Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

Fiat Uno 1.5 sx

Recommended Posts

" Jaoooj Jare, pa ti si genije " :rofl:

Dobro si ovo izveo,svaka cast na radu. :thumbup:

P.S.Ja ne bih na Una stavljao kuku,jeste da je jaci od juga,keca,osmice itd.,a oni imaju kuke,ja opet ne bih stavio kuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

paa... prethodni auto (tipo), nisam hteo da mu stavljam, em zbog spojlera, estetike, a i bilo mi je zao da ga "mucim", ali.... fiat je to- nije neki musavac, ima da tera :whistle: a uzput kuca u izgradnji pa non-stop nesto zatreba!

zaboravio sam ono bitno... imao sam kompletan materijal pa cak i kuglu za kuku, uz malo truda i rakijice...eto je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahnahahha,bez rakije nista :p

. Da,da tvoj je 1.5. :) .

Meni sutra nesto jos malo jace stize,ako sve bude uredu,to ce mi biti jos jedan auto,znaci treci,nece biti italijan,ali ce biti fest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jes, ne bi stajala ukrivo da nije rakijice xexexexe (salim se), aj da vidimo i tu ljutu guju sto nije 'talijan :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malih izmena, pronasao sam original poklopce za felne (valjda su original, plastika je kvalitetna i elasticna), bacio sam ove ratkapne budjavke, ipak mi je lepse da auto bude fabricki obuven pa makar i u celicanama :)

komplet sam ofarbao u tzv antiku, sa perlicama ali bez sjaja, skroz mat! a boja je kao sto vidite malo tamnija od klasicne "bronze", meni je bas cool :ice:

gg1.jpg gg2.jpg

gg3.jpg gg4.jpg gg5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas su dobro ispale sa tom bojom, :thumbsup: samo mi reci jel to sprej ili sta vec,posto mi se mnogo svidja nijansa,a trebao bih i ja da osvezim ove moje felnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji i sprej u takvoj nijansi (i vise drugih), a ovo je rucno mixovana, tacnije dobijena od sive i crne-mesanjem, ako trazis sprej, trazi npr "happy color antika" ima u bolje opremljenim farbarama kosta izmedju 450 i 500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si ovo uradio,samo bih ja gume uvek premazao emulzijom,da budu crne,sa punim sjajom

Ako budes stavljao alu felne a budu 13ce nemoj nikako gumu 175/70/13,to ljudi kao da bude sire ,pa lepse,a ono visoka dodje ko kamionska vec stavi 165/70/13 veruj mi na rec mnogo bolje stoji,ja vozio 5god.sa tim profilom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

175/65 je pun pogodak :)

Iste je visine kao i 165/70 ali je zato sira :p

Kao sto Bane rece osvezi malo gume. Bice lepse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala :)

gume su mi prednje trenutno 165/65 r13 (to je ova na zadnjoj slici) a zadnje 165/70 r13, inace, ove zadnje su letnje ali imaju bolju saru (oko 6mm), a zadnje m+s ali imaju losiju saru (oko 4mm), koje da stavim napred??

a sto se tice odrzavanja guma koristim sredstvo za odrzavanje crnila ali sam zadnjih dana toliko zauzet da ne stizem ni da ga operem, imam u planu pre zime da odradim na podu onu limarijsku za_ebanciju i u donjim delovima vrata da sredim sto je pocelo da korodira (to im je mana, a najvise zbog loseg odrzavanja prethodnih...)i da uradim komplet zastitu na podu. onda sledi farbanje retrozvizora u boju vozila pa tek onda komplet poliranje, i osvezavanje crnih delova branika, lajsni... nadam se da cu sve uspeti pre snega da zavrsim, a ako ne, boze moj... duga je zzzima :) :)

i jos jednom da vas podsetim - pitanje za gume??

p.s. da li mozete da mi se raspitate, koliko bi kostala servo letva+servo pumpa... i sta bi tu jos islo?? razmisljam da se pozabavim time malo...

