Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

Fiat Uno 1.5 sx

Recommended Posts

dakle, kao sto naziv teme kaze... unic je sisao s proizvodne trake davne devedest druge godine, trebalo bi da ima servo i klimu pa da bude kompletan. Klima nije ni bila a servo jeste ali je nekada servo letva zamenjena obicnom :(

inace pored prednjih podizaca, tu je siber, centralno zakljucavanje, obrtomer, savrseno ocuvana unutrasnjost, 152 000 kilometara puta i 19 godina iza sebe. Unutrasnjost je neka bez-krem varijanta, pod takodje, sve to mi se nije svidelo u pocetku ali pocinje sve vise. Siber ne pusta vodu, centralna po malo zeza.... limarijski nije savrsen, ima na podu jedna rupica-rupa i u donjem delu svih vrata je pokazalo znake korozije!

Glavni razlog kupovine bas ovog komada nalazi se ispod haube, 1500 kubika i 55 kw i 5600 rpm ubrzavaju ovog malisana od 0 do 100 za nesto preko 11 sekundi. Jednostavno kida asfalt, nisam sigurn kako cu da mu obuzdam potrosnju jer jednostavno te vuce da ga gazis! Kupljen u jednom selu blizu Zitoradja, jedan dekica ga vozio, kaze: postao je brzi od mene, ne mogu vise da ga pratim :)

Prilicno je bio zapusten unutra, prasina, pasulj, perja i slicne dzidza bidze, u svoj toj danasnjoj gunguli oko ciscenja i pranja zaboravih da ga uslikam, tako da evo nekih "mracnih" slicica, za sada!

y10.jpg

y11.jpg y12.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooo,pa ortak svka cast,dobro da te sluzi,da ga sredis i da ga voziss samo tako.

Ako bude potreban pomoc,tu sam da izadjem u sustret.

Meni su sedista bas ekstra,samo da se sredi enterijer,ne sumnjam da neces ocistiti,sto se tice limarije imas fore i vremena da ga krpis jos je leto. :rolleyes:

Bravo jos jednom za kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, nadam se da nece biti vecih izdataka, a ja sam i naviko da non-stop nesto prckam po autu, tako da bice ovo zanimljivo potroseno slobodno vreme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, nadam se da nece biti vecih izdataka, a ja sam i naviko da non-stop nesto prckam po autu, tako da bice ovo zanimljivo potroseno slobodno vreme ;)

Ma samo polako,posebno ako imas volju i ako se malo razumes.

To na vratima sam mozes da uradis,utoniraj booju u spreju,uzmi siroku diznu ako nemas kompresor i polako. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice slicica, a ovih dana testiram potrosnju i mogu reci da sam zadovoljan, sve je bilo kroz grad, merio sam sistemom "od cepa do cep" i pokazao je nesto manje od 10 l na 100 km, ali uz poprilicno agresivnu voznju, bilo je i rada u leru i stelovanja i turiranja, isprobavali ga drugari, jedan, drugi, treci i svi su ga gazili da vide kako ide, i uz svo to maltretiranje trosio manje od 10... sta vi kazete? sad cu da se potrudim da ga vozim sto ekonomicnije ali mislim da moze i ispod osmice da pije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno evo i malo slicica,

spoljasnost:

img3674s.th.jpg

img3673jj.th.jpg

img3672u.th.jpg

img3671o.th.jpg

img3670o.th.jpg

img3669xp.th.jpg

img3668x.th.jpg

img3658yf.th.jpg

unutrasnjost:

img3654sw.th.jpg

img3653d.th.jpg

img3652x.th.jpg

img3657dr.th.jpg

ispod haube i zadnjih vrata:

img3666u.th.jpg

img3665wt.th.jpg

img3651z.th.jpg

img3667y.th.jpg

a ima i malo mana:

img3655q.th.jpg

img3664cs.th.jpg

img3662qr.th.jpg

inace ovo su slicie pre bilo kakvog sminkanja i doterivanja, sredio sam ove kablove sto su bili rastrkani, zamenio filter vazduha i ulja (samo je ulje zamenio....kakvi vozaci...), osecao se miris benzina unutra, i to sam resio, desni retrovizor zalepio, staklo otpadalo, promenio sam muziku, povezao sva 4 zvucnika, mada nisu nesto jaki ali za pocetak ce posluziti. ofarbao metlicu prednjeg brisaca, bila je korodirala :) i tako, razne sitnice, ima jos posla... zasad sam zadovoljan autom, mada sam presao tek nekoliko stotina km-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vrh,care,super! Samo polako.

Samo da znas rado bih ti maznuo ove plastike na rubovima i sajntama i ofarbao u boju auta.

