Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

Fiat Uno 1.5 sx

Recommended Posts

ovo je fabrika:

jj1.jpg

a ovo je kinez:

jj2.jpg

i na kraju mogu da se pohvalim da jedino moj uno na forumu (i sire) ima ovo:

jj3.jpg

posle malo seckanja, prepravki i uklapanja...

jj4.jpg

Najvecu muku mi je zadalo pozadinsko osvetljanje, jer ovaj novi displej nema mogucnost osvetljavanja, ali i to sam napravio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup::thumbsup: Kakav si ti kralj! :thumbsup: Svaka cast,ali stvarno vrhunski!

:question: Aj mi prodaj sat tvoj originalan!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

pih, prodaj... poklonicu samo ako uspem da ga sastavim posto je i on izmasakriran, cak sam i neke srafcice njegove iskoristio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bre jesi stetocina,ja sam moj sjebao,pa mi sada konstantno sija jako svetlo na njemu,bez obzira da li su ukljuceni farovi ili samo kontakt,nema ono da ublazi.

Meni zapravo samo njegova ploca treba,njegov elektronika,plastika mi nije bitna! Ako moze da se spase,ti posalji,ja cu platiti postarinu.

Jos jednom veliko bravoo za ovo sto si uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala davidovicu, hvala, potrudio sam se , vise dana po malo, a ovo sto mi je ostalo od delova upakovacu ti i poslati, dogovoricemo se, javi mi adresu na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce zamenjeno komplet 2 viljuske napred, 2 spone, sad je utegnut ko pracka ;)

u Nisu ima servis koji radi reparaciju trapova za sve modele vozila, za puno "standardnih" modela imaju vec unapred pripremnjene: villjuske, spone, stabilizatore, jabucice itd. za moj su imali vec pripremljeno i za ukupno sat i neki minut posla sam dobio potpuno drugi auto. Rezultat: kvalitet - cena = ISPLATI SE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esktra,sada si miran.Dobro je da si to resio,hoce da jede trap.Ja sam meni letos komplet letvu remontovao,od krajeva spona,frajeva letve,manzetni i caure letve volana.Sada je u fulu,na volanu kao strela prav.

Inace Uno moze da se pohvali svoijm i prednjim i zadnjim trapom,mnoga kola mogu da mu pozavide,od upravljivosti,lakoce do stabilnosti i dugotrajnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh novi motorcici.

Ja sam meni podmazao jedan i prestelovao sipkice one koje su nakacene na bravu,glavio ,sada radi super.

Jel imas preko kljuca centralnu ili preko daljinca ili i jedno i drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskoristicu priliku dok traju praznici i dok radovi na mom unu stagniraju da predstavim u okviru ove teme i mog drugog ljubimca (sestrinog). Posedujemo ga zadnje 3 godine. PREZADOVOLJNI smo sa njim. Imao je na satu oko 170 000, a sada gazi blizu 200 000. Prve 4 slicice govore kako je izgledao kad smo ga kupili:

slika_0298.jpg slika_0300.jpg

slika_0293.jpg slika_0296.jpg

'86. je godiste, limarijski posle sitnih krpljenja doveden u odlicno stanje, motor mu je "solidan", izgubio je kompresiju, trebalo bi bar karike zameniti ali... sluzi jos uvek i ovako. Posle kupovine ofarbao sam mu donji deo branika i retrovizore u boju vozila, ispolirao ceo auto. Ugradjen mu je plin, muzika mp3 sa 4 zvucnika, presvlake, i nije bilo vecih majstorija na njemu, secam se da i njemu cb nije nesto radila pa su stavljeni novi motorcici.

slika_0395.jpg slika_0388.jpg slika_0389.jpg

slika_0391.jpg slika_0392.jpg slika_0394.jpg

Na ove dve rupice pozadi je lego znak "uno" a unutra ispod radija sam nabavio onu plastiku-konzolu (original), sto nije isla u ove "sirotinjske" modele.

(moram da napomenem da otac vozi mazdu 626 iz 92. ali da postoji vrlo velika verovatnoca da u porodicu stigne jedan uno 1.3 dizel, posto je cale zaljubljenik u dizelase, a mazdu bi da menja)

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim sta reci!Imali smo nekada ovakav model samo sa 3v ,sluzio je caleta punih 16god,u prvoj boji je bio,odrajene samo podsajtne,nikad nigde osim toga nije varen,motor,radjena puna generalna,jer je bio onaj krs 903cm3,jugov 45. :thumbdown:

Ovaj deluje perfektno,neka sestru sluzi dobro. :thumbsup:

Skoro nisam video stari tip u tako dobrom stanju.to je pravi auto za gradsku voznju,upravljivost,kocnice,ubrzanje,ma sve odlicno. :rolleyes:

Ako budem imao jos nesto delova za njega poslacu ti.Vidim da si stavio natpis Uno,imao sam i ja jedan!

Sto se tice tog 1.3 dizela ,malo je teze da se nadje,ima modela i sa 1.4td,a treba bezati od onih 1.7d.