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam ti antenu poslacu ti za par dana ako mozes da se strpis!

Gume po meni 165/70/13 za alu felnu,za obicne 155/70/13 to mu je fabrika.

Sto se tice letve i pumpe,ne znam stvarno sta da ti kazem ,jer je teze naci,probaj po oglasima,ja znam za dvojicu iz okoline sapca koji samo una rade,nacices u haloolgasima i novostioglasima.

Gledaj da sredis pod pre zime,udari koju fleku ako treba,a vrata i to mozes i na prolece,ja na mom ne verujem da cu raditi nesto,uradio sam mu servis i to je dosta za zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za antenu, bicemo u kontaktu. A gume fabricki idu za ovaj motor 1.5 idu 165/65/r13, mrzi me da trazim sad specifikaciju ali tako pise.

Za letvu sam se raspitao, jedan otpad u nisu, nisu bas sigurni ali misle da uno nije pravljen sa servom...sto mi je prosto neverovatno, naravno moze da se nabudzi od regate ili tako nekako mi rekose ali u svakom slucaju je krupan zahvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se ne razumeju mnogo,ako kazu da se uno nije pravio sa servo letvom!

Porbaj nadji neku i ako nije dobra,imam coveka koji to radi mnogo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj forsiraj malo Una ,da ih obidjemo,pogledaj saleta i prila. :lol: ,nije u redu...samo se nesto hvale! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima nekih sitnica koje sam sredjivao u poslednjih mesec-dva ali nikako da ih dokumentujem, nisu puno znacajne... uskoro ulece u garazu i krecem sa radovima (varenje pragova, komplet zastita poda i pragova, pranje svih tepiha, dubinsko pranje sedista i tapacira). a za sada: :coffee:

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, da ne ispadne da svi nesto rade, a ja ne, ja uvek nesto cackam (nije za mene nov auto).

evo, npr, kupio sam par ovakvih zvucnika:

http://www.otvoreno.rs/www/singleitem_buy.php?id=3913

nisam hteo vece, da ne bih busio dasku pozadi, a ovi od 13cm se uklapaju u drzace daske pozadi, za sada ce biti dovoljni, a uskoro stize i novi plejer, bice price i o jednom mini wooferu, ali otom potom.

pozabavio sam se malo grejanjem/hladjenjem. ove duvalice sto su na sredini i one sa strane do vrata nisu dihtovale (fabricka guma se pojela) pa je tu prolazio hladan vazduh, narocito kad se vozi na otvorenom, problem sam resio dihtung gumom samolepljivom, kao sto se koristi za kucna vrata/prozore, odlicna DIY varijanta, pogledajte slicicu.

ty20.jpg ty21.jpg

napravio sam "po meri" komplet patosnice za napred, pozadi + za gepek, odlicne, crne, od itisona. (imam i zimske gumene) seckao sam ih bas po meri da pokriju komplet gaznu povrsinu, jer je pod krem varijanta i vrlo lako se isprlja, a uz to ne izgledaju uopste lose.

ty22.jpg

a od starog itisona sto je bio u prtljazniku sam iskrojio i istapacirao naslone zadnjih sedista, mnogo "soft" izgleda meblovano:

ty23.jpg ty24.jpg ty25.jpg

ovo su sve shit slicice s mobilnog ali napravicu i bolje.

Uzgred, za zamenu je leva jabucica, zupcasti, spanel (bruka, jos ih nisam zamenio) + gumice ventila, mada mi se potrosnja ulja poprilicno smanjila od kad sam sipao novo ulje, tako da cu za gumice mozda i popricekam, ili zavisi kakav budem s vremenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krojis bre k'o Pjer Karden, svaka cast za to sto ti palo na pamet. :thumbup: Izgleda kao mala stvar, ali mnogo znaci da auto bolje izgleda i da ti je prijatnije u njemu. :) Idemo, idemo, samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drugari, ja volim da se pozabavim sitnicama, (imam jos pripremljenih stvari da odradim, npr opasno mu fali drzac za naocare, drzac za case. kupio sam termometar sa sondom za merenje spoljasne i unutrasnje temperature, to cu da integrisem da izgleda kao fabricki :) :), bice sve dokumentovano).