To ti ne bi bilo lose da uradis,sve plastike osim brava ofarbas u boju auta,znaci lajsne,pragove,retrovizore i gornji deo branika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.citroenshow.info/wp-content/uploads/citroen-saxo-1-6-vts-100cv-1588-1-4e11848a567c4.jpg

mislis da izgleda ovako nekako...

hmmm, razmisljam o tome, ali tek cu pre zime da mu sredjujem limariju na podu sto je popustila i ako se nadje jos neka rupa... tada cu verovatno i vrata sto su pokazala da sredjujem a do tada cu da razmislim o plastikama i branicima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako,e sad zamisli na sta bi licio ovaj citroen da nisu plastike u boji na ovako nesto :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao sam na autoput juce i bez ikakvih problema ubrzao do 160 i bilo je jos sanse ali nisam hteo ili bolje receno smeo, posto mu gume nisu izbalansirane pa malo trese a i nije jos ispitan detaljno... inace na 160 km/h je na nesto ispod 4500 obrtaja, bila je mesovita voznja malo auto put, 120-130km h, malo magistrala, 70-90 km/h, i potrosnja je izasla nesto ispod 7l.

Na putu se ponasa fenomenalno, bucan je vec na preko 120... zbog vetra najvise. Siber mi je potpuno nefunkcionalan vec preko 60 km/h, mozete videti na slicici da nema onaj odbojni lim koji bi usmeravao vazduh malo iznad, valjda je tako fabricki, znaci siber samo za kroz grad ili bas za neku sporiju voznju... Motor fenomenalno povlaci, dosta je elastican, u petoj moze da se vozi na 50-60 bez pomuke. Prakticno za normalnu voznju moze da se salta pre 2000-2300 obrtaja na ravnici, kao dizelas. Malo sam nabacao ove informacije ali valjda su lako citljive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tipo-u mi je bio motot 1.4 i bez ikakvih problema sam presao oko 60 'iljada... A da li je taj motor u tipo isti kao u uno sto se ugradjivao 1.4? i da li je isti kao u uno turbo 1.4? (fizicki jeste...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš je lep uno.. :thumbsup: inače, meni je to posebno drag model zato što je prvi koji sam sam zaradio i kupio :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šiber na Unu tako izgleda, nema nikakvih limova i okvira, i meni je nekad davno zviždukao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tipo-u mi je bio motot 1.4 i bez ikakvih problema sam presao oko 60 'iljada... A da li je taj motor u tipo isti kao u uno sto se ugradjivao 1.4? i da li je isti kao u uno turbo 1.4? (fizicki jeste...)

isti su u unu novom modelu i u tipu,a i osnova na turbaku je od 1.4 isto tako na novom modelu una.

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, da, da, napunio ga par puta dok mi nije ispraznio dzepove... onda sam odlucio da promenim taktiku! (ovo sto cete sada videti potrudite se da ostane medju nama) :) :)

na prvi pogled nista:

image.jpg

a onda kad malo zavirimo u sustinu:

image.jpg image.jpg

na mesto starog rezervoara, a pored boce dolazi novi koji je skoro zavrsen (12l hvata, nije moglo vise zbog mesta)

naravno iskoristio sam original plovak i pumpu, i najvise me raduje cinjenica kad za 1000 i kusur dinara kazaljku mrdnem od nule do maximuma :) :) :)

image.jpg

sve je odradjeno profesionalno i kvalitetno (kako kazu "za svoju dusu") boca je mala 30l, ukupne visine ne vise nego sto je bio originalni rezervoar od koga cu da iskoristim donji deo (lim) kojim cu da oblozim komplet ispod boce i novog rezervoara!

:) kako vam se svidja inovacija?

image.jpg image.jpg

ovako sve to izgleda odozdo, za sada kada bude kompletirano dokumentovacu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu svaka cast za ideju, a i za sav trud, realno ni ne treba ti veci ako ces na benzin samo paliti. A reci mi sada kako to ide da li ce da prodje atest i da li ces ga uopste i raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa generalno prva zamisao je bila da imam normalan gepek + da ne radim atest jer ce sve prakticno da bude nevidljivo kad bude gotovo (osim ispod haube, sto takodje moze da se maskira), ili da se izvadi rasprsivac prilikom registracije, ili da se nadje veza, sto je kod nas jos uvek moguce....ima vise nacina, ili na kraju krajeva da dignem bocu u gepek, uradim atest pa je vratim dole... itd

inace, sto se tice atesta kazu da nije moguce da se uradi atest kad je boca odozdo (osim lade nive jer je visoka), ali na pitanje kako dolaze do atesta automobili kojima je boca na mesto rez.tocka ali odozdo?? naravno da nisu imali odgovora, videcemo... zasad nema atesta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...