Ako naletim na nekog dobrog javicu ti.

Ujak je vozio Una novi tip 1.3d,koji je bio u perfektnom stanju,bukvalno fabrickom,dan danas se kaje sto ga je prodao isto je bio sx paket opreme,dok na primer ortak je vozio,pa poklonio njegovj sestri 1.4td,on ide kao blesav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

izbegli bismo vecu kubikazu, 1.3 ili 1.4 dolazi u obzir, malo je teze da se nabasa na primerak koji nije ubio 500 000 jer izuzetno malo trose, videcemo, to je jos opcija za razmatranje.

a sto se belog una tice, nije bas u vrhunskom stanju, ima nekoliko sitnica da se srede, amortizeri prednji su popustili, amortizeri zadnjih vrata, gume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ima jedan lik prodaje za 40 eura komplet sa oprugama amortizere,kaze 2000km presao sa njima,pa se dogovorite,imas kod nas na forumu u oglasima.

Sto se tice guma,sada cu da zovem onog lika.

Najbolje resenje bi ti bio 1.3d :rolleyes:

Ja cu voziti na felnama,a ti vozi na celavim gumama,prodate gume :thumbdown::thumbdown::wallbash:

Tesko vise da cemo naci po toj ceni gume. :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo danasnjih radova:

f50.jpg f51.jpg f52.jpg

f53.jpg f54.jpg f55.jpg

i retrovizori nestrpljivo cekaju boju ;)

f56.jpg

tretman svih lajsni i plastika unutra (na slici je jedna obradjena a jedna ne, da se vidi razlika)

f57.jpg

sutra farbanje, jeeeee, konacno. i necu vise smarati, sad tek kad sklopim sve i namontiram, cekam jedan lep snezni dan i uslikacu final look.

p.s. kupio sam novi mp3 plejer i novi zvucnik za woofer. veseloooo :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su klasicne boljke kod una.

Nisam znao da ces da mu radis i na zadnjem delu, kod branika, tu malo redje pustaju ali kad odradis bice super. :rolleyes:

Vidim da ti je spala guma sa retrovizora, ako nadjem takve, a imao sam poslacu ti. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zadnjem delu sam morao zato sto je toplota bila potkoruzila farbu malo kad smo drzac branika varili :(

Ne, nije spala nego sam je ja svuko da bih zastitio lepo, taman sam desni retrovizor rasturio (izgubio sam sat ipo) bila mu se otkacija jedna od tri sajlice kojima se podesava i popravio sam, jeeee. (a taman sam se spremao da bacim 10-15 eura za drugi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E u tome onda jos bolje,sto ih namesti. :welcome:

Mozda ces reci da te smaram,ali sta mislis da si skinuo lajsne i ofarbao iznad lajsne,posle lepo uzmes duplu traku kupis i vratis lajsne i opet ko novo,cisto eto neko moje misljnje,ja bi tako uradio kad vec sam radim i kad ne bacam pare farbarima,inace bice ono dobro.

:thumbsup:

Vrata ona,ja bih ti preporucio da sva cetvora vrata,od prilike dokle si gitovao ona bacis u zastitu,crnu na primer ,to se nece ni videti,lapo napravis ivicu dokle treba i onda ih iznutra lepo zalijes,ako nista bar preradjenog ulja ima,pa nek curi do mile volje sad po zimi.

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se lajsni tice, dosta su jako zalepljene, ne znam cime, probao sam jednu da skinem ali vrlo tesko, mnogo bi me izaslo posla da ih sve skidam pa ponovo vracam, a i mrzi me vise da se bakcem (nije ovo mercedes :p:P)

a sto se zastite tice s unutrasnje strane, ti ko da si bio sa mnom kad sam radio, bas sam tako uradio, u gornjem delu sam zalepio kondor a komplet u nonjem koliko sam mogo da dohvatim sam cetkom nalio body 930 (kobit) crni.

B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

KONACNOOO! Sve je gotovo, cak sam stigo i da ga operem, xixixi... Evo za sada samo jedna preliminarna slicica:

IMG_4571.jpg

I apremni su svi elementi za mini woofer:

IMG_4577.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I redovno dobijala!

Ja sam poprilicno zadovoljan kako je ispalo, obzirom na uslove u kakvima sam farbao (kako li cale ne napravi siru garazu, bar za 30cm), tesno je za farbanje auta s obe strane, narocito ovo nisko sto je, malo sam se namucio, lak mi procurio na 2 mesta, vrlo malo, polira se, nije strasno, a uz to nisam farbao bar 6 meseci nista, pa dok se ruka navikne, a i pistolj mi je od onih kineskih...

p.s. bane, daj one slike sibera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa,ubices me verovatno,ali slike sam zaboravio na poslu,a ne radim do srede!

Sto se tice farbanja,jeste zeznuto kada nemas mesta,ali jbga,treba se truditi,sto ti ocigledno jesi i svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...