sipam seleniu hpx, metalna limenka, gradaciju sam zaboravio ali mislim da pise 20w50, to sam i u tipo sapao, a i u drugi uno (sestrin). kupujem u AP sportu, ubedljivo su najpovoljniji, kao i za vecinu drugih delova.

inace, juce sam poceo sa radovima i mogu vam seri da je limarija u boljem stanju nego sto sam ocekivao, uploaduvacu slike, inace, lagano, posto radimo cale i ja, ponekad pritekne neki drugar u pomoc, oprao sam komplet pod, sve tepihe, patosnice, sutra nastavljamo sa limarijskim radovima!

a da, i dolazi jedan drug sa onim usisivacem za dubinsko, sedista ima da zablistaju

bane, klupa je deljiva jer je to bio najskuplji paket opreme daaavne '92... hihihi

p.s. bane, antena je sledeca da se odradi... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

ulovih malo vremena da dokumentujem ovo sredjivanje. Zanimljivo je da je desna strana mnogo vise propala nego leva, predpostavljamo zbog soli. takodje zanimljivo da nikad nista nije vareno oko auta (da jeste verovatno se ne bih ja mlatio sad sa tim :crybaby: ) sve u svemu, za ljubitelje, evo malo slicica.

faza I - grubi radovi

ew40.jpg ew41.jpg

ew42.jpg ew43.jpg ew44.jpg

ew45.jpg ew46.jpg ew47.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo obecavam u utorak ti saljem ono sto sam obecao! :rolleyes:

Vidim vario si sa bocama co2,bas sam to hteo da te pitam,zastiti to samo lepo sa obe strane i bice sigurno super.

Ja se setim starog Una,leto je bilo,mislim avgust,kada ga je cale sa kolegama na poslu radio isto je bio ovako nagnut i najbolje je tako,nejveci pregled,secam se da sam 13km vozio bajs da idem da vidim sta se radi i kako.Eh kada se setim.

Tvoj uno je dobar,ja bih mu uradio komplet sve u krug,znaci sva vrata samo donji deo i komplet branika ,a gornji deo ispolirao i da vidis kako bi to bilo,eee. :rolleyes:

Ja cu moj za nekih mesec dana da uradim,tacnije posle Bozica. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demaskirao si jadnog Una i stavio ga na operacioni sto! :no:p Nema veze, kad zavrsis s hirurskim radovima, ima da izgleda bolje nego Vesna Zmijanac posle fejsliftinga. :D Pravo da ti kazem, ovo uopste nije tako lose kao sto izgleda. Neki ne smeju ni da zavire na ovakva mesta, da ih ne pojedu zmije i zmajevi. :D Nije ovo strasno, ti ces to da sredis maksimalno profi, u to apsolutno ne sumnjam, ima da bude kao bombona! Jedva cekam da vidim "pre i posle" fotografije! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam co2, nazalost, to je bolja varijanta, ovo je auto geno tzv, tacnije kiseonik i acetilen...

nisam uslikao vrata sa donje strane, bas su tu propala, to im je standardna boljka, nije puno ali pojavljuju se rupice, tako da cu verovatno od lajsni na dole da farbam.

pirlo, bas pricam sa caletom, da sam odvezo nekom majstoru ovo bi zavrsio za 1 dan sve, a obrati paznju na nase varove, bukvalno ne ostavljamo rupicu nigde, zato i traje duze...ali, kako kazu, kad radis za sebe...

tipo kad sam radio (isto je imao 20-ak godina) bio je u daleko losijem stanju, tako da je nasa procena da ovo uopste nije lose.

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada vidim sta sam napisao,steta sto nemas co2,pa varis sa autogenim aparatom ili ti bocama.Ja sam radio jednu apndu i starog Una,nista mu ne fali,samo ako se zastiti sa obe strane! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...