina star(mi svi jako lose zivimo,pa nam je auto luksuz),bitno je da je on ispravan i po meni cist brale moj,cist,ne spolja toliko,jer bara,kisa,itd,ali unutra,pa svaka devojka,pa makar bio i uno(primer ti dajem) klada sedne u auto,ona ce reci u jbte,vidi kako je cisto,mirise,ovaj momak je pedantan...

Mozda malo cudno razmiljam ,ali ima istine,pogledaj saletov uno,naslon za ruku,novi tapacirunzi za pod(patosnice da kazem) ,sredjen,to je to.Lako bi mi da mozemo nesto...

P.S. Nemoj farbati sam branike,posebno ako ne znas ,da ne dubim dalje zasto ti to pricam,mozes da tackas auto,ali i to da vodis racuna gde treba.

Sto se tice predstavljanja,brale moj,operi kola lepo,ocisti slikaj,pa cemo polako da pomazemo jedni drugima,da dajemo predloge itd,tako to ide. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bane, svaka ti je k'a u njegosa... aco predstavljaj auto.

p.s. bane, da ne bi bio ljubomoran na moj naslon, daj da i tebi napravimo jedan, vid'o sam u Nisu na pijaci, isti k'o moj 1200 din, ja moj preplatio pre 2 meseca...ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rado bih ja taj naslon uzeo,ali ne mogu ( nemam sredstva kuci) da ga uradim,kad bi imao neke nosace ko ti,pa bi lako bi!

Kod mene bi se bas uklopio,jer su mi crna sedista :) , kod tebe mada in penzioner,salim se malo .jbga moram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj kako je clan trihogaster u svojoj novoj temi postavio naslon, ja sam koristio isti metod (sraf drzaca pojasa), posto sam ja moj prepravljao, sad cu uslikati i postaviti slike u njegovoj temi, mozda jos nekome pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane je ljudi car, mogu komotno i iskreno napisati temu ZAHVLANOST BANETU!! Covek mi je, iako sam relativno nov clan na forumu, i nikad me nije video, sam se ponudio i poslao mi na poklon vodjice za stakla koje sam trazio po celom gradu,ali ih nigde nisam mogao naci.. Odusevio me je!!

Sashicus u kom si ti delu grada?? Koje si god? Ja sam u durlanu 85-to.

Zamenio sam juce zimske gume za letnje, balansirao, i sipao antifriz, tecnost za hladjenje bila minimum. Opracu auto ovih dana, pa cu one tackice srediti,pa onda moze fotke.. Mada kazem opet i nije mi u nekom stanju za pokazivanje.. Jeli jel nekom od vas pusten iberlauf (sto znaci da motor nije bas neki)? meni jeste ko zna od kad, takvog sam ga kupio od ovog druga..

Imam i neku fleku povecu na suvozackom sedistu, ono sredstvo za ciscenje enterijera iz interexa za 350 din nije htelo da ga ocisti, zajebana mrlja.. toliko o cistom enterijeru:) Mada sam ga odma bio terao na pranje spolja i iznutra kad sam ga kupio, a devojka mi je kasnije ocistila i sve one rupice za grejanje/hladjenje koje na pranju ovi nisu dirali, tako da je tad blistao koliko je mogao..

Edited by aca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozemo jednu zajednicku temu o banetu, on je junak foruma :) bane napravicemo ti zahvalnicu :)

aco, ja zivim na paliluli (babicki odred), radim u farbari u knjazevackoj, kod liona (logos), u kom si ti delu durlana?

imama u radnji neka sredstva za mrlje, navrati da probamo da ocistimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zivim bas i knjazevackoj i to bas u zgradi preko puta Lion plus (na raskrsnici), zuta zgrada:) Covece ako si kod taj Lion, ti radis preko puta moje zgrade, stvarno je mali svet:) Ajde sad cu ti pustim na pm poruku

Edited by aca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedne novine (mada sam u prethodnim postovima mozda naznacio kao da vec ima, tek sada je ugradjeno), mala ekektronika koja omogucava paljenje maglenki uz zeljeni migavac, vrlo korisna stvarcica, npr za ulazak u raskrsnicu sa neosvetljenom ulicom, ili na magistrali npr, samo kliknem desni migavac i maglenka se upali na 3 sekunde (toliko sam podesio) zgodno je kada ima pesaka ili neke prepreke, da se ne zaslepljuje vozilo iz susreta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...